Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Wycieraczki na przednią szybę od Insigni

simano
 Share

Recommended Posts

Witam,

ostatnimi czasy zaintrygowały mnie ładne wycieraczki przedniej szyby jakie zauważyłem w Insignii,

krótka analiza i okazało się że:

1) Długość lewej wyciraczki jest taka sama 600mm, a prawej o 3cm krótsza 450 vs 480 mm,

2) Uchwyt ramienia wycieraczki na taki sam kształk ale nieznacznie różni się wymiarami,

Zakupiłem więc takie wycieraczki wyc_insignia_1272346.jpg

okazło się że aby je zamontować, jedyne co trzeba było zrobić to:

1) wysunąć na czas montażu gumowe pióro,

2) lekko podważyć "U" uchwyt,

3) po zamontowaniu wycieraczka w moim przypadku nie przylegała idealnie do szyby, pomogło lekkie dogięcie ramienia wycieraczki w kierunku szyby (wystarczyło ręką przygiać)

Czas montażu 10 min, wycieraczki są bardzo opływowe i niskie, do tego w przeciwieństwie do "płaskich" można w nich wymieniać samą gumę.

Mnie, krótsza wycieraczke pasażera o 3cm nie robi żadnej różnicy.

W porównaniu do klasycznych wycieraczek - nie słychać szymu powietrza na spojlerze lewej wycieraczki,

W porównaniu do "płaskich" - dokładniej przylegają do szyby, no i taniej można je odnowić wymieniając jedynie gumę.

Pozdrawiam

Fajne ale ten zestaw do tanich nie należy:

13277083 / 12 72 346 ZESTAW, PIÓRA WYCIERACZEK SZYBY PRZEDNIEJ, STRONA KIEROWCY I PASAŻERA, KIEROWNICA PO LEWEJ (600MM DŁUG.) (450MM DŁUG.) Cena brutto: 180,30

pojedynczo :

13227406 / 12 72 337 PIÓRO, WYCIERACZKA SZYBY PRZEDNIEJ, LEWY-KIEROWNICA PRAWA (STRONA PASAŻERA) (450MM DŁUG) Cena brutto: 86,28

13227407 12 72 338 PIÓRO, WYCIERACZKA SZYBY PRZEDNIEJ, PRAWY(-A, -E)-KIEROWNICA PO PRAWEJ (STRONA KIEROWCY) (600MM DŁUG.)

coś cena nie chce wchodzić

Też przymierzałem się do wymiany wycieraczek z insignii, szukałem nawet odpowiednich ramion :rolleyes: niestety z marnym skutkiem, a tu widze ze znalazła sie odpiwednia osoba i rozwiała ten temat (plusik ląduje na koncie) :). Co do wycieraczek to wcale nie musza być takie drogie. Przeglądałem na necie troche artykułów i okazało sie że pióra wycieraczek do Insignii produkuje firma DENSO, która to wyszła na rynek ze swoimi hybrydowymi wycieraczkami :blush:. Oznaczenia tych dwóch wycieraczek DU-065L, DU-045L. Także nie ma co przepłacać w ASO :tancze:.

----------EDIT-----------

Nawet i znalazłem firmę, która sprzedaje takowe wycieraczki w róznych rozmiarach, nawet i 480 mm

Edited by Barracuda

Wycieraczki nie są takie drogie, w szpocie jest promocja i są za 117,

a z tej strony którą podałes wychodzi 118 komplet, tyle że jest właściwa długość 480mm wycieraczki paseżera.

Jutro pojadę do tej firmy w Warszawie HDMOT i zobaczę te wycieraczki jak one wyglądaja i czy warte sa tej ceny bo mam do nich tylko 15 km :rolleyes: . Jak będzie wszystko fajnie wyglądać to wezmę je bo moje GM płaskie już zaczynaja mazać na szybie a pogoda jaka jest to każdy wie.

Założylem wycieraczki od Insigni firmy DENSO. Trzeba było dokonać małych poprawek technicznych ( wycięcie kawałka plastiku w lewej wycieraczce ) żeby dokładnie przylegała do szyby. Narazie działaja super ale to sie okarze w praktyce. Wycieraczki zakupiłem sobie w IC - za zestaw zapłaciłem 90 zł ( po zniżkach :rolleyes: ).

• 1 year later...

odgrzeje kotleta ,

szukam wycieraczek do mojej taksówki na przednia szybe , koniecznie płaskie i muszą mieć dobre te zapięcia żeby były dośc cięzkie co by dociskały ową wycieraczkę do szyby , co Szanowni Państwo mogą polecić

odgrzeje kotleta ,

szukam wycieraczek do mojej taksówki na przednia szybe , koniecznie płaskie i muszą mieć dobre te zapięcia żeby były dośc cięzkie co by dociskały ową wycieraczkę do szyby , co Szanowni Państwo mogą polecić

Ja zainwestuje w te http://moto.allegro.pl/bosch-plaskie-wycieraczki-opel-vectra-c-signu-i2330547493.html..cena znosna

odgrzeje kotleta ,

Ja kupiłem MOT-GUMy http://allegro.pl/polskie-wycieraczki-plaskie-opel-vectra-c-01-08-i2329747400.html

Prawie połowę tańsze od Valeo/Bosch więc za tą samą kasę mogę dwa razy częściej zmieniać. Działają bardzo dobrze - miałem już kilka kompletów różnych MotGumów różnych autach.

