Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

awaria alternatora

Guest guziorrr
 Share

Recommended Posts

Guest guziorrr

Witam ponownie.

W dniu wczorajszym pojechałem na zakupy. Po zrobieniu zakupów wsiadam do samochodu, odpalam silnik -wszystko w porządku. Odjeżdzam kilkaset metrów i zapala się czerwona kontrolka akumulatora/baterii. Mówię dojadę do domu i zobaczę co jest nie tak. W czasie drogi zapalają się kolejne kontrolki (od kontroli trakcji oraz pomarańczowy silniczek z takim 'piorunem'), następnie abs oraz poduszka powietrzna.. po chwili stojąc na skrzyzowaniu samochod gasnie i nic nie da rady zrobić. ani domknąć szyby, rozrusznik nawet nie zakręci, o dziwo działało dalej tylko radio (które w czasie jazdy wyłączyłem) i włączyłęm aby sprawdzić juz pod blokiem. Wycieraczki również bardzo po mału ale szybe raz na jakiś czas podczas holowania można było przetrzeć jak juz nie było nic prawie widać. Siadł alternator? Samochów stoi u mechanika, ale od niego jeszcze nic nie wiem, i jestem tak ciekawy ze nie mogłem się powstrzymać i musialem zapytac na forum, bo po wymianie wysprzęglika (1050zł(w tym laweta, wymiana no i orginalna część)) zżera mnie ciekawość co do kosztów tego. Czytalem ze jak to alternator to ok250zl ale czy nie wyniknie z tego nic innego?

z góry dziękuje za zainteresowanie tematem. pozdrawiam

a i zapomniałbym dodać, wskazówki w czasie postoju już się nie ruszały, miałęm stałą prędkość ok 25km/h i obroty w miejscu jak przygazowałem nie ruszały się i stały na ok 400obr/min, a jak ruszylem to juz sie zwiekszaly

Edited by guziorrr

jak sie zapalila kontrolka to brak ladowania - albo padl altek albo spadl pasek albo napinacz nie napina i pasek luzno :)

sprawdzilbym akumulator, alternator, rozrusznik :)

bez ladowania da sie zapalic auto o ile akumulator i rozrusznik sa dobre.

Edited by Ravcio1985

Ja miałem też trzy dni temu przygode z alternatorem.

Takrze po przejechaniu parunastu metrów zaswieciła mi się kontrolka akumulatora,

U mnie alternator dawał za wysokie niapięcie.

Jesli napięcie spada to wtedy zaswiecają się rózne kontrolki jak u ciebie.

Kupiłem uzywany alternator za 150zl. Zamnontowałem i działa.,

Naprawiac starego sie nie opłaca bo koszt diod i regulatora napięcia to ok 70zl.

Guest guziorrr

bez ladowania da sie zapalic auto o ile akumulator i rozrusznik sa dobre.

akumulator padnięty całkowicie, rozrusznik mysle ze dobry i alternator dzisiaj pojechal do mechaników i mają zobaczyc co jest z nim grane:) poznym wieczorem bede wiedzial co sie dzieje, a apropo akumulatora, to jaki byscie mi polecili do mojego silnika?

Witam szanownych forumowiczów

Padł mi wczoraj alternator w 1,6 16V z klimą

elektryk stwierdził, że spalone uzwojenia i trzeba kupić nowy.

Oferują nowe zamienniki lub alternatory po regeneracji, na nowy oryginalny mnie nie stać.

Który polecacie? skłaniał bym sie na ten nowy zamiennik aniżeli na regenerowany.

W sklepie oferują jakiś firmy bendiks albo na necie znalazłem firmę AutoStarter.

co o tym sądzicie? pozdrawiam i proszę o odpowiedzi.

Edited by Ravcio1985
polaczylem. R1985

zamiennik to nie oryginal.

gwarancje producenta ma wiec masz zabezpieczenie.

jak juz chcesz kupic to kup sprawdzony zamiennik.

Ravcio pisałem do Ciebie wiadomość ale widzę, że nie odczytałeś. GG też masz nieaktywne.

NIe znam się na tych alternatorach więc nie wiem jaki to jest sprawdzony zamiennik.

