Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

cos mi zestawik slabo dziala

Guest darekz
 Share

Recommended Posts

Guest darekz

Witajcie mobile :)

zakupilem sobie zestawik cb: harry 3 + president missouri ale w godzine od zakupu ukradli mi antene po supermarketem :(

wiec zakupilem podrobke yosana missouri...

i cos mi sie wydaje, ze jest nie tak...ze zasieg max to ok 3 km i nic nie chce wiecej...antena zestrojona u 2 roznych ekspertow i twierdza, ze jest ok

mobilki napiszcie czy ta antenka jest ok czy szukac czegos innego, anteny nie chce za dlugiej, tak max do metra ???

nie ma co porównywać podróbki do orginału i mimo że ona jest dobrze zestrojona to nic więcej nie może już zazoferować.

nie ma co porównywać podróbki do orginału i mimo że ona jest dobrze zestrojona to nic więcej nie może już zazoferować.

Podrobka czy oryginal to i tak nie polecam missouri do to drogie dziadostwo. Zalezy ile chcesz kasy wydac jak mniej to polecam sirio as 100 mag jak wiecej to sirio turbo 800.

P.S. to radio tez pozostawia wiele do zyczenia za ta kase mozna oczekiwac wiecej.

Guest darekz

kurde myslalem, ze to radyjko bedzie ok ... :blink:

tez myslalem o tej sirio as 100

co do ceny, to wole dac wiecej i "byc bardziej pewny"

u nas na wsi proponuja jakies antentki titanium czy cos podobnego ?

kurde myslalem, ze to radyjko bedzie ok ... :blink:

tez myslalem o tej sirio as 100

co do ceny, to wole dac wiecej i "byc bardziej pewny"

u nas na wsi proponuja jakies antentki titanium czy cos podobnego ?

Titanium to kolejna marka a anteny chinskie te same co sunker, yosan, tti, pressenter i tak dalej. Nie oszcedzaj i kup markowa antene najbardziej polecam firme sirio.

Guest darekz

Titanium to kolejna marka a anteny chinskie te same co sunker, yosan, tti, pressenter i tak dalej. Nie oszcedzaj i kup markowa antene najbardziej polecam firme sirio.

nie chodzi o oszczedzanie :) a to zeby bylo ok :)

biore jak mowisz SIRIO :)

jade kupic :bry:

:piwoj:

no i kupilem nowa antene...

bylem u naszych specjalistow od cb ( duzy sklep/serwis w myslowicach) no i wcisneli mi jaks inna antene - nie sirio - twierdzac, ze ta "inna" ma 5 dbi a sirio ze 2 dbi

nie pamietam jak sie ta nowa nazywa...dlugosc ok 135 cm lacznie z podstawa, czarna cienka cewka, z motylkiem do regulacji pochylenia, wykrecana, jakas na "s" :unsure:

wg przeprowadzonych testow - teren sredniozabudowany, tj. 1 mobil w zabudowanym, 2 mobil w trasie raczej niezabudowanej to slyszelismy sie na 5 - 6 km

pytanie do he_nia...

prosze o informacje, czy prawidlowo mi dziala radio po zmianie anteny, tzn:

- na strej antenie - wciskajac guzik nadawania skala "nadawania" na wyswietlaczu odrazu byla cala na maxa - antena yosan miuoosuri

- na nowej antenie - wciskajac guzik nadawania skala "nadawania" na wyswietlaczu ma zaledniw 2-3 kreski, dopiero jak zaczynam mowic to cos tam wzrasta...

z gory wielkie dzieki za info :piwoj:

nie chodzi o oszczedzanie :) a to zeby bylo ok :)

biore jak mowisz SIRIO :)

jade kupic :bry:

:piwoj:

no i kupilem nowa antene...

bylem u naszych specjalistow od cb ( duzy sklep/serwis w myslowicach) no i wcisneli mi jaks inna antene - nie sirio - twierdzac, ze ta "inna" ma 5 dbi a sirio ze 2 dbi

nie pamietam jak sie ta nowa nazywa...dlugosc ok 135 cm lacznie z podstawa, czarna cienka cewka, z motylkiem do regulacji pochylenia, wykrecana, jakas na "s" :unsure:

wg przeprowadzonych testow - teren sredniozabudowany, tj. 1 mobil w zabudowanym, 2 mobil w trasie raczej niezabudowanej to slyszelismy sie na 5 - 6 km

pytanie do he_nia...

prosze o informacje, czy prawidlowo mi dziala radio po zmianie anteny, tzn:

