Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Które Cb wybrać???

arek86
 Share

Recommended Posts

WItam.

Zastanawiam sie nad wyborem Cb radia któr bedze lepsze???? ALBRECHT AE 6690 czy President Tommy ASC m ktos doczynienia z tymi Cb???

WItam.

Zastanawiam sie nad wyborem Cb radia któr bedze lepsze???? ALBRECHT AE 6690 czy President Tommy ASC m ktos doczynienia z tymi Cb???

Albrecht bedzie lepszy bo tommy to proste radio i nic ciekawego soba nie reprezentuje o cenie juz nie wspomne.

Był obszerny temat o cb, które wybrać itp ale jakimś cudem zniknął

Pytanko:

Mam okazję dostac w prezencie Harrego II ASC ( którego chciałem)

Czytałem że drogi itp... wiem

Ale czy warto dostać takiego?

Ewentualnie co wybrać w cenie 300-500?

Z poprzdniego zestawu została mi antena Sirio ML 145

Nie jeżdżę na codzień z radyjkiem

Szukam czegoś małego w miarę

poprzednio miałem TTI 880 i sprzedałem go bo rozmiary miał za duże

Czytałem o jakiś Yosanie czy czymś takim

Tylko czy te piękne wyświetlacze to nie jakiś bajer za który się płaci dodatkowo?

No i jeśli chodzi o Harrego II ASC, warto ( nie z mojej kaski)

Był obszerny temat o cb, które wybrać itp ale jakimś cudem zniknął

Pytanko:

Mam okazję dostac w prezencie Harrego II ASC ( którego chciałem)

Czytałem że drogi itp... wiem

Ale czy warto dostać takiego?

Ewentualnie co wybrać w cenie 300-500?

Z poprzdniego zestawu została mi antena Sirio ML 145

Nie jeżdżę na codzień z radyjkiem

Szukam czegoś małego w miarę

poprzednio miałem TTI 880 i sprzedałem go bo rozmiary miał za duże

Czytałem o jakiś Yosanie czy czymś takim

Tylko czy te piękne wyświetlacze to nie jakiś bajer za który się płaci dodatkowo?

No i jeśli chodzi o Harrego II ASC, warto ( nie z mojej kaski)

Yosan Turbo bedzie lepszy niz president

A Albrecht AE 6890?

zaciekawił mnie ten panel ściągany?

Jesli chodzi o panel to nie mysl ze to jak w radiu samochodowym bo nie jest tak zdejmowany. Mozna go zdjac i sobie umiescic w jakims miejscu a reszte pod fotel albo do schowka tyle ze nie do konca pomysleli i nie wszedzie da sie ten panel umiescic chociazby przez ogromny wtyk sterczacy z jego tylu. Jak dla mnie duzym minusem jest brak mozliwosci umieszcenia panela np. na podsufitce na plasko albo zeby sobie zwisal w dol.

Ale chyba chodzi o Yosana JM-3031 a nie o JC-2204?

I podepnę się z pytaniem: Czy warto zamiast Sirio ML-145 zapodać Sirio Performer 800?

Ale chyba chodzi o Yosana JM-3031 a nie o JC-2204?

I podepnę się z pytaniem: Czy warto zamiast Sirio ML-145 zapodać Sirio Performer 800?

Yosan JM-3031 to jest Yosan Turbo

Bardziej polecam sirio turbo 1000 albo 800 nie sa gorsze od ml-ki a bardziej praktyczne w uzytkowaniu.

Bardziej polecam sirio turbo 1000 albo 800 nie sa gorsze od ml-ki a bardziej praktyczne w uzytkowaniu.

he_niu, ale mówią, że długość w CB ma znaczenie :blush: i Performer 800 to 165 cm, a Turbo 1000 to 115 cm. I Performer to chyba wyższa seria od Turbo. Więc jak?

Dodam, że antena ma być na magnes, bo jakoś wiercić w Viki mi się nie uśmiecha.

Edited by Javo

he_niu, ale mówią, że długość w CB ma znaczenie   :blush: i Performer 800 to 165 cm, a Turbo 1000 to 115 cm. I Performer to chyba wyższa seria od Turbo. Więc jak? 

Dodam, że antena ma być na magnes, bo jakoś wiercić w Viki mi się nie uśmiecha. 

Nie do konca tak jest dlatego zamiast ml ci polecalem modele turbo i nie prawda ze performer to wyzsza polka bo sa porownywalne ale roznia sie konstrukcja. Chcesz miec lepsze zasiegi to polecam santiago 600 na magnesie minimum 16 cm do tego dobry mikrofon ze wzmocnieniem i bedzie latalo. Radio tez musi byc stosowne.

Generalnie he_niu przymierzam się do przytaczanego tu Yosana Turbo. Choć czytałem, że jak jest gorąco to lubią "głupieć". Ale podobno ostatnie serie są już poprawione.

