Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

mocno dymi, problemy z pedalem gazu

Guest czarny VB
 Share

Recommended Posts

Guest czarny VB

koledzy pilnie potrzebuje pomocy w zdiagnozowaniu niedomagań mojej vectry (2.0 dtl)

We czwartek wracając z trasy samochód zaczął mocno dymić nie jest to kolor niebieski ani czarny moim zdaniem jest to "normalny" kolor spalin tylko że jest ich sporo za dużo maiłem jeszcze ok 70km do domu więc pomalutku dojechałem do celu podróży uważając na kontrolkę od oleju i temperaturę.

Po zaparkowaniu samochodu w garażu zgasiłem samochód po czym znów go odpaliłem ,po mocniejszym dodaniu gazu silnik wyskoczył na bardzo wysokie obroty i nie reagował na pedał gazu. Przekręciłem stacyjkę silnik zgasł.Dzisiaj (już u mechanika) sytuacja z gazem powtórzyła się dwukrotnie. Za to za drugim razem miałem problemy z uruchomieniem samochodu(długo kręcił zanim chwycił )a gdy odpalił chwilę szarpało silnikiem. dodam jeszcze że mechanik odpioł przepływomierz i samochód mniej kopcił.

dopiero w poniedziałek będe szukał fachowca aby podpiąć silnik pod komp chociaż do tej pory check się nie zapalił...

może któryś z kolegów przerabiał takie "dziwne zachowanie viki"???

proszę o poradę pozdrawiam

Edited by Ravcio1985
temat

nie wiem jak w VB ale ojciec w audi a4 [96'] mial podobne objawy, poszedl mu jakis tam wazyk od turbiny i cos sie stalo z egr-em, wezyk wymieniony, egr zaslepiony i wszystko chodzi jak dawniej, nawet lepiej ;)