Jedynie mógłbym zaufać sprzedawcy w sklepie, który mówi że trochę ich sprzedał tzn tych zamienników i że nie było napraw ani zwrotów, że śmigają dobrze... ale czy można ufać sprzedawcom :rolleyes:

co o tym myślisz...

sorry, widzę że odczytałeś

Edited by bogi

jaki masz altek 70A delco czy 100A delco.

podaj vin to sprawdze.

ktory rok tej Vectry??

rok 96 1,6 16V z klimatyzacją ręczną a vin W0L000038T5246929

stawiam na 100A

Edited by bogi

masz farta, Helmut wpisal dane Twojej viki :P

alternator 100 A :)

2 najwazniejsze rzeczy przy altku: ampery oraz mocowanie.

alternator 100A delco nr kat 62 04 002.

szukaj zamiennikow ktore sa zamiennikami tego wlasnie modelu 62 04 002 :)

przykladowa aukcja - http://allegro.pl/nowy-alternator-opel-astra-vectra-corsa-omega-100a-i1182567224.html [zamiennik delco 6204002]

Edited by Ravcio1985

masz farta, Helmut wpisal dane Twojej viki :P

alternator 100 A :)

2 najwazniejsze rzeczy przy altku: ampery oraz mocowanie.

alternator 100A delco nr kat 62 04 002.

szukaj zamiennikow ktore sa zamiennikami tego wlasnie modelu 62 04 002 :)

przykladowa aukcja - http://allegro.pl/nowy-alternator-opel-astra-vectra-corsa-omega-100a-i1182567224.html [zamiennik delco 6204002]

jesteś wielki :rolleyes: widzę,że można na Ciebie liczyć. dziękuję bardzo za dane, w poniedziałek będę miał mniejszy problem z zamówieniem altka.

myślę, że zamiennik trochę mi pochodzi

a gdzie to się sprawdza te dane po numerze vin, jest jakaś strona czy co?

a ja zapytam jeszcze może ktoś ma i jeździ w swojej viki na alternatorze zamienniku i jak takowy się sprawuje. może Ty Ravcio kogoś takiego znasz?

nie znam :D moj jest oryginal i ma sie dobrze :P

heheh :rolleyes: mój oryginał też się miał dobrze... do czasu, w te wakacje dostał w tyłek i padł.

czytam te opisy co mi z vin napisałes i nie wszystko rozumie, jak odczytałes nr katalogowy tego mojego altka skoro tam pisze tylko 100A hehe, no chyba że to tajemnica i wyższa szkoła odczytywania ;)

w epc masz katalog czesci :P 100A jest delco/remy :P i jest tez opis z nr gm nr kat i rysunkami jak to wyglada

sciagnij i poczytaj -> http://www9.zippyshare.com/v/56333736/file.html , http://www9.zippyshare.com/v/65784684/file.html

pozatym za dnia mozesz sobie sprawdzic naklejke na altku i nr jaki podalem :)

Edited by Ravcio1985

w epc masz katalog czesci :P 100A jest delco/remy :P i jest tez opis z nr gm nr kat i rysunkami jak to wyglada

sciagnij i poczytaj -> http://www9.zippyshare.com/v/56333736/file.html , http://www9.zippyshare.com/v/65784684/file.html

pozatym za dnia mozesz sobie sprawdzic naklejke na altku i nr jaki podalem :)

dziękuję raz jeszcze za pomoc

ciekawe czy odezwie się tu ktoś, kto jeździ nie z oryginalnym alternatorem lecz na zamienniku

i jak się temu komuś on sprawuje?? :rolleyes:

akumulator padnięty całkowicie, rozrusznik mysle ze dobry i alternator dzisiaj pojechal do mechaników i mają zobaczyc co jest z nim grane:) poznym wieczorem bede wiedzial co sie dzieje, a apropo akumulatora, to jaki byscie mi polecili do mojego silnika?

witam i jak Twój alternator? wiesz już co się stało?

ciekawi mnie to bo mam też problem :rolleyes: zresztą czytałeś w moim temacie :rolleyes:

coś się tematy zeszły :rolleyes: a mój zniknął

Edited by bogi

Guest guziorrr

witam i jak Twój alternator? wiesz już co się stało?

ciekawi mnie to bo mam też problem :rolleyes: zresztą czytałeś w moim temacie :rolleyes:

coś się tematy zeszły :rolleyes: a mój zniknął

tematy zostały złączone, po co dwa takie same;)

a co do alternatora to szczerze mowiac jeszcze nie wiem, jest weekend i samochod stoi u brata/mechanika, zaniosl alternator gdzies do kogos kto sie zajmuje rozrusznikami i altkami i na poniedzialek ma byc zrobione, i wtedy tez bede wiedzial co z nim bylo ;)