Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Śmierdzi Benzyna...

Guest Sebaaa123
 Share

Recommended Posts

Guest Sebaaa123

Mam pewien problem,od pewnego czasu gdy otworze z rana bagaznik strasznie smierdzi benzyna,po dluzszej jezdzie jest tak samo,ale tylko w bagazniku,w srodku czuc mniej(najprawdopodobniej zapach przechodzi z bagaznika).

Patrzylem na przewodu,filtry,pompe jest sucho.

Czym to moze byc spowodowane ??

Dodam ze znalazlem w bagazniku,po prawej stronie tam gdzie miejsce na apteczke jakby jakis otwor wentylacyjny,ale jest on na wysokosci zderzaka,moze to on ma za zadanie odprowadzac zapach a ja mam go zatkanego ?

Guest Sebaaa123

zajrzyj pod tylną kanapę czy tam nie śmierdzi

Wlasnie tam nie smierdzi,smierdzi w bagazniku na wysokosci wlewu o.0

a moze korek wlewu paliwa masz nieszczelny i Ci smierdzi .. ja tak miałem w VA.

Jak korek moze byc nieszczelny ?? Jak to sprawdzic ?

Miałem to samo, jak zatankowałem prawie do pełna. Jak benzyna zużyła się do poziomu ok 30 litrów przestało śmierdzieć. Ale gdzieś musiał być wyciek, bo szybko mi benzyna ubywała...

Guest Sebaaa123

Mi wlasnie nigdzie nie ubywa,kiedys owszem mialem przeciety przewod od filtru paliwa,ale teraz mam juz wszystko wymienione a nadal smierdzi kurza twarz.

Może problem z rurą wlewową lub jej odpowietrzeniem ??

Ja zauważyłem że śmierdzi mi jak na stacji chcą upchnąć na maxa do zbiornika... czyli jak zalewają więcej niż do pierwszego odbicia...

Guest Sebaaa123

Może problem z rurą wlewową lub jej odpowietrzeniem ??

Ja zauważyłem że śmierdzi mi jak na stacji chcą upchnąć na maxa do zbiornika... czyli jak zalewają więcej niż do pierwszego odbicia...

Cos podobnie myslimy,myslalem wlasnie o odpowietrzeniu,tyle ze nie wiem gdzie tego szukac,znalazlem jakis plastikowy prostakat,wygladajacy jak kratki odpowietrzajace w mieszkaniach,mam go po prawej stronie,tam gdzie apteczka na wysokosci zderzaka,tyle ze nie wiem czy to jest to.

Kojarze te urządzenie. Wiem, że do pewnego czasu, jeden z przewodów wychodzacych z tego był po prostu załamany, bo kolanko gumowe się porwało, a nie miałem nic pod ręką to założyłem kawałek rurki, no i się załamała i zatkała przepływ. Czyli to pewnie przez to tak śmierdziało?

Guest Sebaaa123

Sprzawdzalem to odpowietrzenie i nic,to smierdzi bezposrednio z bagaznika,z prawej strony tam gdzie apteczka i ten dziwny plastik.

Guest Sebaaa123

Boczek jest rozebrany,do tego jest latwy dostep,tylko nie wiem co to jest ten plastik,wyrwe to jeszcze znajac moje umiejetnosci i bedzie problem :P

zaciag reczny, daj na luz, odpal auto i patrz z tylu czy gdzies nie leci benzyna.

jak smierdzi tzn. ze ucieka. moze byc nawet leciutkie przetarcie lub guma zestarzala sie.

mozesz zrobic zdjecie co tam masz za boczkiem.

Edited by Ravcio1985

Guest Sebaaa123

Z ta benzyna patrzylem,obserwowalem wszystkie przewody na kanale i nic.

Tu macie zdjecie tego "plajstiku" zdjcie015640x480.jpg

Edited by Sebaaa123

Guest Sebaaa123

A moze z tego tak czuc benzyne?

Edited by Ravcio1985
Proszę nie uzywac niestosownych slow / R1985

nie mam pewnosci jak idzie wezyk odpowietrzania bo z nim jeszcze nie robilem.

kratka jest za zderzakiem wiec opary pod zderzakiem moga isc ta kratka.

sprawdze w ksiazce jak to jest dokladnie :)

Edited by Ravcio1985

proponuję

- zmienic korek

- zająć się odpowietrzeniem (odpowietrznikiem) baku - w przednim prawym blotniku

- podcisnieniem sterującym zaworem odprowadzania par paliwa

Edited by Ravcio1985
odstep :) R1985

Guest MiKu24

moze po prostu masz karnister z benzyna w bagazniku :) i przedostaje sie zapach ja od kad 5 litrow mam w karnistrze to smierdzi w calym samochodzie ;p

Witam

U mnie było czuć paliwem, szczególnie latem - w ciepłe dni (bo lato u nas jest różne;) ). Pomogła wymiana korka wlewu paliwa na nowy oryginalny GM. Ostatni też było czuć, ale przeze mnie, gdyż zgubiłem nakrętkę na listwie wtryskowej (od pomiaru ciśnienia) i czasem tam coś kapło.

Guest Sebaaa123

Nie wiem co jest wlasnie,raz smierdzi u mnie raz nie,posprawdzalem wszelkie weze jeszcze raz,pompe tak samo i nic,czasami smierdzi a czasami nie.

Zreszta to juz malo wazne,bo VB raczej zaniedlugo pojdzie na handelek :)