Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

grzechocze w silniku

Mateuszekvip16
 Share

Recommended Posts

pomóżcie grzechocze mi coś w silniku jak samochód postoi tak z 5 godzin jak silnik jest zimny:( co to moŻe być??? moŻe już ktoś miał taki przypadek to niech doradzi pomocy!! vectra b silnik 1.8 rok 1996

Edited by Ravcio1985
moŻe :)

Jak tak będziesz opisywał problem to na pewno wszyscy pomogą :) czekaj czekaj tylko skoczę do wróżki. PANIE szczegółowy opis potrzebny na gwałt :P -Jakiego rodzaju jest to grzechotanie? -Kiedy występuje? -Z której strony dobiega. -od kiedy występuje -na luzie na biegu? -Czy wraz ze wzrostem obrotów cichnie? -Czy po pewnym czasie ustaje? -Coś się zmieniło w charakterystyce jazdy> itd itp

pomóżcie grzechocze mi coś w silniku jak samochód postoi tak z 5 godzin jak silnik jest zimny:( co to moŻe być??? moŻe już ktoś miał taki przypadek to niech doradzi pomocy!! vectra b silnik 1.8 rok 1996

Kolego poczytaj w jaki sposob powinno sie zakladac tematy -----> http://forum.vectraklub.pl/index.php?app=forums&module=extras&section=boardrules pkt 3 :excl:

grzechotanie jest takie metaliczne jak by metal o metal stukał takie strasznie głośne grzechotanie występuje tylko jak jest silnik zimny gdy go pale na biegu jałowym i słychać to przez jakieś 10-15 sekund później ustaje i ten grzechot dochodzi z strony rozrządu. w jeździe się nic nie zmieniło silnik tak samo pracuje jak dawniej.

no tak.ale to by tak ustawało??? po 15 sekundach??? bo byłem u mechanika i mechanik mi powiedział ze smarowanie nie dochodzi do góry czyli do zaworów i mówił ze trzeba sprawdzić co się dzieje i ściągnąć pokrywę zaworów. no jeszcze powiem ze to nie zawsze słychać. ale prze ważnie to słychać rano jak samochód prze stoi przez noc ale nie zawsze. jeszcze chciałem dopisać ze to takie rechotanie grzechotanie

Edited by Ravcio1985

Witam

Od tygodnia mam podobny problem i nie wiem co to jest a planuje wyjechać na wczasy i boje się czy mi coś po drodze nie nawali bo będzie kapa. Mam nadzieję że znajdzie się ktoś kto będzie wiedział coś w tej sprawie.

Ostatnio też miałem taki problem. Okazało się, że oleju było za mało i nie dochodził do góry. Tylko u mnie stukanie nie ustępowało i było słychać nawet na ciepłym silniku. Po dolaniu oleju na max stukanie stopniowo ustawało i już prawie nie słychać.

Edited by Ravcio1985

Kolego miałem taki sam problem, na początku grzechotało przez jakiś czas na zimnym silniku, po kilkunastu dniach jazdy grzechotało już non stop. Podejrzewałem że to alternator a okazało sie że to pompa wody! Przy okazji zrobiłem cały rozrząd bo to ta sama robota.

na zimnym silniku moze byc ktorys zawor krzywy popychacz stukac po dodaniu gazu wzrasta z obrotami stukanie po rozgrzaniu silnika ustepuje ale jak sie podniesie maske i sie dobrze wsluchasz tez slychac i silnik pracuje rowno ja w viki a jezdze z krzywym zaworem juz od poprzedniej zimy i nie ma czasu wymienic ale to grzechotanie rechotanie wychodzi bardziej z glowicy musisz dokladnie posluchac z ktorej strowy idzie odglos wez jakas rurke gumowa najlapiej taka ktora ma w miare duzy otwor i dosyc dluga zebys mogl dojsc do plastiku na polowe i bedziesz wiedzial czy stuka przy rozrzadzie gdzies czy na glowicy pozdrawiam

Witam.

Mam podobny problem.... rano jak zapale silnik to też mi coś stuka ale dochodzi to z prawej strony. Przysłychałem sie dokładnie i jest to z takej czarnej puszki- podobno ma za zadanie podgrzać spaliny na zimnym silniku..... po ok minucie stuk znika a silnik zawaha obrotami tak jakby ssanie wyłączył i jest wszystko oki. Dzieje sie to u mnie tylko na zimnym silniku. Nie wiem czy jest to do naprawy czy do wymiany, czy można to odłączyć czy nie...... :(

Jak będzie potrzeba to kliknę fotkę i dołącze. Opis Viki w profilu.

Miał ktoś taki przypadek??

Pozdr.

• 2 weeks later...

mowisz o pompie powietrza wtornego ktora jest w lewym nadkolu.

ona sie zalacza na ok. 2 minuty po odpaleniu zimnego silnika. buczec buczy.

wszystko to jest normalna rzecza :)

Więc, zostawie to tak jak jest...... Jeżeli macie też takie objawy i nic to nie szkodzi poza hałasem to nie ruszam g...a póki nie śmierdzi......:))

Dzięki...:)

Witam :)

Ja natomiast mam taki problem ... jak samochód jedzie przekroczy 2000 - 2400 obrotów to zaczyna właśnie coś tak zgrzytać jak by jakaś nakrętka bo o coś tak szybko stukała.. a najlepsze jest to że na postoju tego nie słychać tylko podczas jazdy i czym więcej obrotów tym mocniej słychać.. napewno nie będzie to silnik bo był ze 3 miesiące temu po kapitalnym remoncie wymianie paska tłoków .. może ktoś ma jakiś pomysł?