- na strej antenie - wciskajac guzik nadawania skala "nadawania" na wyswietlaczu odrazu byla cala na maxa - antena yosan miuoosuri

- na nowej antenie - wciskajac guzik nadawania skala "nadawania" na wyswietlaczu ma zaledniw 2-3 kreski, dopiero jak zaczynam mowic to cos tam wzrasta...

z gory wielkie dzieki za info :piwoj:

Powiem ci tak ciekawe z kad wiedza ze sirio ma 2 db skoro producent tego parametru nie podaje a nawet jesli ma tyle to na pewno dziala lepiej niz ta co ma niby 5 db napisane dla picu. Druga sprawa to sa du..a nie fachowcy bo skoro wskaznik nadawania tak pokazuje to antena nie jest zestrojona i mozesz ubic radio. Zasiegi mizerne jak na antene tej dlugosci.

Pojedz do nich i oddaj ten shit wez sirio powinno byc lepiej.

Guest darekz

Powiem ci tak ciekawe z kad wiedza ze sirio ma 2 db skoro producent tego parametru nie podaje a nawet jesli ma tyle to na pewno dziala lepiej niz ta co ma niby 5 db napisane dla picu. Druga sprawa to sa du..a nie fachowcy bo skoro wskaznik nadawania tak pokazuje to antena nie jest zestrojona i mozesz ubic radio. Zasiegi mizerne jak na antene tej dlugosci.

Pojedz do nich i oddaj ten shit wez sirio powinno byc lepiej.

kurde nie mam czasu w tygodniu zeby jechac do nich :wacko:

znajde jakiegos lokalnego "speca" i zbadam strojenie anteny...

tzn. gdy wciskam guzik nadawania wskaznik nadawania (TX) powinien byc na maxa odrazu ?

kurde nie mam czasu w tygodniu zeby jechac do nich :wacko:

znajde jakiegos lokalnego "speca" i zbadam strojenie anteny...

tzn. gdy wciskam guzik nadawania wskaznik nadawania (TX) powinien byc na maxa odrazu ?

Prawidlowo na maxa ma byc

Guest darekz

Wilson nie jest zla antena ale lepsa od sirio.

bylem dzisiaj u tych specjalistow i ...

powiedzieli, ze nie na kazdej antenie wskaznik idzie na maxa

i ze ten wskaznik - skala - to wskaznik modulacja

po wcisnieciu guzika nadawania zaswieca sie 1 TX i 1 kreska, gdy zaczynam mowic kreski sie zwiekszaja

zrobili "testy" slyszalnosc tam i z poeorotem byla w okolicach 4 km w miescie

i to jest niby jakas antena SIRTEL

kurde nie wymienilem tej anteny bo mnie przekonali, chociaz chcialem doplacic do jakiejsc drozszej, a anten i sprzetu wszelkich marek maja DUZOO... :dash:

bylem dzisiaj u tych specjalistow i ...

powiedzieli, ze nie na kazdej antenie wskaznik idzie na maxa

i ze ten wskaznik - skala - to wskaznik modulacja

po wcisnieciu guzika nadawania zaswieca sie 1 TX i 1 kreska, gdy zaczynam mowic kreski sie zwiekszaja

zrobili "testy" slyszalnosc tam i z poeorotem byla w okolicach 4 km w miescie

i to jest niby jakas antena SIRTEL

kurde nie wymienilem tej anteny bo mnie przekonali, chociaz chcialem doplacic do jakiejsc drozszej, a anten i sprzetu wszelkich marek maja DUZOO... :dash:

Jak masz chwile czasu to jedz sobie na przeciwko huty katowice jest taki sklep oraz serwis, jadać obwodnicą GOP-u w kierunku Siewierza, zapytasz przez radio to ci podpowie ktoś jak trafić, po za tym będziesz widział, bo zatrzymuje się tam dużo tirów.

73

Guest darekz

Jak masz chwile czasu to jedz sobie na przeciwko huty katowice jest taki sklep oraz serwis, jadać obwodnicą GOP-u w kierunku Siewierza, zapytasz przez radio to ci podpowie ktoś jak trafić, po za tym będziesz widział, bo zatrzymuje się tam dużo tirów.

