Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Problem z silnikiem...???

Guest AadekK
 Share

Recommended Posts

Witam...

chciałem Wam opisać przypadłość która po czasie na nowo zaczyna się pojawiać....

A mianowicie problem przeważnie następuje podczas jazdy na trasie...przy różnych prędkościach nagle obrotomierz zaczyna pracować na całym zakresie czyli od min. do maxa(mimo tego że silnik pracuje na stałych obrotach)- w tym samym czasie następuje kilka szarpnięć, zapala się kontrolka silnika i czasem viki gaśnie a czasem można dalej jechać...po zatrzymaniu się viki normalnie odpala i można dalej jechać-chceck się nie pali i nie ma żadnych szarpnięć...wcześnie działo się to jakieś 4 miesiące temu-wymieniłem kable zapłonowe i po problemie-teraz niestety wymieniłem już kable, świece i problem co jakiś czas się pojawia-najgorsze jest to że nie można tego przewidzieć-dzieje się to zarówno przy słonecznej jak i deszczowej pogodzie, niezależnie od stylu jazdy...kolejny wydaje mi się że z tym związany problem to gaśniecie auta po dojechaniu np. do świateł, a mianowicie czasem po dojechaniu moja viki wachluje obrotami w zakresie 500-1300 obr/min po czym ustawia się na właściwych obrotach, czasem nie wachluje tylko od razu gaśnie po chwili czekania na światłach...i również zauważalny objaw to że w miare często podczas wciśnięcia sprzęgła obroty zamiast od razu spadać delikatnie idą do góry i dopiero potem spadają...

nadmienie że czyszczony był silniczek krokowy, gaz świeżo po wymianie filtrów, wymienione kable zapłonowe, świece...

z góry wielkie dzięki za pomoc...

Edited by Ravcio1985
odstepy R1985

cewka??

masz x18xe 1.8 16V wiec poszukaj porad na stronie glownej i zastosuj sie do nich i napisz efekty...

a tak pozatym to poczytaj -> http://forum.vectraklub.pl/index.php?app=forums&module=extras&section=boardrules jak sie pisze tematy, co w nich zawierac.

http://www.vectraklub.pl/index.php/advices/lista/B - porady

• 1 month later...

Długo mnie nie było ale częściowo doszedłem do przyczyny moich przygód z viki...a mianowicie po zapaleniu kontrolki check odczytalem błędy...wyświetliło problem z cewką, czujnikiem położenia wału korbowego, czujnikiem wałka rozrządu...wg mnie i mechanika u którego byłem jest to wina cewki-tymbardziej że zdarza to się jedynie w czasie opadów, lub po umyciu auta...tymbardziej że mało prawdopodobne jest chyba to ze tyle błędów naraz wyskakuje z powodu czegoś innego niż cewka...no i jeszcze fakt że po ponownym odpaleniu jest za każdym razem wszystko ok...jakieś chwilowe dostanie się wody do cewki następuje czy jak to rozumiec..?

ja mam ten sam problem, tylko mi ewidentnie chek pokazuje czujnik polozenia walu korbowego i nic wiecej nie ma nie pokazuje z cewkami czy czyms takim brak mocy falowanie obrotow na calym zakresie czasami gasinie silnik

Witam

Mam problem z silnikiem wszystko zaczęło się od momentu pęknięcia uszczelki pod głowica, po wymianie uszczelki silnik na biegu jałowym ma nie równą prace (szarpie) wiec myślałem ze to wina świec czy też kabli to wymieniłem i nawet zrobiłem kapitalny remont i tez to nie pomogło. Na komputerze nie wykazało żadnych błędów według mnie to wygląda na jakiś chwilowy zanik paliwa ale mechanicy mówią że wszystko jest dobrze. Czy ktoś wie czym to może być spowodowane.

Z góry dziękuje za pomoc pozdrawiam

• 2 weeks later...

przerabiałem podobny temat przez pół roku.objawy występowały nieregularnie,z tymi samymi błędami co u ciebie,też podejrzewaliśmy cewkę oczywiście po wymianie nic się nie zmieniło,mechanicy wymieniali wszystko jak leci łącznie z podmianą komputera od szwagra,nowe czujniki niewiele zmieniły,mimo że były to czujniki renomowanych producentów,sprawa okazała się banalna,uszkodzony był kabelek od czujnika wałka rozrządu który wlutowywany jest do wiązki elektrycznej,był sztukowany w dwóch miejscach,fachowcy mówili że sprawdzali aż kazałem im wymienić i auto odżyło i śmiga już drugi rok bez żadnych problemów.z tym problemem auto przyjechało z niemiec bo tam specjaliści sobie nie poradzili wymienili wszystko co się dało ale nie dali rady,o kabelku przeczytałem gdzieś na tutejszym forum,były to pierwsze porady jakie przeczytałem na tych stronach i dziękuję wszystkim użytkownikom którzy udzielają konkretnych podpowiedzi w sprawie rozwiązywania problemów z naszymi autami.

• 8 months later...
Guest AadekK

Zakończyłem problem i proponuje zamknąć temat...wystarczyło uszczelnienie kabla doprowadzającego do czujnika położenia wałka rozrządu oraz przeczyszczenie gniazda...teraz po 3 miesiącach moge z całą pewnością powiedzieć że to był powód-nareszcie ciesze sie jazda bez wyświetlania komunikatu check, no i oczywiście silnik pracuje w koncu tak jak powinien...dziekuje kalorynie bo podpowiedź dała mi do myślenia i dzięki temu zaoszczedziłem troche złotówek które ewidentnie musze przeznaczyc na lakiernicze naprawy przed zimą...uważam temat za zamkniety...