Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest tz25

Czujniki cisnienia w oponach

Recommended Posts

Guest tz25

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:"> Witam mam pytanko mam Viki na stalówkach 15" i mam w nich czujniki cisnienia chce zakupić alusy orginałki od Viki ale bez czujników.... teraz pytanko czy pasują czujniki ze stalowych oraz czy idzie je przełożyć może ktoś już ma doswiadczenie i coś pomoże zakup czujników do alusów odpada bo koszt masakryczny

/emoticons/default_pijaki.gif" alt=":pijaki:">

Przełożyć możesz, tylko uważaj, żebyś dobrze kółka pozakłądał, bo może system zgłupieć jak przednie na tylnie założysz, bo odbiorniki są w nadkolach i są chyba techem parowane z czujkami w kołach.Ja

Please login or register to see this link.

czytałem.

Zmiana osi nie powoduje błędnego pokazywania. Mam instalację, przekładałem koła różnie. Zawsze widzisz to koło, które ma zbyt małe ciśnienie (i jak sobie zaktywujesz pełny BC to widzisz też ciśnienie).

Podobno chwilę schodzi zanim się system połapie

Please login or register to see this quote.

Przeprowadzałem różne "ewolucje" z kołami i po 200-300m czujniki się automatycznie "znajdowały" także bez obaw można zamieniać,przekładać itd.

A macie może info, gdzie takie czujniki można dostać w miarę tanio? Ja znalazłem na necie sklep, ale cena za sztukę to 375 PLN- za tyle to oponę z felgą stalową dostanę.

szukaj okazji - ja znalazłem w necie 4szt za 180zł (oczywiście używki)

--

jacek

Allegrogo czy jeszcze gdzie indzej

Tu wrzucę rozpiskę w zipie

i mały link do filmu instruktarzowego o

Please login or register to see this link.

Edited by MRQ

Szukaj na aledrogo,ja znalazłem w tamtym roku po 60 za szt. nówki.

Guest tz25

Czujniki mam orginalne na stalówkach mam też pelen comp pokazuje mi cisnienie w każdej z opon pytalem czy ktośpróbował czujniki ze stalowych założyc do alusów

Przekładałem za stalowych do alu u siebie nie ma problemu wszystko pasuje, tylko trzeba zwrócić uwagę na uszczelki (oringi) czy są całe.

witam,

mozecie mi pomoc/podpowiedziec w kwestii odbiornikow, jak to jest i jak daleko mozna odbiec od oryginalnej instalacji...

1) czy odbiorniki znajduja sie tylko po lewej stronie pojazdu w nadkolach, a natomiast czujniki w prawych kolach komunikuja sie calkowicie radiowo z modulem?

2) czy odbiorniki musza byc na zewnatrz, czy mozna je usytuowac wewnatrz kabiny (w okolicy oryginalnych miejsc, czuli kol/nadkoli - ale wewnatrz...) - czy nie bedzie zaklocen?

3) jesli musi byc na zewnatrz, to gdzie, do czego i jak sa mocowane? - moze ktos ma fotke (tylnego i przedniego)...

pozdrawiam

p.s. pamietam jak ktos kiedys na forum opisywal ze przewozil w bagazniku kola z czujnikami i pokazywalo mu na BC cisnienie - czyli podobna sytuacja tylko odbiornik na zewnatrz a kolo w srodku, a przegroda ta sama... tylko nie pamietam czy wlasnie pokazywalo mu wszystkie 4 kola i czy wlasciwie... bo jesli nie ma to roznicy to po co mam sie pitolic z dodatkowymi kostkami i pinami - najwazniejsze aby dzialalo sprawnie i poprawnie...

Edited by Yanic

Będę zakładał koła z czujnikami i teraz pytanie

Czy można aktywować w BC pomiar ciśnienia czy muszę coś jeszcze dokupić?

Dodam że nie mam zakładki pomiaru ciśnienia w BC

Edited by Econ

Musisz mieć również czujniki w nadkolach - czujniki w samych kołach nie wystarczą.

A jest szansa że je mam, a funkcja pomiaru jest nieaktywna?

Czy opcomem mozna dokonac kalibracji czujników cisniena w oponach? Jedna osoba z forum ma taki problem i własnie pytała mnie o to, ja w signum nie miałem zadnych probemów wiec pozostaje zapytac na forum. Dodam tylko że po zmianie kół w Vectrze pojawia sie komunikat że wszystkie kola maja 1.8 bar. Moze bateria w czujnikach juz sa słabe?

dołączam się do pytania, chętnie bym dołożył taką funkcjonalność bo co stacja to inne ciśnienie pokazuje a inne pompuje.

jeśli z kodów wyposażenia wynika że powinien być TPS, a go nie widać "w komputerze", to tak. W pozostałych przypadkach - mocno wątpię (TPS, to nie tylko same czujniki, ale również i odbiorniki radiowe, których Opel raczej nie wkłada "na zapas"

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> )

Dodatkowo jest gdzieś moduł TPMS zamontowany.

w Signum po lewej stronie maksymalnie z tylu pod tylna lampa... czarna obudowa z antenka wielkosci mniejszej od kostki masla... bardziej paczki fajek... (ja nie pale...

/emoticons/default_yahoo.gif" alt=":yahoo:"> )

I z tymi czujnikami mam problem . wyskakuje mi ze mam w PL kole mniej cisnienia a na stacji ustawilem 2.1 przod i 2.2 tył . zrobiłem 2-4 km kontrolka nie gasła dalej pokazywała mi przednie lewe kolo i teraz po kilku krotnym dopompowywania. dalej się pali . czujnik jest zryty? a oponki to r17/215/40 . dodam ,że tył ok nic nie wyskakuje jak było 2.2 tak i jest dalej .

A jakie wartości masz napisane na klapce od wlewu paliwa? Podejrzewam, że te czujniki są programowane pod takie wartości jakie są na klapkach.

z mojego doświadczenia wiem że czujniki "krzyczą" jak zauważą na jednej osi różnicę ciśnień większą niż 0.2 bara

--

jacek

wnioskuję z twojej wypowiedzi, że czujnik nie reaguje na zmianę ciśnienia? Jeśli tak, przejedź trochę, gdy czujniki pokażą się w BC zacznij pompować koła na włączonym silniku, powinny na bierząco zmieniać się ciśnienia. (w polifcie bodajże)

Tak swoją drogą 2.1 to za mało, ja mam po 2.4 przód 2.4 tył

Edited by matherr

U mnie dziś po zmianie opon zaczęły świrować czujniki. Da radę op-comem dojść do tego co jest nie tak? Ciśnienie w oponach mam takie jak poprzednio na starych. 3.0 przód 2.7 tył i ciągle się zapalają na przemian. Czy może po prostu opony muszą się ułożyć? Miał ktoś coś takiego?