Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Followers 0
Mateuszekvip16

głośna praca silnika

23 posts in this topic

Posted (edited)

doradźcie co to morze być jak zapale silnik to coś słychać tak głośno przez jakieś 10 sekund a później ustaje słychać to tylko przy zimnym silniku pomocy morze ktoś już takie miał z góry dzięki za pomoc

silnik??

Edited by Ravcio1985
Zakładając temat, dokładnie opisujemy problem m.in podajemy poj. silnika/R1985
0

Ja mam tak caly czas,mam tak gdy samochod chodzi na ssaniu.

Jest to dzwiek taki czysto mechaniczny(jakby cos terkotalo itp) czy bardziej piszczacy.?

0

Please login or register to see this quote.

O matko, ale opisałeś. Pewnie Ci się "odkurzacz" włącza-a to jest normalne (hałas oczywiście w granicach rozsądku). Po za tym było mnóstwo na ten temat. USE SEARCH!

0

Może napisz więcej?? Czy to jest jakby szum, czy klekotanie?? Jeśli pierwsze to "odkurzacz" (tyle że on trochę dłużej niż 10sek pracuje) a jak drugie to możliwe że popychacze.

0

nie odkurzacz to jest bardziej dźwięk mechaniczny tak jak by coś terkotało tak jak kolega napisał pierwszy raz takie coś usłyszałem postał samochód przez noc i jak zapaliłem to było to słychać i ten dźwięk z silnika wychodził wcześniej nigdy takiego dźwięku nie słyszałem a teraz jak po stoi tak kilka godzin to słychać jest ten dźwięk ale tylko jak zapale i pochodzi 10 sekund jak pisałem bo w czasie jazdy nic takiego nie słychać

0

Możliwe że to popychacze zanim dopłynie do nich olej.

0

ale po puchacze jak słychać to jest słychać takie klekotanie jak w dieslu a tu jest całkiem inny głoś tak silnik strasznie głośno pracuje

0

Posted (edited)

możesz mieć szpilke od kolektora urwaną i może być taki przedmuch od uszczelki. Taki dźwięk może też wydawać pęknięty kolektor. Uzupełnij profil o silnik.

Edited by pieczka
0

to by było tylko słychać chwilkę??? a nie przez cały czas???

0

rozszerza się pod wpływem temperatury i cichnie. Miałem tak u siebie.

0

no tak ale tak szybko by to mogło się uciszać??? u ciebie tez tak szybko przestawało??? dziś sprawdzę to powiem.jak odkręci ta aluminiową osłonę to będzie już coś widać czy nie bardzo??

0

U mnie przy wydmuchanej uszczelce to trwało zauważalnie dłużej niż 10sek

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

Posted (edited)

jeżeli masz silnik taki jak moj ( w 1.8 też chyba tak jest) to najczęściej urywa sie szpilka od strony rozrządu przy pompie wody. Weź kogoś kto ci zapali auto jak bedzie zimne i ty w tym samym czasie możesz pświecić w okolice kolektora i patrzeć czy nie widać uciekających spalin. U mnie wystarczyłoże przejechałem 300-500m i było cicho.

Edited by pieczka
0

U mnie przy wydmuchniętej uszczelce uciszało się dopiero po wyłączeniu się odkurzacza... ale jak mu się depnęło to też się tłukł

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> A dźwięk mnie właśnie zmylał bo brzmiało jak popychacze... tylko był tak intensywny że za pierwszym razem (zanim zdiagnozowałem co to) zgasiłem silnik.

0

Ja powiem jak ja mam.

Kiedy odpale samochod z rana,po nocy to pierw wlacza sie ten jak wy nazywacie odkurzacz,co faktycznie chodzi ok 10 sek,potem slychac tylko klekotanie z zaworow,ale tylko na ssaniu,mi sie nadal wydaje ze tobie halasuja zawory,moze przedtem tego nie slyszales tak dokladnie ale teraz uslyszales i zaczelo ci przeszkadzac,mam tak samo jak uslyszalem ze mi silniczek od pompy abs zaczal pracowac,a okazalo sie ze to normalnie.

Stawiam na popychacze,nic innego przynajmniej u mnie tak glosno z rana nie chodzi.

A powiedz mi jeszcze,czy jak dodajesz gazu podczas jazdy tez slychac ten halas ktory mozna nazwac klekotaniem ?

0

Mój przykładowo przez pierwszą minutę chodzi jak diesel (nie że na wolnych obrotach, ale jak dostanie obciążenia przykładowo przy wyjeżdżaniu z garażu), później jak się zagrzeje to silniczek pracuje cichutko

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

Dokladnie,mi tak samo chodzi na ssaniu,potem mam tylko klekot przy dodawaniu gazu,ale to przez wlasnie popuchacze ktore musze na dniach wymienic

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Mi sie wydaje ze zalozyciel tematu ma to samo,najpierw wlacza mu sie ten "odkurzacz",potem slychac popychacze,ewentualnie moim zdaniem to tez moze byc glosno chodzacy rozrzad,mi tez rozrzad jak mu cos odbije glosno chodzi,nie wiem dlaczego bo byl wymieniany niedawno.

0

A wiesz że u mnie też coś czasem słychać po stronie rozrządu, rozrząd był robiony jakieś 14000km temu a znów pasek peryferiów z rolką jakieś 11000km temu.

0

A u mnie byl robiony ok 2-3 tys temu,nie wiem czemu mu tak czasami odbija,jest to rzadko ale jak juz sie pojawi to jak czolg.

0

aha dzięki za podpowiedzi u mnie przestało to tak hałasować a teraz znowu hałasuje ale pojadę do mechanika i zobacze co powie to napisze co powiedział

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

Posted (edited)

A ja już namierzyłem powód głośnej pracy

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> Jest nią łącznik elastyczny wydechu... wypalił się od góry po stronie silnika i jakoś nigdy wcześniej tego nie zauważyłem

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by krzysiak
0