Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Jaki wzmacniacz do tego suba

Guest bemar666
 Share

Recommended Posts

Guest bemar666

Witam mam zamiar kupić taki subwoofer http://allegro.pl/item1195796978_jbl_cs1214_x_2_megabass_pakiet_6_gratisow.html do mojej vectry i kilka pytań, czy ten wzmacniacz sobie z nim poradzi http://allegro.pl/item1193802943_carpower_hpb_1502_hpb_1502_500w_rms_sklep_emka.html, i czy to będzie dobry wybór czy może można kupić coś lepszego w tej cenie ? słucham trance, electro hause, hardstyle, rap ameryk. Wybrałem ten a nie sugerowany przez sprzedawce suba bo jak widać jest tańszy i tylko na tyle mnie stać pozdrawiam.

Każdy może mieć inne zdanie, ale sadzę że się nada;) Miałem już kilka produktów CP i byłem z nich w pełni zadowolony. Porządna firma w tej klasie cenowej. W tej cenie jest to chyba najlepsza opcja. Ma odpowiednio mocy. Wiadomo to nie Hi-End ale akurat do tej skrzynki odpowiedni;) Bierz i pisz jak Ci to cyka;)

ale czy do takiej muzyki skrzynie z bas reflexem to dobre wyjscie ? 

co do suba - jak najbardziej ok :) 

Guest bemar666

No to sie okaże czy dobre :], wrzuce do bagażnika głośnikami do przodu złoże tylne oparcia i powinno być dobrze w razie dodatkowej liczby pasażerów rozkładam oparcie i wszystko gra, tylko jeszcze jakie kable do tego grania ? macie może jakieś linki gdzie kupić odpowiedni zestaw kabli do tego zestawu ?

Do rapu i dłuuuugiego bum :) jak najbardziej tylko bass reflex,jednak do szybkiej muzyki mniejsze głośniki ( 10-12) i bez bass reflexu.Ale ja mam ten sam wzmak z pojedynczym Lanzarem i świetnie daje radę.Słucham podobnej muzyki i w sumie jestem zadowolony ( przy szybkim kiku troszkę się nakłada bass).Ale albo rybki albo ...

Guest bemar666

No witam ponownie, subwoofer odebrałem dzisiaj, na wzmacniacz jeszcze musze troche poczekać i tutaj pytanie czy moge sobie wygrzać cewki w głośnikach przy wieży podpiętej do kompa, jak długo sie je wygrzewa i czy to nie zaszkodzi że podepnę do wieży bo do przesyłki dołączona była kartka z kilkoma punktami i w jednym pisało żeby uważać z graniem na zgaszonym silniku bo obniżenie napięcia na wzmacniaczu może uszkodzić cewkę w głośniku ??

wieża w domu ma zapewne 8 ohm, a głośnik 4

poczekaj na wzmak i wtedy podepnij i pomały rozhulaj 

jestes w gorącej wodzie kompany :P

Guest bemar666

No fakt :), ok to nie będę ryzykował i poczekam na wzmak a kable zasilające i głośnikowe chyba wezmę 4mm, a jeszcze pozostaje problem wyłączania i włączania wzmaka razem z radiem bo nie mam w radiu tego wyjścia chinch(niebieski) do sterowania, tylko przy kostce jest jakiś wolny kabelek i w instrukcji pisze że to do sterowania wzmacniaczem :s

no wez miernik i sprawdz

czy po właczeniu radia na tym niebieskim kablu pojawia sie prąd (kabel do elektrycznie wysuwanej anteny)

napewno nie jest on na czincz ;P tylko normalnie w kostce 

No fakt :), ok to nie będę ryzykował i poczekam na wzmak a kable zasilające i głośnikowe chyba wezmę 4mm, a jeszcze pozostaje problem wyłączania i włączania wzmaka razem z radiem bo nie mam w radiu tego wyjścia chinch(niebieski) do sterowania, tylko przy kostce jest jakiś wolny kabelek i w instrukcji pisze że to do sterowania wzmacniaczem :s

1. kabel zasilający min. 20mm2 do takiego zestawu (na all... są zestawy Dietza za ok. 80-100zł -prądowe,sygnałowe,głosnikowe )

2. głośnikowe jak najbardziej 4mm2 wystarczy

3. chyba żadne radio nie ma sterowania wzmacniaczem na chinch :rolleyes: , podepnij do tego kabelka z kostki, tak ma być (możesz sprawdzić miernikiem ;) )

Guest bemar666

Ok w takim razie zamawiam ten zestaw http://allegro.pl/carpower-hpb-1502-500w-rms-kable-20mm2-hit-i1204216605.html, w zestawie są te kable z tego co zrozumiałem http://allegro.pl/zestaw-okablowanie-20mm2-kable-do-wzmacniacza-hit-i1197711008.html, jak myślicie zestaw wart zachodu ? czy te kable będą się nadawać czy jakaś lipa ?

Ps. i jeszcze jedno co do tych kabli " 5metrowy przewód RCA (cinch) podwójnie ekranowany z remote " remote to chodzi o dodatkowy kabel do sterowania wzmakiem dobrze rozumiem ?

Edited by bemar666

Guest Lavrokh

Tak to jest ten ten przewód, który odpala wzmacniacz po włączeniu radia 9(niebieski w kostce ISO). Co do wzmacniacza, to dobry wybór.

Przewód RCA nie musi być jakiejś super firmy. Grunt, żeby był ekranowany i nie prowadź go do bagażnika obok kabli zasilających wzmacniacz. Najlepiej zasilanie w jednym progu, a RCA w drugim.

Guest bemar666

Dobra dzięki za porady, jak złoże wszystko to dam znać jak gra :)

No witam :] granie w autku siedzi już :) basik ładnie masuje jak na 1/4 mocy na wzmaku to dość wyraźnie czuć i słychać zobaczymy po 2 tyg jak podkręce vol na wzmacniaczu do 75 % może :) bo głośniej to i tak bez sensu bo w samochodzie nie usiedzi, mam też jedno odczucie że przy kawałku bass i love you-basstronic przy głębokim basie membrana w prawym głośniku dalej się wychyla nie rozumiem dlaczego czy to może kwestia regulacji na wzmacniaczu czy co bo zrobiłem mostek i jest ustawione na mono a przy te trzeciej regulacji na wzmaku co pisze {|full| HP | HB|} to przełączyłem na full

• 1 year later...
Guest ArturDTI

sądze że już nie potrzebne dalsze info ale napiszę, może ktoś się będzie uczył na tym temacie..?

ok więc jeśli chodzi o te 3 przełączniki to MUSI być ono ustawione na LP(filt dolnoprzypustowy czyli prosciej mówiąc głośnik gra samym basem a o to chodzi nam w subie) i NAPEWNO masz 3 opcje a mianowicie FULL LP HP bierzemy suwak na środek i cieszymy się basem:)