Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Zblokowane koło

Guest #Adiii#
 Share

Recommended Posts

Guest #Adiii#

Witajcie Panowie

otóż mam problem tego typu w swojej viki.. jadac dzisiaj do roboty spotkała mnie niemiła niespodzianka.. dojeżdżając już do niej zauważyłem w lusterku że tylnie lewe koło zaczyna mi się bardzo dymic... zatrzymalem sie i okazało sie że kolecek z jednej strony mi się zabolkował i dociskał sie do tarczy.. na szybkiego odpowietrzyłem układ cały i nic niepomogło.. płyn hamulcowy jest.. co waszym zdaniem moglo nawalic? cylinderek do wymiany? z góry dzięki za odpowiedzi. jeśli taki temat już był to wybaczcie ale potrzebuje szybko to zrobic bo jutro mam wyjazd i potrzebne mi auto... :(

co Ci dalo odpowietrzanie ??

zapieczone masz hamulce

miales zdjete kolo

mogles wcisnac cylinderek i sprawdzic jak chodzi

Edited by Ravcio1985
prosze bez zbednych komentarzy i wyrozumialosc dla pytajacego R1985

Guest #Adiii#

mogło dac to że układ mógł się zapowietrzyc i cylinderek nieodbijał jak się należy...

Edited by Ravcio1985
prosze bez zbednych komentarzy R1985

same sie nie zapowietrzaja kolego

a jakby nawet to zapowietrzony hamulec nie zablokuje kola

nie ma takiej mozliwosci

zabierasz sie za cos o czym pojecia nie masz

to jak odpowietrzyles uklad??

Edited by Ravcio1985
prosze bez zbednych komentarzy i wyrozumialosc dla pytajacego. polaczylem 2 posty w 1 R1985

Zapowietrzenie rzeczywiście nie ma wpływu na blokowanie sie koła. Wada leży po stronie zablokowanego klocka, lub przytartego tłoczka trzeba rozebrac i sprawdzić :)

Czasem może też pomóc wymiana elastycznych przewodów hamulcowych. Miałem ten sam problem i pomogło.

Też może być taki problem i mona to łatwo sprawdzić. Jeżeli koło sie przyblokuje, trzeba popuscić odpowietrznik, jezeli sie odblokuje koło to znaczy że wężyk sie rozwarstwił i trzeba go wymienić. Na początek sprawdz te klocki i tłoczek :)

chyba i tak po ptakach

bo na dzisiaj potrzebowal auto

roboty na jakies 2 godziny

plus nowe tarcze i klocki

bo stare juz sie raczej do niczego nie nadaja

Edited by gawlak

Guest #Adiii#

Okazało się że tłoczek po zimowej soli i piasu wkoncu sie zablokował i nieodbijał do końca.. wymieniłem cały zacisk klocki przewód hamulcowy i tarcze ponieważ od temperatury dostała wybrzuszenia w jednym miejscu... Części kosztowały tak: tarcza i kolcki firmy TRW 210zł przewód hamulcowy 40zł(zależy jaka długosc) zacisk używka 90zł i dodatkowo nowe spinki do klocków 30zł.. Może komuś się przyda na przyszłosc takie info :rolleyes: Pozdrawiam