Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

X25XE brak mocy


Gibson
 Share

Recommended Posts

Witam , od kilku dni ujeżdżam taki oto sprzęt, Opel Vectra 2.5 manual 98 rok, po przesiadce z 2.0 115 KM oczywiście banan na twarzy, ale cyferki mnie rozczarowały, 9.7 do setki i 16.8 na 1/4 mierzone GPS. Ponieważ w teorii auto powinno być sekundę szybsze więc kminię o co chodzi. Gdzieś wyczytałem że C25XE lepiej moc trzyma bo ma normalny dolot bez przepustnic i żeby sprawdzić czy się otwierają. No więc z kumplem sprawdzamy wciskamy gaz i d*pa, blada, dopiero kopiąc pedał gazu VRISY (naleciałości z Mazdy, nie wiem jak się ten system nazywa w GM) się otwierają na moment i zamykają, czyli można powiedzieć że działają ale chyba nie do końca dobrze. Dodatkowo, gumowy łącznik kolektora ten z przodu po lewej stronie auta puchnie i chyba jest pęknięty, może dlatego ciśnienie się wyrównuje i upuszcza? Co wy drodzy forumowicze na ten temat sądzicie?

Edit:

Multiram jakoś się odblokował, teraz przy dłuższym przytrzymaniu gazu na postoju otwierają się obie przepustnice i jest git. Niemniej auto nadal rozczarowuje mnie osiągami jak na 2.5L

Zastanawiam się czemu jest kłódka, niemniej temat nie ma racji bytu specjalnie gdyż auto było na hamowni i legitymuje się mocą 170.5 KM oraz momentem 215 Nm, więc to raczej sama koncepcja auta nie daje takiej dynamiki w mieście jakby wynikało z mocy.

Edited by Gibson
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...
UP