Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Zablokowany hamulec ręczny

Guest damiano_z
 Share

Recommended Posts

Guest damiano_z

Witam

Mam taki problem. Po zaciągnięciuhamulca ręcznego na noc, zaobserwowałem że po jego zwolnieniu klocki nadal trą o bębny. Próbowałem energicznie zaciągać ręczny, ruszać na nim w przód, w tył i nic. Podejrzewam, że nie odskoczył klocek.

Pomóżcie co z tym zrobić, jaka możliwa przyczyna i czy i jak można poradzić sobie z tym samemu (może jakieś instrukcje :) )?

A to czasem nie lina linki ręcznego ?

pancerz popękał i zardzewiała w środku.

jak będziesz miał zablokowany ręczny to zobacz czy linka jest napięta przy kołach czy luźna.

jak luźna to wina szczęk jak napięta to linki.

z tyłu za ręczny odpowiadają szczęki w tarczobębnie - klocki są od nożnego.

Guest damiano_z

Linki są luźne, a więc w bębnach się klinują klocki. Czy jest może jakaś instrukcja jak rozkręcić te tarczobębny, żeby usunąć tą usterkę?

umiesz krecic kluczami i srubokretem ??

ja to robilem bez porady i fotek

a za pyskowke na VU juz masz tam bana kolego

i nie ja go dalem

Edited by Ravcio1985
Ostatnie 2 linijki były zbędne./R1985

co do porady to nie trzeba demontowac przewodu hamulcowegorobilem to kilka razy bez tej czynnosci ;)

Dokładnie - ja też przewodu nie odkręcam nigdy.

Wystarczy troszkę odgiąć , dobry klucz i pójdzie :)

• 2 years later...

ogrzeje temat bo po co robic kolejny :)

ja mam taki problem dziś zaciągnąłem ręczny chciałem boczkiem trochę :) i ręczny coś oporowo działał nie można było go zaciągnąć na ząbek jak pociągnąłem mocniej to zrobiło pyk :) i wajcha od ręcznego jest delikatnie luźna można ją podnosić trochę w górę bez naciskania przycisku a jak chce zaciągnąć to muszę mocno szarpnąć i wskakuje na na ostanie ząbki , co to może być? , koła się nie blokują przy jeździe tylko lewa strona troszkę trze bo po jeździe było czuć okładzinami z lewego koło z prawego nie , wystarczy tylko go odstawić w ciepłe miejsce ? żeby odtajał? czy coś poważniejszego moze być?

Edited by łukasz vectra B

Zacieła Ci się linka w pancerzu, powszechne w vectrze, musisz wymienić na nową. Kup najtańszy zamiennik za 30-40 zł, ja w swojej kadencji przerobiłem już 3 i doszedłem do wniosku że nie ma sensu kupować teoretycznie lepszych bo ich żywotność jest podobna do tych tańszych. Tak czy siak po roku dwóch latach znowu zardzewieje od środka i będziesz musiał wymienićl

ale ona mi się nigdy nie blokowała nie było problemu tylko jak mrozy są to czasem było ciężko zaciągnąć a teraz pierwszy raz trochę się zawiesiła może wystarczy jak postoi w ciepłym , tylko problem polega na tym że nie mam garażu ;D ale faktycznie z czasem trzeba kupić nową 60zł kosztuje z tego co widziałem

Edited by łukasz vectra B

Że nigdy to nie znaczy że teraz nie będzie, skoro przymarzła to znaczy że dostała wody do środka. Możesz spróbować jednak uważam że skończy się itak na wymianie.