Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Wyłaczanie radia wyjęciem kluczyka ze stacyjki

B4RTON9
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich. Może zacznę od poczatku:D

Posiadam radio pioneer DEH-4000UB i zalezy mi na tym aby wyłączało sie ono wraz z wyjeciem kluczyka ze stacyjki. Czyli jak w standardowym radyjku:D teraz pojawia sie problem który kabelek połaączyć?? znawców prosze o rychła odp:) pozdrawiam wszystkich

Witam wszystkich. Może zacznę od poczatku:D

Posiadam radio pioneer DEH-4000UB i zalezy mi na tym aby wyłączało sie ono wraz z wyjeciem kluczyka ze stacyjki. Czyli jak w standardowym radyjku:D teraz pojawia sie problem który kabelek połaączyć?? znawców prosze o rychła odp:) pozdrawiam wszystkich

to sprawdz miernikiem który kable nie ma prady po wyjeciu kluczyka i po problemi .uzyj miernika albo innego ustrojstwa :P

czerwony od str kostki iso z czerwonym od radia i zolty od str kostki iso z zoltym od radia

lub

czerwony od str kostki iso z zoltym od radia i czerwony od radia z zoltym od str kostki iso

musisz tak przepiac kable zeby logika byla "po zaplonie" tzn. radio sie wlacza po zaplonie a wylacza po wyjeciu klucza.

sprawdz czy zapamietuje stacje :)

w oryginalnej instalacji: gruby czerwony to staly plus, a cienki czerwony to plus po stacyjce [w dolnej kostce 8pin].

znalazlem instrukcje - instrukcja[strony 13-16]

tak jak pisalem - masz 2 mozliwosci podpiecia.

Edited by Ravcio1985

czerwony od str kostki iso z czerwonym od radia i zolty od str kostki iso z zoltym od radia

lub

czerwony od str kostki iso z zoltym od radia i czerwony od radia z zoltym od str kostki iso

musisz tak przepiac kable zeby logika byla "po zaplonie" tzn. radio sie wlacza po zaplonie a wylacza po wyjeciu klucza.

sprawdz czy zapamietuje stacje :)

w oryginalnej instalacji: gruby czerwony to staly plus, a cienki czerwony to plus po stacyjce [w dolnej kostce 8pin].

znalazlem instrukcje - instrukcja[strony 13-16]

tak jak pisalem - masz 2 mozliwosci podpiecia.

Dziekuje Wam pieknie;) o taka odp mi chodzilo:) po piwku macie;)

w polifcie instalacja juz jest tak zrobiona ze wyłacza radio po wyjęciu kluczyka....

kłopot lezy w wiązce radia i sposobie połaczenia czerwonego izółtego przewodu w wiązce

tez mam pionka i sam to rozgryzłem

zółty musi mieć +12 V na stałe bo to podtrzymanie pamięci

czerwony +12v po stacyjce czerwony cienki jak pisze ravcio

Pionek ma tam fajne złączki w wiązce radia do kombinacji z napięciem :)

lepiej daj przycisk "pomógł mi" niż wirtualne piwko :yahoo:

Edited by kowalmarcinek

to idac tym tropem mozna radio podlaczyc tak by mozna bylo je wlaczyc bez potrzeby wsadzania kluczyka w stacyjke ?:D

to idac tym tropem mozna radio podlaczyc tak by mozna bylo je wlaczyc bez potrzeby wsadzania kluczyka w stacyjke ?:D

przeciez mozesz wlaczyc radio bez wkladania kluczyka w stacyjke ale chodzi o to ze wyjmujac kluczyk radio sie wylacza ale jak jest wyjety kluczyk to i tak da sie je wlaczyc:)

da sie, wtedy wlaczanie i wylaczanie bedzie niezalezne od stacyjki. tylko trzeba pamietac o wylaczaniu radia jak sie wychodzi.

wystarczy podpiac czerwony i zolty przewod od strony radia do przewodu ze stalym zasilaniem w kostce iso[czerwony lub zolty [roznie robia]- do sprawdzenia miernikiem]

przeciez mozesz wlaczyc radio bez wkladania kluczyka w stacyjke ale chodzi o to ze wyjmujac kluczyk radio sie wylacza ale jak jest wyjety kluczyk to i tak da sie je wlaczyc:)

roznie to bywa, wszystko zalezy od radia [logiki zalaczania] oraz podlaczenia.

Można tylko nikt nie poruszył jednej ważnej kwestii. Niektóre radia potrafią nawet wyłączone ciągnąć stosunkowo sporo prądu (do 1A) gdy są podłączone w wyżej wymieniony sposób, co może się źle skończyć dla akumulatora ;)

Można tylko nikt nie poruszył jednej ważnej kwestii. Niektóre radia potrafią nawet wyłączone ciągnąć stosunkowo sporo prądu (do 1A) gdy są podłączone w wyżej wymieniony sposób, co może się źle skończyć dla akumulatora ;)

Dokładnie :)

np. wyższe modele Alpine

a tak w ogóle to autor tematu powinien się pofatygować i użyć szukajki bo było o tym "milion" razy!

Edited by michal1301

• 2 years later...

koledzy mam podobny problem..a zauwazylem to niedawno po wymianie akumulatora..zdziwilo mnie to ze po kilku dniach sie powoli rozladowywal cos bralo prad..dzisiaj wziolem miernik w i z pomoco kolegow z forum doszedlem do wniosku ze to radio..bez radia(a dokladnie bez podlaczonej pamieci ) pobor pradu wynosil 0.03 A a gdy tylko podlaczylem to wzrosl do 0.13..czy jest to mozliwe ze mi to akumulator rozpierdziela...? HELP bo zima idzie ;\