Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Klepanie czy kupno nowej klapy

MrBOOSS
 Share

Recommended Posts

Witam mam takie zapytanie do Was wczoraj miałem małą wpadkę przy cofaniu no i nieszczęście.

http://img840.imageshack.us/img840/9467/20100821033.jpg

http://img829.imageshack.us/i/20100821034.jpg/

http://img836.imageshack.us/i/20100821036n.jpg/

http://img686.imageshack.us/i/20100821037.jpg/

blach zewnętrzna została wciśnięta w ta wolna przestrzeń między blachami zewnętrznym a wewnętrznymi które są nie ruszone.

I moje zapytanie czy lepiej kupić klapę na szrocie czy bawić się i próbować to klepać.

Z góry dzięki za info.

Wyklepiesz to (jezeli jakims wogole cudem sie uda) to i tak musisz malowac. Ja bym szukał nowej klapy w takim kolorze, pełno tego jest a jak nie to innej do malowania. Wyklepiesz to i nie wiadomo czy nie zacznie gnic po jakims czasie.

jak masz AC to bedziesz miał nową a jak nie to szukaj w dobrym stanie uzywnej nawet w tym samym kolorze.

może gdyby to był płaski kawałek blachy ale tam masz pełno załamań- chodzi mi o kształt klapy a nie o wgniecenie.

Nie watro bawić się w klepanie tego

kup drugą klapę

jak dobrze poszukasz to nawet znajdziesz w swoim kolorze

klepani tego + szpachlowanie + malowanie + stracony czas , pieniądze i nerwy

wyjdzie na to samo co kupno drugiej klapy

a poza tym szpachel po jakimś czasie może zacząć puchnąć, pękać lub odpadać

Guest rafal99

Łączę się z kolegą w bólu, bo zrobiłem sobie coś prawie identycznego. Uciekałem na campingu przed szalonym Austriakiem, który cofał prosto na mnie, no i ja cofnąłem prosto w drzewo ;) Klapa i zderzak wgniecione prawie na środku, jedno i drugie muszę wymienić, nie ma sensu nawet próbować klepać. Ale mam AC, więc z tego będę robił.

Przy okazji założę czujniki parkowania - odkładałem sprawę od dłuższego czasu no i jak to zwykle, zrobię dopiero po szkodzie.

Żebym to ja miał AC to bym se teraz puknął w jakie drzewko na podwórku i bym zrobił "za darmo" blacharkę i lakier :P

Edited by krzysiak

Tak, tylko polecą mi po zniżkach. Marna to oszczędność, tylko się spłata rozłoży w czasie.

Ano właśnie.. a ja teraz żebym auto wyprowadził do stanu jaki chce to muszę na raz wywalić ze 2k :/ Dlatego jestem zmuszony zrobić nie jak bym chciał i wywalić 1k :P A tak na poważnie to uważam że płacenie AC za 12 letniego gruchota tak czy inaczej jest bez sensu, dlatego płacę tylko co muszę, czyli OC i liczę że mi się ktoś podstawi pod bicie :P

ps.

Także też łączę się w bólu... choć ja chciałbym tylko w coś wjechać i mieć jeden element w plecy :P Ruda i tak jest znacznie gorsza od tego...

Edited by Ravcio1985
zbedne przerwy R1985

Guest rafal99

U mnie właśnie ruda atakuje zdradziecko i dlatego i tak musiałem robić blacharkę... teraz zrobię po prostu więcej i częściowo z ubezpieczenia ;)

Ja jutro chyba wstawiam do blacharza... podszybie, przednie słupki, tylne błotniki... przednich błotników i drzwi nie robię, bo po prostu na wiosnę zmienię całe...

• 2 weeks later...

blacharz raczej sie tego nie podejmie i wez pod uwage fakt ze gdyby to wyprostowal moze jakimis drutami co i tak kosztuje to musisz na klape wtedy dac troche szpachlu i do tego lakier w Toruniu blacharz chcial za samo pomalowanie klapy z dwoch stron ze swoim materialem 300zl ale to i tak drogo moim zdaniem. klape dostaniesz za jakies 150zl bo to przedlift tylko jedna rada odkrec klapke paliwa idz tam gdzie dorabiaja lakiery i zamow max 4setki - w zupelnosci wystarczy bo lakiernicy chca za material za duzo. i uwazam ze za 100zl pomaluje Ci ktos