Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

brak ssania VB X18XE1

Guest wojtaslublin
 Share

Recommended Posts

Guest wojtaslublin

Witam. Mam do Was takie pytanko, posiadam Opla Vectre z 1999 roku sedan z silnikiem 1.8 16 V silnik X18XE1, wersja sport po liftingu

i mam problem iż nie mam ssania, jak odpalam po nocy to obroty falują od ok 500 do 1200 i po dodaniu gazu prawie nie reaguje i strzela w tłumik,

jak silnik nabierze troche temperatury to obroty się normują, wtryski są OK, czujnik temperatury silnika jest nowy (wkręcany w termostat).

Kontrolka check engine nie pali się a po podłączeniu pod kompa nie ma żadnego błędu. Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam

Edited by wojtaslublin

Guest wojtaslublin

Wyczyść przepustnice może pomoże.

przepustnica wyczyszczona , czysta jak nowa, a świece są nowiutkie, także skończyły się pomysły

• 4 months later...

podczepie sie troche ;)

obiawy podobne jak u kolegi, tylko ze silnik x18xe

ciezkie ranne odpalanie, ale zauwazyłem ze jak mam wiecej jak pół baku PB odpalanie w sumie po dłuższym zakreceniu za raz

druga sprawa jak jest zimny po dodaniu gazu jakby sie przydławiał, postrzela delikatnie w wydech i wraca na 800

brak ssania po odpaleniu

jak jade na benzynie jeszcze zimnym trzeba delikatnie z gazem zeby ledwo sie rozpedzał, przy mocniejszym wcisnięciu sie dusi i zwalnia

po rozgrzaniu jest lepiej, jest jakby przyduszony i jakby paliwka wystarczająco nie dostawał przy przyspieszaniu, ale co ciekawe od 2500obr ciągnie już dobrze

dodam ze jak tylko sie wystarczajaco nagrzeje i przerzuci sie na LPG to chodzi jak marzenie

swieczki i przewody nowe, filtry tez. najgorzej ze ciezko to wszystko podpiac pod jakąs konkretną rzecz

ktoś spotkał sie z czyms takim?

pompa paliwa? czuj temp? sonda? cewka?

a jeszcze czasem zgasnie jak stoi na wolnych/lub w czasie jazdy jakby zgasnie na chwilke i checka wywali, ale przy kolejnym odpaleniu juz sie nie odpala, zczytałem błedy jest to czujnik obrotów, wszedzie piszą ze wystarczy go wymienic na drugi, wiec z powyższymi objawami raczej tego nie wiąze

dzieki z góry

ja obstawiam wężyk w baku - między pompą paliwa a klapką (okrągłą pod siedzeniem)

mialem podobnie - wężyk ten zrobil sie dziurawy i łapał tam powietrze...

auto jak jest zimne, potrzbeuje wiecej troszkę paliwa i mu brakuje... sprawdz to - moze akurat ;)

własnie tez o tym myslałem, tym bardziej ze mam wrazenie ze zaczeło sie po tym jak sie pogrzebałem w baku (wymieniałem pompe na nowy zamiennik) i dałem nieorginalne opaski na węzyki

a czy pompa posiada jakiś zawór zwrotny paliwa? czy jest coś takiego wogle w układzie paliwowym w x18xe?