Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Radio i Centralny zamek

Guest Mlody7711
 Share

Recommended Posts

Guest Mlody7711

Potrzebuje pomocy chcę sobie podłączyć radio tak jak oryginalnie powinno być, czyli: wyłączam zapłon radio gra wyjmuję kluczyk ze stacyjki i radio się wyłącza. Tylko pojawia się pytanie skąd wziąć plus do radia aby po wyjęciu kluczyka napięcie ginęło. Drugie pytanie w sprawie radia brzmi: czy przy takiej opcji jak wyżej da się zrobić jeszcze coś takiego że po wyjęciu kluczyka jak radio się wyłączy, można je włączyć przyciskiem na radiu. (w vw tak jest).

Kolejną sprawą jest centralny zamek mam pytanie jakie kolory kabli odpowiadają za otwieranie i zamykanie (chodzi mi tu o siłowniki mastery) mowa o oryginalnym centralnym zamku.

I jeszcze pytanie gdzie najlepiej wpiąć się z kablem (od sterownika centralnego zamku na piloty) od kierunkowskazów. Czyli jak zamykam auto pilotem to kierunki migają i jak otwieram to tak samo. Z tego co wiem to można podpiąć bezpośrednio do kierunkowskazów ale trzeba to zrobić przez diody a czy jest jakaś inna metoda?

Potrzebuje pomocy chcę sobie podłączyć radio tak jak oryginalnie powinno być, czyli: wyłączam zapłon radio gra wyjmuję kluczyk ze stacyjki i radio się wyłącza. Tylko pojawia się pytanie skąd wziąć plus do radia aby po wyjęciu kluczyka napięcie ginęło. Drugie pytanie w sprawie radia brzmi: czy przy takiej opcji jak wyżej da się zrobić jeszcze coś takiego że po wyjęciu kluczyka jak radio się wyłączy, można je włączyć przyciskiem na radiu. (w vw tak jest).

Kolejną sprawą jest centralny zamek mam pytanie jakie kolory kabli odpowiadają za otwieranie i zamykanie (chodzi mi tu o siłowniki mastery) mowa o oryginalnym centralnym zamku.

I jeszcze pytanie gdzie najlepiej wpiąć się z kablem (od sterownika centralnego zamku na piloty) od kierunkowskazów. Czyli jak zamykam auto pilotem to kierunki migają i jak otwieram to tak samo. Z tego co wiem to można podpiąć bezpośrednio do kierunkowskazów ale trzeba to zrobić przez diody a czy jest jakaś inna metoda?

Co do zapytania pierwszego, to oryginalnie tak jest i da się tak zrobić, aby włączyć radio na postoju bez kluczyka. W kostce ISO masz oryginalnie 3 przewody od zasilania +12V stały (czerwony przewód, z reguły podtrzymujący pamięć), +12V - czarny po kluczyku, czyli pojawia się zasilanie radia w celu jego uruchomienia oraz żółty, w zależności od tego jak podłączysz radio, to jest albo impuls +12V, albo podtrzymanie zasilania (pamięć) lub wzmacniacz anteny - aby pracował gdy jest zasilanie pojazdu (aby nie pobierał prądu bez użycia radia)

Co do centralnego zamka, to zamykanie masz impuls masy na przewodzie brązowym z czerwonym paskiem a otwieranie impuls masy na przewodzi brązowym z białym paskiem. Podpinasz centralkę z allegro na pilota a ona resztę załatwia. Pamiętaj tylko aby sterowała ona IMPULSAMI 1 SEK MASĄ !

Co do kierunków, do najłatwiej podepnij się w lewym progu (od strony kierowcy). Tam są przewody idące do lamp z tyłu pojazdu. Kierunki to masz żółty z czarnym paskiem jak się nie mylę :) wpinasz między przewód od centralki do kierunków diodę zaporową aby prąd się nie cofał z kierunków do centralki. Dioda 5A w zupełności starczy na stronę (czyli kupujesz 2 szt po 5A każda)