Witam :)

Ja natomiast mam taki problem ... jak samochód jedzie przekroczy 2000 - 2400 obrotów to zaczyna właśnie coś tak zgrzytać jak by jakaś nakrętka bo o coś tak szybko stukała.. a najlepsze jest to że na postoju tego nie słychać tylko podczas jazdy i czym więcej obrotów tym mocniej słychać.. napewno nie będzie to silnik bo był ze 3 miesiące temu po kapitalnym remoncie wymianie paska tłoków .. może ktoś ma jakiś pomysł?

Może osłona termiczna wydechu. Trzeba cały układ wydechowy sprawdzić skoro mówisz ze w silniku wszystko ok.

Kolego takie grzechotanie jak piszesz występuje przy zimnym silniku oznacza prace zaworów, olej jest gęsty, i jest go mało. Ile masz tą Vectre?

Vectre mam jakieś półtora roku ... robiłem kapitalny remont silnika../ wymiana tulei wodnych z tyłu, założyłem sekwencję bo był mikser .. wymiana kabli, świec, cewki, olej, filtry praktycznie wszystko na bierząco jest sprawdzane.. miałem lekkie starcie z innym samochodem to tylko belke przednią troche wgieło.. to wyprostowałem .. i od tamtego czasu czy silnik zimny czy gorący cały czas ponad 2,3 tysiące obrotów to mam taki grzechot jak wyżej pisałem.. niby nie przeszkadza w niczym.. ale chcę by viki jak najciszej pracowała bo jak jadę z małym to trochę za głośno przy takich obrotach..

ja miałem podobnie takie słychanie metalowego dziweku w trzech warsztatach byłem pełno wersji łozyska alternatora rolki , katalizator cos w nim lata ,a okazało sie że łacznik od zawieszenia silnika guma pękła i tarł o uchwyt przy kielichu amortyzatora co jest zobacz to

Guest JasFasola

Vectre mam jakieś półtora roku ... robiłem kapitalny remont silnika../ wymiana tulei wodnych z tyłu, założyłem sekwencję bo był mikser .. wymiana kabli, świec, cewki, olej, filtry praktycznie wszystko na bierząco jest sprawdzane.. miałem lekkie starcie z innym samochodem to tylko belke przednią troche wgieło.. to wyprostowałem .. i od tamtego czasu czy silnik zimny czy gorący cały czas ponad 2,3 tysiące obrotów to mam taki grzechot jak wyżej pisałem.. niby nie przeszkadza w niczym.. ale chcę by viki jak najciszej pracowała bo jak jadę z małym to trochę za głośno przy takich obrotach..

A jaki masz przebieg kolego i na jakim oleju jeździsz?

Wszystko wskazuje na to, że hydrauliczne popychacze zaworów już Ci odmawiają posługi. Zjadłem już na tym zęby... Ważne żebyś był pewny źródła tego dźwięku. Jeśli dochodzi on z pokrywy zaworów to inaczej być nie będzie.

Edited by JasFasola

miałem podobny objaw ale przy ruszaniu i pracy na pograniczu 1500 obrotów....... Długo nie szukałem i tak jak napisał danielxc717 miałem luźna osłonę termiczną wydechu.... Kilka wkrętów pomogło.

Jak można się podepnę pod temat.

Posiadam VB Z22SE z 00r. od jakiegoś czasu tez słysze w swojej Viki metaliczne grzechotanie po stronie pasażera :(

Problem występował sporadycznie na początku tylko przy odpaleniu przez około 3 - 5 sek i milkł (myślałem ze tak juz ten silnik ma bo w nim jest łańcuch rozrzadu i napina sie łańcuch) ale od kilku dni sie wszystko zmieniło... takie metaliczne grzechotanie słychac czasami cały czas (wiekszość czasu pracy silnika) w sporadycznych przypadkach po kilku minutach (kilometrach) przestaje i jest cichutko.

Pytanie czy to może być coś takiego jak napinacz łańcucha rozrządu?

PS. Byłem dziś u kilku mechaników i jeden z nich powiedział mi ze w tych silnikach nie da sie wymienic tylko samego napinacza :( powiedział ze sa tam dwa pojedyńcze łańcuchy które trzeba wymienić razem z napinaczami ze inaczej sie nie da (i jest to bardzo wysoki koszt samych częsci prawdopodobnie). Wie ktoś czy to prawda ze w tych silnikach tak jest?

Bo jeszcze jest montowany podwójny ale jeden łańcuch w tych 2,2. :/ i jestem w kropce.

I czy ktoś w razie czego mógłby podać jakiś nr katalogowy owego łąncucha i napinacza bo podobno bardzo cieżko z częściami do Z22SE i prawdopodobnie ASO bedzie mnie czekac.

Za pomoc dziękuje z góry.

kolego olej wymieniam co 7000 co 10000 kilometrów i mam mobil 2000 .. jeszcze niesprawdzałem osłony dopiero na wekeend sprawdze i napiszę co zauważyłem.. Pozdrawiam :)