Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Główne pokrętło sterujące cd70

kokosz1981
 Share

Recommended Posts

Mam mały problem - kółko zaznaczone na fotce nie działa jak powinno; przy obracaniu (obojętne w którą stronę) przeskakuje na przemian w prawo/lewo (i na odwrót), także nie ma możliwości przeskoczenia na 3cią (i kolejną) opcję. Zauważyłem, że rano (duża wilgotność?) przez chwilę działa prawidłowo, w dzień już nigdy.

1019787_viki-interior-01a.jpg

• 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

a to nie ten sam problem jak w przypadku pokręteł od klimatronica? Pewnie w miejscu lutowania enkodera do płytki porobiły się zimne luty :) wystarczy rozebrać i poprawić lutownicą. Najlepiej użyć do tego lutownicy z ostrym grotem i wspomóc się jakąś dobrą pastą lutowniczą.

a to nie ten sam problem jak w przypadku pokręteł od klimatronica? Pewnie w miejscu lutowania enkodera do płytki porobiły się zimne luty :) wystarczy rozebrać i poprawić lutownicą. Najlepiej użyć do tego lutownicy z ostrym grotem i wspomóc się jakąś dobrą pastą lutowniczą.

masz na myśli te 2 małe pokrętła od sterowania temp. prawo/lewo czy też o tym głównym/dużym?

rozbierał kto już to duże?

miałem na myśli to duże pokrętło od climatronica. Osobiście poprawiałem u siebie lutowanie enkodera bo nie mogłem wejść w menu klimatyzacji. Tylko z rozebraniem panelu sterowania climatronikiem nie było najmniejszych problemów. W Twoim przypadku to już chyba trzeba by radio rozkręcić.

• 1 year later...

Witam

Mam dokładnie ten sam problem z dużym pokrętłem w CD70

wyjełem radio z auta zdjełem panel, poodkrecalem wszystkie śrubeczki i poluzowalem zatrzaski, ale płytka drukowana nadal mocno trzyma sie w okolicach właśnie tego dużego pokrętła.

Czy znacie moze sposob na wyjęcie tej płytki z przedniego panela radia?

a pokrętła zdjąłeś?

nie?

no to proszę:

...wystarczy duży płaski duży śrubokręt i wkładamy go pomiędzy obudowę i pokrętło i przekręcamy śrubokręt...proponuję jednak w miejscu gdzie będziecie wkładać go podkleić obudowę kawałkiem taśmy izolacyjnej bo można ją łatwo porysować...a i śrubokręt musi być naprawdę duży...mój miał około centymetra szerokości...

Edited by gucio2607

Właśnie o taką podpowiedz mi chodziło, w prawdzie złożyłem juz radio i umiesciłem juz w samochodzie

przed złożeniem poprawiłem luty od tego pokrętła bo są one widoczne bez wyjmowania płytki drukowanej, nic to jednak nie pomogło

przeczytałem na poście kolegi SIG_MAN o zmianie koloru podświetlenia radia że pokrętło to nie zejdzie w modelach CD70/DVD90

trzeba je odlutować razem z impulsatorem i teraz jestem w kropce, chyba idę do auta z dużym śrubokrętem i sprawdze czy zejdzie, jeśli tak to

świetnie, gożej jeśli coś pęknie

skoro jednak poprawienie lutów nic nie pomogło to wydaje mi sie ze potrzebne moze być potraktowanie go w taki sposób jak kolega ze słowackiego

forum tu podaje link

http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php?p=625052&sid=edf1edd65a6ccd1c046160a18176ccd8

wydaje mi się ze to może być jedyny sposób naprawienia tej przypadłości.

Jak będę wiedział coś wiecej dam znać

• 1 month later...

Niestety rozebranie enkodera (impulsatora) przeczyszczenie i podgiecie blaszek nie pomoglo. Spodiziewalem sie z reszta ze bedzie w srotku jakas rdza albokonkretna usterka ale bylo tam calkiem czysto, nie mam pojecia czemu naprawa nic nie pomogla, dodam ze wnetrze enkodera spryskalem preparatem kontakt. Czy moglem cos zrobic zle? Wie ktos moze jak naprawic ten enkoder albo moze koledzy wiedza konkretnie to w tym przypadku jest nie tak. Prosze o pomoc

• 9 months later...
  • 1 year later...
  • 1 year later...

Witam, widzę że temat się urwał, a mam aktualnie ten sam problem z dużym pokrętłem w DVD90 navi. Czy wymiana enkodera Wam pomogła ? Jaki enkoder należy kupić ?

Wymiana na pewno pomoże przyczyną problemu są wyrobione styczniki w jego wnętrzu.

Mam  w domu cały panel, przypomnij się jakoś wieczorem to spróbuje odczytać jego oznaczenia jeżeli takowe posiada.