Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

nie działające światła w drzwiach i bagażniku

tmm
 Share

Recommended Posts

mam pytanie...nie działają mi światełka w drzwiach i nie wiem dlaczego...a i w bagażniku też..

...dobra ta stronka..:) dzień dobry albo raczej wieczór..vectra 1.8 16 v żarówek nie sprawdziłem bo dopiero to zauważyłem..a wczoraj było wszystko ok..

...dobra ta stronka..:) dzień dobry albo raczej wieczór..vectra 1.8 16 v żarówek nie sprawdziłem bo dopiero to zauważyłem..a wczoraj było wszystko ok..

kombi,hatchback,sedan ?

jak dzialalo wczoraj,to zajzyj do bezpiecznikow.(przy nodze kierowcy pod kierownica,bardziej przy prawej stronie)

wybieram sedan..hehe..bo chyba hatchback się z szybą tylną otwiera..tak..??..

a może włącza się to gdzieś..??

nie marudź ;) nigdzie się nie wyłącza

sprawdź na początek te bezpieczniki - wykaz masz

tylko nie pytaj, który dokładnie :) - sprawdź wszystkie od oświetlenia

jak będą dobre to się dalej pomyśli

• 1 month later...

Nie chce zakładac nowego tematu a nie znalazłem odpowiedzi w innych, ten jest w sumie podobny. Chciałbym zapytac z kad musze pociagnac kabelki zeby doswietlic sobie bagaznik bo w bagazniku wcale nie mam oswietlenia. Typ nadwozia HB a jezeli chodzilo by o ten bolec/przerywnik to go mam bo mysle ze to istotne. W poprzednim aucie to pociagnąlem z instalacji od lampki w podsufitce, czy tu dobrym rozwiazaniem bedzie zrobic to samo czy w oryginale jest to troche inaczej??

w bagazniku powinna byc lampka.

z dodatkowym oswietlenie wepnij sie rownolegle do niej.

do lampki ida 2 przewody:

czerwony - 12V

brazowo-bialy - masa

Powinna być lampka? W każdej wersji? bo ja nie mam, a moze nie dziala i nie zwrócilem dlatego uwagi. Niby mam bogata wersje przedliftowa z climatronikiem... I podpowiedzcie mi w którym miejscu jest ta lampka w HB bo jak jej nie mam to może kabelki gdzies w poblizu znajde ;)

Edited by Koko24

po bokach nie ma jakiejs? na schemacie jest SD, HB, KW czyli wsszystkie wersje nadwozia.

jak nie masz to:

+ stalego wez z pinu 76 zlacza X1 w nogach kierowcy i pociag progiem do bagaznika,

a zalaczana mase wez z wlacznika na klapie.

po bokach nie ma jakiejs? na schemacie jest SD, HB, KW czyli wsszystkie wersje nadwozia.

jak nie masz to:

+ stalego wez z pinu 76 zlacza X1 w nogach kierowcy i pociag progiem do bagaznika,

a zalaczana mase wez z wlacznika na klapie.

Ale jestem slepy :dash: jest po lewej stronie, tylko nie wiem czemu nie zalącza sie jak otworze klape bagaznika ale gdy oworze drzwi kierowcy to działa. Chyba to cos z tym bolcem w klapie??

wyjmij lampke. wez miernik i sprawdz czy na czerwonym przewodzie jest caly czas +12V. nastepnie sprawdz czy na brazowo-bialym pojawia sie masa po otwarciu klapy.

sprawdz kable w gumie idacej do klapy.

Co konkretnie mam sprawdzic? Kable są :D tylko dosyc często ta gumowa osłona wychodzi mi z otworu karoserji. Wydaje mi sie ze to moze byc cos z tym "pipsztykiem" w klapie bo jag go naciskam to nie reaguje a gdy otworze obojetnie ktore drzwi to lampka w bagazniku sie zapala i w srodku auta tez. Wy tez tak macie?

widocznie ktos podpial tylna lampke pod wlacznik drzwiowy :dash: bo pewnie wlacznik w klapie padł.

w oryginale lampka bagaznika ma swoj wlacznik masowy w klapie [niezalezny od drzwi].

sprawdz czy kable w gumie sa cale, szczegolnie brazowo-bialy ktory jest od wlacznika [Twojego pipsztyka :D].

pomierz na wtyczce lampki tak jak Ci pisalem 2 posty wyzej

• 4 years later...

Witam

Odgrzeje temat.

Mam ten sam problem brak światła w drzwiach i bagażniku.bezpieczniki Okej. Bezpiecznik jest tylko jeden od nich ten f13?

Edited by Dobry21