Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

łozysko tylnego koła, abs z tyłu

Guest Muminio
 Share

Recommended Posts

Guest Muminio

Witam,mam problem z łozyskiem tylnieo lewego koła,piszczy,stuka itp,znalazłem na necie cała piaste nową za małe pieniadze tylko ze ona jest bez absu,i własnie nie wiem czy u mnie w aucie jest czujnik abs w tylnich kołach??

moze ktos sie orientuje?

vectra b

1.7 isuzu , diesel

96 rok

wersja LS

pozdrawiam

Edited by Ravcio1985
Poprawiłem temat/ R1985

Guest Muminio

jest abs z przodu napewno,z tylu nie patrzalem jeszcze,,ktos sie orientuje jakie w ogole tam łozysko jest? stozkowe czy te drugie?

jak jest ABS ta sa czujniki przy kazdym kole

w VB czujnik jest zintegrowny z piasta

lozysko wymienia sie razem z piasta niestety

wiec co Ci da jakie tam jest lozysko ???

hmmmm,z tego co sie orientuje to mozna tez wybic i włozyc spowrotem łzysko za pomoca prasy....

Tak, tylko nie w VB - tak jak Gawlak pisze, czujnik jest zintegrowany z piastą i chcąc wymienić samo łożysko musiałbyś zniszczyć czujnik ABSu aby dobrać się do łożyska

Guest Muminio

no tak zgadza sie,patrzylem pod auto,jeszcze tarczy nie sciagalem,ale idzie tylko linka od recznego,i od hamulca (klocki) zadnego dodatkowego przewodu nie widzialem co by mial isc do piasty do abs,w sumie sam juz nie wiem,nie mam zabardzo czasu aby rozebrac cala piaste i zobaczyc czy jest czujnik, z przodu jest napewno....

matko

jak masz ABS to czujniki sa przy wszystkich kolach

a nie tylko z przodu

piszemy to od poczatku ale widac nie dociera

tak jak pisali wyzej.

Jak masz abs to czujniki przy wszytskich kolach.

Wtyczka od abs jest od strony wewnetrznej(wahacza)

Guest Muminio

no tak zgadza sie faktycznie jest ftyczka na abs,zle spojrzalem,sciagnełem kolo ,tarcze krecilem piasta i wyglada na ok,moze jak sie przysluchac to slychac lekkie opory albo trzeszczenia,reczny normalnie chodzi,jak ruszam to co jakis czas strzela i nie wiem czy łozysko tak ma?juz nie wspomne ze czesto piszczy przy ruszaniu i wolnej jezdzie...

dzieki za pomoc...

Łożysko przeważnie pada w taki sposób że dość mocno "buczy" / wyje podczas jazdy, czym szybciej jedziesz to mocniej. To co opisujesz to bardziej wydaje mi się że łapie Ci ręczny albo tłoczek.

Moim zdaniem musisz pojechać do mechanika to rozebrać, przeczyścić i poskładać od nowa, wtedy wyeliminujesz hamulce, a może się okazać że linka Ci tylko trzyma na jednym kole.

Piasta z łożyskiem to droga zabawa więc lepiej to zostaw na koniec.

Guest Muminio

zapomnialem dodac ze to lozysko faktycznie buczy,tak powyzej 80 zaczyna je slychac,wiec to bedzie to napewno,tylko dziwi mnie piszczenie i strzelanie,no coz zamowie piaste i jak bede wymieniac to rozbiore cały uklad w srodku poczysze,dzieki za info...

Mnie też chyba czeka wymiana prawej tylnej piasty.

Co prawda u mnie nic nie buczy. Jak szarpię ręką za koło to czuję luz. Jak podniosę auto na zaciągniętym ręcznym to przy próbie obracania koła ma minimalny ale wyczuwalny luz przód tył. Nie wiem jak to możliwe.

Czy zanim kupię piastę sprawdzić jeszcze jakiś inny element?

Drugie pytanie odnośnie demontażu zacisku - boję się, ze pęknie mi przewód hamulcowy sztywny. Jak zdjąć zacisk żeby nie pękł?

Edit. Aha czy tylko SKF za 300 zł jest godny polecania? Są jeszcze po 150 na allegro ale nie wiem co to za shit. Skoro tam jest czujnik abs... To chyba jednak kupić coś markowego. A FKG?

Edited by Ravcio1985
na co taka przerwa miedzy wypowiedziami? / R1985

• 3 weeks later...

Chłopaki, wróciłbym do ostatniego pytania Sperbera, a mianowicie, czy warto kupić łożysko z piastą za ok 150 zł z allegro jak np. to:

http://allegro.pl/piasta-kola-lozysko-tyl-opel-vectra-astra-abs-4sr-i1212175451.html

Nie chcę ładować się w duże koszty, jak mam zamiar max 2 lata jeszcze nią pojeździć. Głupie pytanie, ale dla pewności rozumiem, ze taka piasta pasuje zarówno na lewe jak i na prawe koło ?

Jak coś to mam VB '96 1,7 TD na 4 śruby z ABS