73

dzieki za podpowiedzi... :piwoj:

bylem u nich dzisiaj - wymienilem antene na sirio turbo 2000 + magnes

nie zadzylem jej zestroic bo nie mailem tyle czasu :angry:

ale....

nadaje i odbieram, nawet dosc daleko (lina prosta 10km, teren zabudowany miasto/wies)...ale wskaznik - skala tez nie idzei na maxa jezeli nie mowie - sa 2 kreski i tyle, a to juz napewno dobra i nowa antena

gdy wykrece bata lub odlacze kabel od radia i wcisne nadawanie wtedy skala idzie na maxa odrazu

cos mi sie wydaje, ze gosice chyba mieli racje...

na tej mojej podrobce miossuri te idze na maxa odrazu...a to ch...owa antena

jutro rano stroje

dzieki za podpowiedzi... :piwoj:

bylem u nich dzisiaj - wymienilem antene na sirio turbo 2000 + magnes

nie zadzylem jej zestroic bo nie mailem tyle czasu :angry:

ale....

nadaje i odbieram, nawet dosc daleko (lina prosta 10km, teren zabudowany miasto/wies)...ale wskaznik - skala tez nie idzei na maxa jezeli nie mowie - sa 2 kreski i tyle, a to juz napewno dobra i nowa antena

gdy wykrece bata lub odlacze kabel od radia i wcisne nadawanie wtedy skala idzie na maxa odrazu

cos mi sie wydaje, ze gosice chyba mieli racje...

na tej mojej podrobce miossuri te idze na maxa odrazu...a to ch...owa antena

jutro rano stroje

Musi byc na maxa i tyle co do turbo 2000 to dobry wybor na trase na miesto moze za duzo zbierac tym bardziej ze twoje radio nie ma zbyt dobrego odbiornika. Mam nadzieje ze dali ci do tej anteny dobry magnes bo inaczej du...a nie zestroja a zepsuja antene.

Guest darekz

Musi byc na maxa i tyle co do turbo 2000 to dobry wybor na trase na miesto moze za duzo zbierac tym bardziej ze twoje radio nie ma zbyt dobrego odbiornika. Mam nadzieje ze dali ci do tej anteny dobry magnes bo inaczej du...a nie zestroja a zepsuja antene.

antena zestrojona podobno idealnie

trzeba bylo troche obciac

stroilem u innych fachowcow

skala nadawania - ciut wiecej, swieca sie 3 kresi, to wg skali 5 na 7

tyle z moich zmian :)

Guest Skowronn

Następnym razem od razu podjedz do Henia;) w tą i z powrotem wyjdzie Ci niewiele więcej czasu niż poświęciłeś u tych pseudo fachowców :D

Następnym razem od razu podjedz do Henia;) w tą i z powrotem wyjdzie Ci niewiele więcej czasu niż poświęciłeś u tych pseudo fachowców :D

Bez przesady ale naprawde przydal by sie jakis dobry fachowiec bo teraz pelno pseudo serwisow co to wciskaja kity aby tylko sprzedac a na dobra sprawe ich wiedza jest znikoma. Jak za cos biora kase to niech chociaz zrobia jak nalezy a nie na odp...

pytanko do he_niu mam taki mały OT

mam na stanie antenę ML 145 od SIRIO czy coś lepszego(na pewno coś jest choć by SIRTEL tylko cenowo w miare rozsądnie) od tej anteny byś proponował czy ta antena jest w miarę wystarczająca jak na nasze potrzeby czyli małych mobilków, pytanie porostu czy opłaca się wymieniać ta antenę czy dać sobie spokój ??

Dzięki i PZDR

pytanko do he_niu mam taki mały OT

mam na stanie antenę ML 145 od SIRIO czy coś lepszego(na pewno coś jest choć by SIRTEL tylko cenowo w miare rozsądnie) od tej anteny byś proponował czy ta antena jest w miarę wystarczająca jak na nasze potrzeby czyli małych mobilków, pytanie porostu czy opłaca się wymieniać ta antenę czy dać sobie spokój ??

Dzięki i PZDR

ML-ka jest dobra antena wiec nie ma sensu zmieniac chyba ze chcesz miec jeszce wieksze zasiegi to mozesz zmienic tyle ze i radio musi byc wtedy tez lepsze zeby to mialo sens.

radyjko kupione od Ciebie Johnny 2, wiec sobie jednak chyba dam spokój :D

No to taka antena w zupelnosci wystarczy a jak chcesz sobie troche poprawic zasieg w nadawaniu proponuje dobry mikrofon ze wzmocnieniem np. Densei 2002

Guest darekz

przetestowalem dzisiaj nowy zestawik

i wg mnie jest duzo lepiej niz z poprzednia antena :)

i stwierdzam, ze na manulanym SQ dziala lepiej niz na ASC :bry: