Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

ABS

Guest Sebaaa123
 Share

Recommended Posts

Guest Sebaaa123

Zastanawialem sie czy dac to do dzialu hamulce czy elektryka i wybralem elektryke poniewaz skoro uklad jest elektroniczny,bardziej bedzie tu pasowalo moje pytanie,jezeli jednak sie myle prosze o przeniesienie.

A wiec,gdy odpalam samochod i trzymam pedal hamulca wcisniety,odczuwam na pedale takie jakby szarpniecie a z pod maski( dokladnie to z pompy abs) wydobywa sie taki jakby piszczacy dzwiek,nie wiem czym to jest spowodowane bo nigdy wczesniej tego nie slyszalem(byc moze nie przykladalem do tego uwagi),chcialbym sie od was dowiedziec czy tez tak macie.

Dodam ze check mi sie nie swieci,kontrolka abs tez nie.

Guest Sebaaa123

Mocne sa te drgania ??

U mnie wlasnie tak jest przy odpaleniu,jak trzymam pedal hamulca,takie jakby szarpniecie,pisk spod pompy i tyle.

Check zaden sie nie swieci ani zadna kontrolka.

Testowalem ABS na mokrej asfaltowej i jest te hamowanie pulsujace wiec nie wiem o co z tym chodzi.

bicie - odczuwalne, moc zalezy chyba od sily hamowania.

jak mocno zahamujesz to poczujesz takie jakby "bicie" w noge.

sprawdz wtyczke od pompy abs, odlacz aku na pare minut - moze pomoze.

uklad odpowietrzony?

Edited by Ravcio1985

Guest Sebaaa123

Powiem tak ze wszystko bylo wporzadku,az pewnego dnia zostawilem samochod u lakiernika,gdy go zostawialem nic takiego nie wystepowalo,gdy odbieralem na drugi dzien tez nic,dopiero jak przyjechalem pod dom,zgasilem i po ok 30 minutach znowu ja odpaliem to wystapil taki dzwiek i dosc mocne uderzenie w pedal.

Guest Sebaaa123

Lakiernik mial robic lakier ktory i tak spier****l i to totalnie,wiem ze lakierowanie nie ma nic wspolnego z tym,ale zdziwilo mnie ze jak odbieralem samochod to byl rozladowany akumulator a oni musieli go ladowac,poznalem po tym ze mialem rozstrojone radio,zero stacji moich ustawien audio itp.

Nie wiem czy lakiernik coś nie spawał. W ksiażce sam naprawiam przy ABs-ie pisze że jak się spawa to trzeba demontować ABS

Guest Sebaaa123

Nie trzeba za bardzo demontowac abs,wystarczy chyba tylko odlaczyc akumulator,moze dlatego bylo radio rozstrojone.

W kazdym razie najbardziej boli mnie to ze nie wiem czy dziala ABS,sama pompa to najmniejszy problem,koszty jej wymiany jak cos nie sa drogie,mi chodzi tylko o bezpiecznestwo,przyzwyczailem sie do ABS i jak bede kiedys hamowal a on nie zadziala to moge miec psikusa :D

Nie trzeba za bardzo demontowac abs,wystarczy chyba tylko odlaczyc akumulator,moze dlatego bylo radio rozstrojone.

W kazdym razie najbardziej boli mnie to ze nie wiem czy dziala ABS,sama pompa to najmniejszy problem,koszty jej wymiany jak cos nie sa drogie,mi chodzi tylko o bezpiecznestwo,przyzwyczailem sie do ABS i jak bede kiedys hamowal a on nie zadziala to moge miec psikusa :D

Wsiądź do samochodu rozpędź się trochę na jakiejś mniej uczęszczanej uliczce i wdepnij pedał hamulca do oporu i trzymaj. Jak poczujesz takie bicie i pulsowanie pedału hamulca a kola się nie zblokują to znaczy że ABS działa.

Guest Sebaaa123

Te bicie czuje a pulsowaniu nigdy nie poswiecalem uwagi podczas hamowania.

Jak hamuje to slychac takie "tu du du " :D:D

ABS dziala tak mi sie wydaje przynajmniej,gdyby nie dzialal to swiecilaby sie kontrolka,kiedys jak mi naprawiali centralny zamek,i odpieli nie te kostki co trzeba to wlasnie kontrolka sie swiecila i ABS nie mialem,teraz nic sie nie swieci.

Ja z tego co zaobserwowalem to ten pisk podczas wciskania pedalu hamula przy odpalaniu jest z silniczka z pompy ABS,kiedy nie wciskam pedalu jest wporzadku,ale jak wcisne to ten silniczek jakby o cos obcieral,jak dotkne obudowy pompy to jest wyczuwalne.

Guest Sebaaa123

Ogladalem tak z zewnatrz ja i nic sie przynajmniej z zewnatz nie zapowiada aby padlo,ale trudno poczekam az wyskoczy kontrolka,wtedy zaczne myslec.

Dzieki za poswiecenie czasu :)

Pzdr.