matoslaw posiadam takie właśnie założone wycieraczki, fajnie wyglądają i nie powiem godne polecenia ładnie zbierają wode podczas deszczu. Ale osobiście lepiej zainwestować w te co podał kolega niżej bo podejrzewam, że różnicy nie będzie, a cena boscha duzo droższa

http://allegro.pl/polskie-wycieraczki-plaskie-opel-vectra-c-01-08-i2329747400.html

te może i OK ale mają małe te dociążenia do szyby , dzisiaj jak byłem ma myjni widziałem takie fajne wycieraczki z dużymi zaczepami

http://moto.allegro.pl/serwisowe-wycieraczki-opel-omega-b-signum-vectra-c-i2346466596.html

cos jak tu

Ja kupiłem MOT-GUMy http://allegro.pl/po...2329747400.html

Prawie połowę tańsze od Valeo/Bosch więc za tą samą kasę mogę dwa razy częściej zmieniać. Działają bardzo dobrze - miałem już kilka kompletów różnych MotGumów różnych autach.

matoslaw posiadam takie właśnie założone wycieraczki, fajnie wyglądają i nie powiem godne polecenia ładnie zbierają wode podczas deszczu. Ale osobiście lepiej zainwestować w te co podał kolega niżej bo podejrzewam, że różnicy nie będzie, a cena boscha duzo droższa

Skoro polecacie to zamowie wlasnie takie. :) Zostanie mi pare monet na :piwoj:

te może i OK ale mają małe te dociążenia do szyby , dzisiaj jak byłem ma myjni widziałem takie fajne wycieraczki z dużymi zaczepami

Skoro masz problem z dociskiem do szyby to moze warto ustawic ramiona przyrzadem

Edited by matoslaw

Zawsze kupowałem motgumy zwykłe i były OK. Ostatnio miałem motgumy te płaskie z linka - od początku były z nimi problemy (a to smuga a to problem z dociskiem). Już chciałem ramiona zmieniać. Po zmianie na bosch aerotwin jak ręką odjął. Moim zdaniem warto dołożyć.

Ja zakupiłem te http://moto.allegro.pl/wycieraczki-bosch-twin-opel-vectra-c-i2301799175.html jestem bardzo zadowolony. Niedrogie mają spojler dociskający naprawdę polecam. Gościu ma jeszcze inne rodzaje przejrzyjcie jego ofertę.

Ja kiedyś kupowałem wycierczki bosch aero twin od sprzedawcy z linka powyżej (z dąbrowy górniczej), płaciłem coś ponad 100zł. Ostatnio będąc w Auchan'ie zobaczyłem te same wycieraczki tylko nie w komplecie dedykowanym akurat do danego auta tylko na sztuki za ok 30zł mniej.

• 5 weeks later...

mówicie że te wycieraczki są dobre? ma ktoś z was takie wycieraczki?

http://moto.allegro....2418648337.html

Ja mam coś takiego jak w linku http://moto.allegro.pl/plaskie-wycieraczki-blixline-opel-vectra-c-od-02-i2381751603.html oczywiście najprawdopodobniej wyprodukowane w Chiach ale z wyglądu to jak dwie krople wody w porównaniu z tą z twojego linku.

Co do działania puki co jest oki ale mam je od miesiąca dopiero.

Ja kupiłem MOT-GUMy http://allegro.pl/po...2329747400.html

ja rowniez takie mam i dobrze sie sprawuja

• 7 months later...

Mam pytanie odnośnie wycieraczek hybrydowych do Insignii a montażem ich w VC:

http://allegro.pl/wycieraczka-denso-hybrydowa-jakosc-nowosc-du048-i2950102900.html

Z tego co wyczytałem, to Insignia ma 600mm i 450mm. Czy ktoś zakładał w rozmiarze 600 i 480mm do VC? Bo zastanawiam się nad ich kupnem, ale chciałbym poznać opinie tych co mieli je u siebie założone.

Zwłaszcza pytanie do kolegi Jasik, bo Ty montowałeś je tylko nie wiem w jakich rozmiarach?

Pomijając byc może różnice długości (bo nie pamiętam jakie mam) to czy da się to zamocowac do VB? (nie znam sie na tych mocowaniach a z wyglądu to tez nie wiele wiem)

Pomijając byc może różnice długości (bo nie pamiętam jakie mam) to czy da się to zamocowac do VB? (nie znam sie na tych mocowaniach a z wyglądu to tez nie wiele wiem)

Zamontować byś zamontował, bo zaczep jest w literę " U " zarówno w VB jak i wycieraczkach- tylko musisz zmierzyć długości, albo wziąć z katalogu ic albo innej hurtowni. Tylko pozostaje kwestia przylegania do szyby, o której pisali koledzy wyżej ale odnośnie VC

• 3 weeks later...

No więc będąc konsekwentnym zakupiłem wycieraczki hybrydowe Denso o rozmiarach 480mm i 600mm, I po lekkim rozszerzeniu zaczepu ramienia wycieraczki, obie wycieraczki bardzo ładnie się zaczepiły oraz przylegają do szyby..

Niestety brud spływający z boku szyby- tej części nie czyszczonej, osadza się na końcu wycieraczki i ten kawałek lekko rozmazuje. Ale myślę, że ciut krótsza wycieraczka pasażera załatwi sprawę- z kierowcy nie ma tego problemu :) Pierwsze kilkanaście kilometrów jak najbardziej na plus :D i bardzo ciche są...i ładnie wyglądają

• 3 weeks later...