Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Nagrzewnica w 2.0 x20xev dmucha zimnym

Recommended Posts

witam,

mam taki problem, ze w VB 2.0 nagrzewnica wnętrza samochodu nie grzeje wogole :( tzn rurki dolotowe do nagrzewnicy, bezpośrednio przy niej są wrzące, a powietrze z kratek leci w zimie lodowate a latem chlodne. co może byc tego przyczyną? ja mam dwa podejrzenia:

1) zatkane kanaliki nagrzewnicy

2) urwana klapka regulująca przepływ powietrza w nagrzewnicy.

ad.1 wlalem do chlodnicy płyn czyszczący układ oczywiście po utrzednim spuszczeniu płynu i zalaniu wodą. nie pomogło :(

ad.2 klapka słychać, że chodzi jak się kręci pokrętłem od temperatury powietrza.

czy ma ktoś jakiś pomysł co moglo się stać? może ktoś udaremni mi wykręcania deski i wyciągania nagrzewnicy na światło dzienne?

pozdrawiam.

Edited by Ravcio1985
temat

Guest akurnik

Albo powietrze jest w środku w co wątpię albo masz prawie całkowicie zatkany przepływ powietrza przez nagrzewnicę. Może są tam liście lub inne zanieczyszczenia. Jeśli auto jeździło np. bez filtra kabinowego to może być taki przypadek.

nom w sumie może być też tak, że jest przepływ powietrza zatkany, ale na ustawieniu max cieple powietrze z kratek leci zimne ale leci tak samo intensywnie jak na zimnym... więc przelot chyba jest, a gdyby bylo powietrze, to rurki dolotowe nie były by gorące, wręcz wrzące... dziwna sprawa z tą usterką :(

Guest akurnik

Przepływ masz bo jest wymuszony przez dmuchawę. Nigdy tego nie robiłem ale możesz rozebrać podszybie, zdjąć wycieraczki, wyjąć silnik dmuchawy i będziesz miał tam dostęp na pewno do parownika. Ale może jak nasadzisz jakąś wąską końcówkę na odkurzacz i wepchniesz jakoś głębiej to może uda Ci się coś wyciągnąć. Ewentualnie zdjąć prawy i lewy kanał wentylacyjny dla nóg i tam wepchnąć odkurzacz. Może w ten sposób da się oczyścić.

coś poprubuję jak będzie cieplej, bo narazie to u mnie leje deszcz.

a nie pamiętam już czy można wyciągnąć silnik dmuchawy bez wyciągania całej nagrzewnicy..?

bo tam jest taki dekielek od góry przykręcany który zakrywa część dziury i trzyma od góry silnik :P

w każdym razie napiszę o rezultacie i sposobie usunięcia usterki jesli ją weliminuję ;)

alr najpierw sprubuję dostać się tak jak piszesz kolego akurnik przez jakieś stałe dziury odkurzaczem albo kompresorem...

Guest akurnik

Silnik dmuchawy powinno dać się wyciągnąć. Jest gdzieś o tym porada bodajże przy okazji odgrzybiania parownika.

Pozdrawiam

dzięki dzięki ;)

niestety...

odkurzanie od strony dmuchawy po uprzednim jej demontażu --- nie pomogło

dmuchanie kompresorek od strony dmuchawy i nawiewów na nogi --- nie pomogło

już prawie wytargałem nagrzewnicę z obudowy, ale tapicerka mi przeszkadza...

ma ktoś jeszcze jakiś pomysł? :(

jeśli nie, to jak przestanie padać, będę ją targał na chamca aż wyjdzie bo nie chce mi się rozkręcać całej tapicerku deski :(

a podejżewam, że jest zarypana bruden nagrzewnica w kanałach od powietrza, bo ktoś wyciągną filter i na chłodnicy od klimy było trochę listków takich drobnych...

• 2 weeks later...

Miałem taki sam problem.

Okazało się, że przy wymianie podświetlenia w Climatroniku nie zabezpieczyłem takiej żółtej wtyczki od sterowania i sterowanie temperaturą szwankowało. Wpiąłem i jak ręką odjął.

Kolega ma manual tam sterowanie jest za pomocą linek. A sprawdź po prawej stronie czy nie odpięła się linka z prowadnicy. Wykręcasz schowek i po jego lewej stronie przy samym tunelu powinieneś ją wyczuć, troszkę niżej jest zawór sterujący i czasami z niego spada.

Edited by JarekS

Guest akurnik

O właśnie kolega dobrze powiedział. I oby jak coś to żeby było mocowanie linki przy panelu a nie przy nagrzewnicy. Tam jest trochę "gorszy" dostęp.