Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Zamek

Owned
 Share

Recommended Posts

Witam!

Wczoraj kupiłem Vectrę A. Dopiero dziś wykupiłem opłaty i zaczęłem jeździć.

Gdy ją kupowałem sprawdziłem wszystko oprócz... Zamków ;/

I mój problem jest taki. Posiadam Central Zamek (tylko kluczyk), przekręcam go i otwiera się wszystko(Klapa bagażnika, drzwi kierowcy, drzwi pasażera, drzwi za kierowcą) oprócz: Drzwi za pasażerem...

Pozostają one cały czas otwarte. A gdy chce je zamknąć z guzika, to ten guzik wpada do środka i muszę go wyjmować cieniutkim śrubokrętem... Wydaje mi się, że central zamek w ów drzwiach działa dobrze, ponieważ gdy na chama wyciągnę wyżej ten guzik (tak, że widać tą rurkę na której się trzyma) i chcę zamknąć drzwi to central chodzi w kółko, do czasu gdy nie poprawie guzika do takiej pozycji, jak by drzwi były otwarte (guzik w górę do pozycji normalnych otwartych drzwi), wtedy wszystkie drzwi itd, się zamykają, a za pasażerem nic... Jak myślicie, co może być powodem ów zachowania / wady?

Jutro zamierzam zdjąć tapicerkę, tylko nie widziałem dziś tam żadnych wkrętów itd.(było już ciemno...)

Z tego co przeczytałem na forum, to trzeba odciągnąć ten drucik co jest pod korbką od szyb, ale co dalej?.

Piszcie wszelkie wasze sugestie na temat zamka, jak i na temat ściągania tapicerki z tylnych drzwi.

Pozdrawiam serdecznie!

Edited by Owned

zdjecie boczka to tak: sciagassz ten taki plastik przy klamce drzwi od srodka, taki prawie prostokacik trzyma sie na zaczepy, pod tym masz 2 srubki, pozniej na dole raczki kolejna i pod schowkiem w drzwiach 3 kolejne, pozniej wsadzasz reke w schowek drzwi w miejsce ktore jest juz zakryte tam masz zaczep, podwazasz go i wyszarpujesz boczek[trzyma sie na zaczepach], mozesz tez wszystkie zaczepy po kolei "odpinac" a dalej z zamkiem musisz sie sam przyjrzec bo nie mam zielonego pojecia czemu tak jest

koledze wyzej sie pomylily drzwi ...

chodzi o tylne drzwi od strony pasazera. Za korbka masz taka zawleczke w ksztalcie litery "U" najlepiej wziasc kawalek szmaty przecisnac za korbka potem z wyczuciem przesuwac szmata i zawleczka powinna zeskoczyc. nastepnie zdejmujesz plastik obok klamki wewnetrznej odkrecasz dwie sroby i jak sie nie myle to w oparciu pod lokiec tez jest sruba ( nie pamietam dobrze) jak juz poodkrecasz to musisz delikatnie szarpnac za bok tapicerki i powinna zeskoczyc z zatrzaskow. ( rob to z wyczuciem nie na chama) zajzyj pod folie(jesli ja masz pod tapicerka jeszcze) tam bedziesz widzial ciegla od tego guzika do klamki... zobacz czy nie sa powyginane i polaczone ze soba... skoro mowisz ze silownik slychac tzn ze gdzies na tych drutach sie odpielo. powodzenia i pisz jak sie uporasz, jesli nie to pomyslimy co dalej, pozdr

Dziękuje za odpowiedzi. :)

Jutro z rana, będę działał.

Mam jeszcze dwa pytania.

1. Widziałem gdzieś na forum, że były problemy z uszczelką przy szybie, od strony wewnętrznej. Mam ją zdejmować i potem dopiero boczek, czy, ów uszczelkę należy ściągać razem z tapicerką?

2. Przypomniałem sobie, też drugi problem, nie sprawia on kłopotów, ale puki pamiętam, to się spytam :))

Gdy w tylnych drzwiach (tym razem za kierowcą ^^ ) gdy pociągnę klamkę, to nie wraca ona na swoje miejsce, tzn jest w pozycji odchylonej od karoserii, w takiej jak się ciągnie klamkę, aby otworzyć drzwi. Jest tam jakaś sprężynka, czy jakiś inny element odpowiadający za powrót klamki?

//Edit

Odpowie ktoś? Bo nie długo chcę iść kombinować. :D

Edited by Owned

Zdejmij tapicerke,a wszystko powinno byc jasne.Pospadaly ciegna. Najgorszy scenariusz to polomane zaczepy-wejdziesz w handelek,to kupisz caly zamek w razie czego.

