Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

dla mnie nowość na wyświetlaczu!!!

Guest 55.graff
 Share

Recommended Posts

Guest 55.graff

Jeżdżę już 2 lata VB 98 2.0 dti(MID)i zawsze przy hamowaniu silnikiem na wyświetlaczu przy opcji chwilowego spalania pokazywało mi 00/100 km,a dziś wieczorem zobaczyłem tajemnicze "F"...../100 km.Po wrzuceniu na luz,albo po dodaniu gazu znowu pokazuje co trzeba.Co to znaczy-to F i czy powinienem się martwić,że cos jest nie tak???? P.S:szukajka nie pomogła.

Pozdrowienia!!

Guest 55.graff

F = Fehler (blad)

przyczyn moze byc wiele, nawet zssniedzialy styk

Dzięki!Tak mnie to zaskoczyło,że przestałem myśleć,Ostatnio miałem problem z tą sławną żółtą wtyczką-wszystko zgasło,a po dociśnięciu wtyczki wyświetlacz się zaświecił-być może któryś pin przestał łączyć.Sprawdzę to sofort!!!

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

Guest 55.graff

gdyby nie stykal pin sygnalu z ecu to wcale nie pokazywalby zuzycia paliwa [sredniego, chwilowego].

mozesz sprawdzic kostke przy wyswietlaczu.

Nie myślałem o sygnale z ECU,a właśnie o tej kostce przy wyświetlaczu-jestem laikiem i być może mało precyzyjnie gadam!?

wlasnie w tej kostce zoltej jest m.in sygnal z ecu o zuzyciu paliwa. dzieki temu sygnalowi mid moze przeliczyc srednie, chwilowe spalanie, zasieg :)

Prosze poczytac temat -> dla zwiekszenia wiedzy nt. mida ;)