Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Cieknaca pompa wtryskowa 1.7 TD

Guest mark pl
 Share

Recommended Posts

Guest mark pl

Witam

Miesiąc temu kupiłem Viki z przebiegiem 215 tyś. i ostatnio zauważyłem że cieknie mi pompa wtryskowa ze śruby która zaślepia miejsce na czujnik zegarowy do regulacji początku tłoczenia paliwa(zdjęcie miejsca w załączniku zaznaczone strzałką). Nie wiem co z tym zrobić. Czy pod tą śruba jest jakaś podkładka uszczelniająca i straciła szczelność czy to już zużycie pompy daje o sobie znać. Druga sprawa to piszcząca skrzynia biegów na czwartym biegu, jak by czajnik i głośność wzrasta wraz z prędkością. Proszę o pomoc. Marek

post-47997-1282132783,5664_thumb.jpg

Witam

Nie wiem co z tym zrobić. Czy pod tą śruba jest jakaś podkładka uszczelniająca i straciła szczelność czy to już zużycie pompy daje o sobie znać.

jak miałem w astrze wyciek z pompy to po prostu odstawiłem autko do pompiarza on bez wyjmowania jej z auta uszczelnił i po kłopocie. Koszt niewielki.

tobie też radze to samo...

a czy to juz zuzycie pompy- niekoniecznie każde uszczelnienie traci kiedys swoją szczelnośc inaczej nigdy by po kupnie nowego auta nie zmienialo się uszczelek :rolleyes:

Guest mark pl

W tym aucie jest problem bo aby cokolwiek zrobić z pompa trzeba ja wyjąc albo trzeba się nieźle nagimnastykować bo jest bardzo mało miejsca i koszty robocizny już rosną. Ale zastanawia mnie czy pod ta śruba powinno być ciśnienie. Jeśli tak to może faktycznie trzeba tylko wymienić uszczelkę albo po prostu dokręcić, a z tym już bym dał sobie rade sam. Gorzej jeżeli uszkodzona jest głowica pompy :/

Ma ktoś jakieś pomysły co się mogło stać? Czy wystarczy tylko dokręcić tą śrubę? Czy muszę jechać z tym do mechanika?

Edited by mark pl