Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

1.6 16v czy 1.8 16v?

Guest arni32
 Share

Recommended Posts

Guest arni32

Witam wszystkich. Chcę kupić vectrę b w najbliższym czasie. Pytanie do was jaki silnik wybrać, 1.6 16v czy 1.8 16v, który jest mniej awaryjny, spalanie i ogólnie czytałem już trochę na ten temat i opinie są różne, a i najważniejsze, który silnik jest lepszy do gazu. Obawiam się trochę spalania w 1.8 o jeżdżę głównie po mieście, jest duża różnica na lpg w spalaniu między tymi silnikami. Z góry dziękuję za pomoc

ja bym brał 2.0 16v spalanie może większe od 1.8 o jeden litr a większa przyjemność z jazdy. 1.6 się nie nadaje 101km i ciężka buda to złe połączenie ale najwięcej jest silników 1,6 jak by padł i trzeba wymieniać. bo w astrze tego dużo siedzi

1.6 i gaz - na miasto ci starczy... ale się nie pościgasz :)

ale jak to ma głównie służyć do jazdy po mieści - to 1.6

Guest Sebaaa123

Slyszalem ze silniki 1.6 sa najgorszymi silnikami w Vectrach,nie wiem ile w tym prawdy,nie mialem stycznosci z tym silnikiem,ja mam silnik 1.8 16 V i nie narzekam,choc juz jak dla mnie ma malo koni i z checia kupil bym jakis inny samochod z min 3 litrowym silnikiem benzynowym.

Jezeli mam ci doradzac miedzy tymi dwoma silnikami to radzilbym ci 1.8 bo taki mam i jestem zadowolony :)

Bez zastanowienia wybrałbym silnik 1.8. Przedewszystkim ma lepsze osiagi, a 1.6 to moim zdaniem trochę za słaby. Jeśli planujesz montaż, jak juz to tylko sekwencja, lub kupno auta już z instalacją LPG to koszty eksploatacji znacznie się zmniejszą. Osobiście używam służbowej astry IV z silnikiem 1.6 i jest to normalnie totalna porażka. Przyśpieszenie żadne a zużycie paliwa przechodzi ludzkie pojęcie. Podchodzi nawet pod 11L/ 100km.

1.6 16V i 2.5 V6 to najlepsze i najmniej awaryjne silniki w Vectrze. Osobiście wybrałbym 2.0 skoro i tak chcesz zakładać gaz. Ja mam 1.6 ale tylko benzyna i złego słowa na temat awaryjności nie mogę powiedzieć, bo tylko leje i jeżdżę. Pali mi 7.5l benzyny na mieście. Mocy fakt za mało. LPG nie założę nawet jeśli benzyna będzie po 5zł. Wyjątkiem będzie moje kolejne auto... ale tam LPG będzie e względu na pojemność :P 3.2 V6 :D

Guest Sebaaa123

1.6 16V i 2.5 V6 to najlepsze i najmniej awaryjne silniki w Vectrze. Osobiście wybrałbym 2.0 skoro i tak chcesz zakładać gaz. Ja mam 1.6 ale tylko benzyna i złego słowa na temat awaryjności nie mogę powiedzieć, bo tylko leje i jeżdżę. Pali mi 7.5l benzyny na mieście. Mocy fakt za mało. LPG nie założę nawet jeśli benzyna będzie po 5zł. Wyjątkiem będzie moje kolejne auto... ale tam LPG będzie e względu na pojemność :P 3.2 V6 :D

Ja wlasnie slyszalem ze 1.6 jest jednym z najbardziej awaryjnych,ze nie oplaca sie ich w ogole kupowac,lepiej brac wieksze pojemnosci,co do twojego kolejnego auta 3,2 V6 to nie wiem czy tylko ja tak mam ale ja w zyciu nie zagazowalbym takiego samochodu,szkoda mi by go bylo.

Skoro stac mnie na auto z takim silnikiem to powinienem rowniez liczyc sie z oplatami,ale moze tak uwazam bo jestem fanem wielkich silnikow benzynowych :)

Co innego słyszeć, a co innego korzystać ;) Trzymam się zasady, jak kto dba tak ma.

Moje kolejne auto to będzie Opel Signum i wcale takie drogie nie jest. Cały czas mam wahania, bo jak pomyślę o gazie to mnie serce boli.