Co do anteny to nie chodzi mi specjalnie o jakieś DX-owe zasięgi, tylko przyzwoitą pracę na max. 15 km. Sirio Performer i Turbo mają tą zaletę dla mnie, że są (niejako) składane, więc nie muszę "bata" odkręcać/zdejmować jak wjeżdżam do garażu (wystarczy go pochylić). Jeśli więc np. Turbo 1000 przy dł. 115 jest lepsza od Performera 800, nie mówiąc o ML-145, to dla mnie jest OK.

P.S. A ile taki Yosan JM-3031 u Ciebie chodzi (na aledrogo nie widze go u Ciebie)?

Edited by Javo

Generalnie he_niu przymierzam się do przytaczanego tu Yosana Turbo. Choć czytałem, że jak jest gorąco to lubią "głupieć". Ale podobno ostatnie serie są już poprawione.

Co do anteny to nie chodzi mi specjalnie o jakieś DX-owe zasięgi, tylko przyzwoitą pracę na max. 15 km. Sirio Performer i Turbo mają tą zaletę dla mnie, że są (niejako) składane, więc nie muszę "bata" odkręcać/zdejmować jak wjeżdżam do garażu (wystarczy go pochylić). Jeśli więc np. Turbo 1000 przy dł. 115 jest lepsza od Performera 800, nie mówiąc o ML-145, to dla mnie jest OK.

P.S. A ile taki Yosan JM-3031 u Ciebie chodzi (na aledrogo nie widze go u Ciebie)?

Co do ceny to na pw ja tez juz mam patent zeby nie glupialy.

Co do ceny to na pw ja tez juz mam patent zeby nie glupialy.

Czy to takie sposoby jak opisują na elektrodzie?

P.S. Na PW zagadam jak już się zdecyduję  :rolleyes:

• 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Witam .

Wczoraj niestety zakończył żywot mój Uniden 520 . Oddam go do naprawy ale bez radia czuje się jakoś "goły" na drodze .

Proszę o poradę co kupić żeby było wymiarami zbliżone do Unidena (chodzi o szerokość ) ze względu na miejsce montażu . Oczywiści nie gorsze parametrami od Unidena i w umiarkowanej cenie do 300 zł. Jeżdżę z antenką Lemm AT 1063 lub ML 145 na dalekie trasy . Nie zależy mi na wodotryskach. Pozdrawiam.

Edited by irik_p

Witam .

Wczoraj niestety zakończył żywot mój Uniden 520 . Oddam go do naprawy ale bez radia czuje się jakoś "goły" na drodze .

Proszę o poradę co kupić żeby było wymiarami zbliżone do Unidena (chodzi o szerokość ) ze względu na miejsce montażu . Oczywiści nie gorsze parametrami od Unidena i w umiarkowanej cenie do 300 zł. Jeżdżę z antenką Lemm AT 1063 lub ML 145 na dalekie trasy . Nie zależy mi na wodotryskach. Pozdrawiam.

W tym rozmiarze nie ma nic ciekawego sa Yosany 110 lub 120 bardzo dobre radia nawet lepsze filtry maja niz unideny ale sa deko grubsze ok. 35 mm i szerokosc maja kolo 135 mm. Mozesz tez szukac unidena albo to samo czyli Johnny ale lepiej starsza uzywke made in philipines niz te nowe chinole.

Prosilbym o porade ws. anteny.Mam Unidena 520 i antena zamontowana na uchwycie presidenta na klapie(sedan) tylko troche krotka jakies 30-40 cm i mam troszke slaby zasieg.

Chcialbym cos nowego, tylko raczej na magnesie i postawil bym sobie ja tez na klapie.Nie wiem czy jakies 100 cm wystarczy,jeśli tak to jaka?(Sirio 145 raczej za dluga)

O ile mozna wydluzyc kabel w takiej antenie zeby nie stracic na jakosci??Bo chyba zadna nie bedzie miala takiego zeby dostal do radia.

To może zamiast stawiać 100 na klapie to przestaw obecną 40 na dach... można do tego wykorzystać jeden z otworów do mocowania bagażnika dachowego. Dorobisz uchwyt i gotowe. Ja dziś jeździłem z ml'ką na dachu... i muszę przyznać że różnica jest spora.

Prosilbym o porade ws. anteny.Mam Unidena 520 i antena zamontowana na uchwycie presidenta na klapie(sedan) tylko troche krotka jakies 30-40 cm i mam troszke slaby zasieg.

Chcialbym cos nowego, tylko raczej na magnesie i postawil bym sobie ja tez na klapie.Nie wiem czy jakies 100 cm wystarczy,jeśli tak to jaka?(Sirio 145 raczej za dluga)

O ile mozna wydluzyc kabel w takiej antenie zeby nie stracic na jakosci??Bo chyba zadna nie bedzie miala takiego zeby dostal do radia.

Skoro juz masz uchwyt na klapie to moze lepiej jakas dluzsza antene na niego zalozyc. Na miasto spokojnie ci 1 m wystarczy jak na trase to cos kolo 1,5 m bedzie ok. Kabel mozesz przedluzyc np. za pomoca gotowej przedluzki tylko wazne zeby byla zrobiona z dobrego kabla dlugosc nie ma tu jakiegos wiekszego znaczenia stroisz caly uklad i bedzie ok.