Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Przepływka - pęknięty bok obudowy


xbeer
 Share

Recommended Posts

Witam,

chciałem się zapytać o techniczną sprawę.

Mam nową przepływkę do mojej viki tylko pare dni temu spadła mi z półki jeszcze przed założeniem i odprysł kawałek obudowy ale tylko jej bok ta część którą wkłada sie w rórę i się tam dociska. Ogólnie zakleiłem ją dookoła taśmą izolacyjną i teraz pytanie czy taką przepływkę mogę użyć i czy nie będzie jakiegoś problemu? Dodatkowo myślę żeby po włożeniu jej do rury zakleić te miejsce jeszcze taśmą co by powietrze nie miało możliwości uciekać gdyby zacisk tego miejsca nie zabespieczył. Czy tam nie ma zbytu dużej temperatury dla taśmy? I czy mogę tak wogóle zrobić? Bo szkoda mi nowej przepływki jeszcze ani razu nie użytej a tu tylko boczek odprysł i zastanawiam się czy użycie takiej nie spowoduje czegoś negatywnego dla samochodu? W sumie tam tylko powietrze przelatuje więc chyba nie powinno być problemu?

Z góry dzięki za odpowiedź bo nie zabardzo się znam na tym temacie.

Edited by xbeer
Link to comment
Share on other sites

Też miałem pękniętą obudowę przepływki, ktoś za mocno ścisnął obejme. Polepiłem ją gorącym nożem. Te tworzywo sztuczne bardzo dobrze się klei, wystarczy nagrzać trochę nóż i działać.

Link to comment
Share on other sites

Oooo to jest pomysł nie będę musiał wyrzucać nowej przepływki a mam jeszcze jedno pytanie bo w obudowie zostaną te druciki które są od starej obudowy one chyba są ważne czy nie? Jeżeli wezme starą obudowe i te druciki w kratkę zostaną stare to będzie to coś rzutować nawet na nowy czujnik który wymienie?

Niestety jedna z przepływke całę bebechy ma zalane jakimś cholerstwem i niemoge dostać się do śrub, jednak jak narazie działa bez zażutu i nie wywala check co do przepływki 0100 jeszcze z góry pod zaciskiem zakleilem od góry taśma izolacyjna i jak narazie wygląda ok.

Edited by xbeer
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...
UP