Pozdrawiam.

Witam serdecznie!

Zamek prawie zrobiłem, Takie plastikowe, żółte "V" wypadło (Od guzika w dół -> Żółte "V" -> i potem drut do zamka)... Włożyłem to na miejsce, i mogę normalnie otwierać i zamykać guzikiem, lecz gdy używam Central zamka to z drzwi zamkniętych, do drzwi otwartych ów drzwi normalnie się otwierają, ale gdy chcę zamknąć to central kręci w kółko. Tak jak by nie miał siły opuścić guzika? Siedziałem w środku, a kumpel przekręcał. I siłownik działał normalnie, ale nie mógł zamknąć drzwi. Gdy wcisnę guzik i zamknę z centrala jest ok.

Dobrze zrobiłem. Bo jak bym zrobił odwrotnie to bym nie mógł tego drucika w ten plastik wcisnąć. Poza tym drut od guzika nie sięgał by tej dziurki, gdyż założony odwrotnie jest niżej.

Dobrze zrobiłem. Bo jak bym zrobił odwrotnie to bym nie mógł tego drucika w ten plastik wcisnąć. Poza tym drut od guzika nie sięgał by tej dziurki, gdyż założony odwrotnie jest niżej.

Może kwestia nasmarowania zamka, bo jak rozumuję to w kółko masz zamknij/otwórz. A taki objaw jest też, gdy siłownik ma ciężko i w ten sposób "zgłasza" awarię. Lub jak szlak już trafił siłownik to allegro, pewnie z 25 zł kosztuje :P

A może być to przez taki czarny plastikowy elemencik, który trzyma drugi drut (ten dolny) żeby nie uciekał?

Wygląda to m.w. tak w orginale.

41066720.png

I wtedy drut biegnie nad 1 i 3, oraz 'pod' 2

Więc drut może iść tylko lewo, prawo...

A w drzwiach które dziś naprawiałem, ten element wygląda tak. Dodam, że jak ściągnąłem tapicerkę, już tak było. Nic nie ułamałem...

46304944.png

Drut idzie nad 1 i 3 a numer 2 jest odłamany... I gdy mocniej / szybciej szarpnę za guzik to ten drut wypada z tego plastiku i muszę ściągnąć tapicerkę i znów go tam wciskać...

W tym przypadku drut ruszą się w lewo, prawo i jakieś pół centymetra w górę....

A może być to przez taki czarny plastikowy elemencik, który trzyma drugi drut (ten dolny) żeby nie uciekał?

Wygląda to m.w. tak w orginale.

41066720.png

I wtedy drut biegnie nad 1 i 3, oraz 'pod' 2

Więc drut może iść tylko lewo, prawo...

A w drzwiach które dziś naprawiałem, ten element wygląda tak. Dodam, że jak ściągnąłem tapicerkę, już tak było. Nic nie ułamałem...

46304944.png

Drut idzie nad 1 i 3 a numer 2 jest odłamany... I gdy mocniej / szybciej szarpnę za guzik to ten drut wypada z tego plastiku i muszę ściągnąć tapicerkę i znów go tam wciskać...

W tym przypadku drut ruszą się w lewo, prawo i jakieś pół centymetra w górę....

To taki czarny element, pasuje od astry f i VB :) Niedawno to rozbierałem :) na krótko zastąp to opaską - pokombinuj. Ale raczej obstawiam na problem z siłownikiem lub zawalonym syfem zamkiem...

odnosnie drugiego pytania to tak jak pisales, za powrot klamki odpowiadaja bodajze 2 sprezynki ktore z czasem pekaja i postaje taki problem o ktorym napisales. zdejmij tapicerke i zdemontuj klamke jak juz bedziesz ja mial wyjeta to cos wymyslisz . sama klamka po odpieciu ciegla i odkreceniu 2 srubek wyjmiesz ja na zewnatrz. pzdr

I jeszcze jedno - jesli to oryginalny centralny, to w drzwiach musisz miec wyregulowane polozenie silownik - dzwignia zamka. Regulacje robi sie tak, ze przy wcisnietym silowniku luzujesz go, i masz tak przesuwac, aby uzyskaz na dzwigni 2mm odstep miedzy stykami. Ja tego nie wymyslilem - opisane jest w "Sam naprawiam..." na str. 272. Ma to pewnie zwiazek ze specyficzna konstrukcja oryginalnych silownikow i ich ryglowaniem.