Guest Sebaaa123

No jest dylemat,bo duzy silnik ale z drugiej strony gazowac taka maszyne ??

Ja sobie tego nie wyobrazam,tez by mnie serce bolalo.

Ja także mam 1.6 + LPG i złego słowa powiedzieć nie mogę.

Spalanie w mieście - 10 l gazu/100km.

W trasie kilka razy Białystok - Kraków, Białystok - Kielce z 3 osobami na pokładzie 6,5l gazu/100km.

Jedyny minus.... dynamika niestety, ale myślę że jak na miasto to wystarczy, chociaż w porównaniu z 1.8 + LPG l w fordzie mondeo rodziców - gorsza dynamika=mniejsza przyjemność z jazdy, spalanie identyczne.

do vectry tylko 1.8(x18xe) ewentualnie (x20xev)

Spalanie nie duze,a przyjemnosc z jazdy wieksza.oc niewiele wieksze :)

Co do awaryjnosci to nikt nie wspomina o olejozernosci 1.6 :)

1.8 i 2.0 maja bolaczki typu czujniki walka rozrzadu i pekajace kolektory,szczegolnie w 2.0 :)

Ale naprawy nie sa drogie i do zrobienia w domu tazk ze swojej strony 1.8 :)

1.8 bierz smialo. silnik w miare dynamiczny. Faktycznie 1.6 to moze byc za malo. Moj silnik 1.8 1995r prod i od wymiany do wymiany nie dolewam oleju wogole :tancze::rolleyes:

Guest arni32

dzięki za pomoc, faktycznie 1.8 wypada trochę lepiej mam nadzieję, że spalanie nie będzie większe, aha a czy ewentualna instalacja lpg będzie droższa?

instalacja koszta te same.

Ale odrazu radze montowac lepsze podzespoly by pozniej oszczedzic bo co najtansze to najdrozsze.

warto odrazu zalozyc lepsze wtryski,reduktor i filtry by cieszyc sie z bezproblemowej jazdy na lpg :)

A powiedzcie mi jak to jest z tymi 1,6. Każdy mechanik z którym rozmawiam twierdzi że 2,0 jest tańszy w ewentualności remontu... jak to jeden mi powiedział:" 20 ma przyjaźniejszy dla mechanika układ korbowo - tłokowy" :P

Edited by krzysiak

1.6 i 1.8 się do Vectry nie nadają. VB to dość duże auto i musi mieć odpowiednią moc. Kolego arni32 bierz 2.0 16V. Konstrukcyjnie to ten sam silnik co 1.8 (X18XE). Spalanie będziesz miał podobne - max 1 litr większe ale jeśli chcesz gaz zakładać to żadna różnica. Uwierz ze te niespełna 140 koni to optimum w tym samochodzie.

piti mam w domu obie.

I Ci powiem ze 1.8 daje sobie rade z tym autem,nieraz brakuje mocy ale nie ma tragedi.

natoamiast w ojca 2.0 jazda jest przyjemniejsza i spalanie bardzo podobne :)

1.6 i 1.8 się do Vectry nie nadają. VB to dość duże auto i musi mieć odpowiednią moc. Kolego arni32 bierz 2.0 16V. Konstrukcyjnie to ten sam silnik co 1.8 (X18XE). Spalanie będziesz miał podobne - max 1 litr większe ale jeśli chcesz gaz zakładać to żadna różnica. Uwierz ze te niespełna 140 koni to optimum w tym samochodzie.

czemu twierdzisz nie nadaja??? 1.6 moze i tak. ja mam 1.8 i samochod jest dynamiczny.jest bardzo dobrze. zbiera sie i wogole wiec nie rozumiem stwierdzenia... zgodze sie ze 2.0 ma wiecej mocy i byc moze jest optimum ale nie skreslaj 1.8 :rolleyes:

piti tu bede sie spieral :)

wg mnie 1.8 juz jest wytarczajace tak samo 2.0 :)

natomiast 1.6 to porazka w kazdej odmianie :D

Mialem okazje jechac 1.6 i jakos wrazenia na mnie nie zrobil ten silnik ;/

kurcze juz myslalem ze masz 2.5 i dlatego tak po 1.8 :rolleyes: jezdzisz hehe

swoja droga nastepny samochod kiedys to bedzie tylko i wylacznie 2.5 dla mnie.

Edited by Sylvvek