Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

adi_lud

Wymiana lusterka elektrycznego

Polecane posty

Dobre, do podpięcia

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Dzięki kolego.

Uwaga to jest porada do przedlifta, polift ma inne zaczepy , i o ile dobrze pamiętam to nie trzeba odkręcać tapicerki. Ale ogólnie dobra robota , tak trzymać.

Ja w przedlifcie dałem radę też bez demontażu tapicerki.

Porada jest do przedlifta, a tapicerkę ściągałem bo jest lepszy dostęp do jednej że śrub. Chodzi dokładnie o śrubę że zdjęcia numer 4 (śruba pod wtyczką od elektryki).

Gość michal_simon

Niby prosta rzecz ale na pewno się przyda.

Dobra robota,

+ poleciał

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

lepiej jest sciagnac czarny plastik (z raczka) bo latwiej 1 srube odkrecic. jak mozna sobie ulatwic to sie odkreca te 4 srubki wiecej

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Dokładnie ściągnięcie tej rączki to tylko 5 minut więcej, a jak ułatwia życie

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:">

najlepiej podpiąc dla potomnych, P.S. bardzo dobra porada

Witam

Troszkę dłubałem przy Vectrze i przypłaciłem to pękniętym szkłem.

Jak też chcesz podłubać przy aucie to ten załącznik może ci się przydać.

Co zawiera Dokument:

• Jak naprawić drgające lusterko

• Demontaż szkła lusterka

• Demontaż całego lusterka

• Rozmontowanie na części

• I jak ogólnie się do tego dobrać bez szody.

Pozdrawiam i miłego grzebania przy samochodzie.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Napisano (edytowany)

Jakiś czas temu zrobiłem poradę na forum jak wymienić całe lusterko w przedlifcie. Załącznik jaki podałeś jest bardziej szczegółowy na pewno się przyda. Najlepiej jakby oba tematy przypiąć razem.

Pozdrawiam

Edytowano przez zubek73
słuszna uwaga - łączę / zubek

Siemka jeszcze kilka spraw z lusterkami. Udało mi się założyć nowe szkło bez szkody. Jak? Niestety wszystko rozwiązane siłowo. Potrzebujemy do tego szczypiec solidnych ale wąskich i długich. Na początek wysuwamy silniczki sterowania na maxa. Zaczynamy od tego najbliżej szyby. Trzeba złapać dość mocno szczypcami za siłownik przez osłonę (gumkę) tylko z wyczuciem bo na nim jest gwint po którym chodzi zębatka silnika, jak go nie przytrzymamy to się będą chować pod naciskiem!!! Przytrzymać i ... WCISNĄĆ. Pamiętać tylko aby nacisnąć na lusterko w odpowiednim miejscu bezpośrednio nad siłownikiem, czynność powtarzamy z drugim siłownikiem. Na sam koniec zostaje panewka główna. Tam już nie ma żadnego trzymania szczypcami po prostu solidnie przycisnąć. Zalecam tę kolejność, jak próbowałem innej to zawsze było za mało miejsca na przytrzymanie siłowników.

UWAGA!!! są tam dwie blaszki, trzeba o nich pamiętać. Gdy wciśniemy siłownik a blaszki nie będą na swoim miejscu to du..pa. Trzeba znowu wypinać wszystko.

Jeszcze zanim się zacznie zabawę we "wciskacza" lusterek to porządnie nasmarować panewki i główki siłowników smarem, ale nie psiknąć WD40 tylko TOWOT lub coś gęstego. aby się trzymało a nie zaraz spłynęło.

Co do zdejmowania szkła. Długi płaski śrubokręt z szeroką końcówka. odchylić szkło i podważyć jedno z takich hmm "skrzydełek" obok panewki głównej. Pomóc sobie delikatnie naciągając szkło. Nie ciągnąc za najcieńszy koniec lusterka bo pęknie. Jak już to wylezie to siłowniki już nie stanowią problemu.

U mnie ta metoda zadziałała. Jeżeli ktoś ma inny sposób chętnie zapraszam do wypowiedzi i podzieleniem się tą umiejętnością.

Co do kupna nowego szkła lusterka w serwisie zaledwie 250 zł. BUHAHAHAHAHA

Są zamienniki od 20zł zanim kupisz w internecie wpadnij do sklepu i się zapytaj. Niestety zamienników nie ma "a sferycznych" tylko zwykłe. Szkoda. I te z vectr 95-98 nie pasują do lift (są mniejsze). Pani w sklepie zapewniała że te same. Hmmm?!

Całe lusterko na szrotach ok 120-140 zł samego szkła nie kupisz.

Ale coś mi się obiło o uszy że nowe kosztuje coś ok 200zł tylko czy szkło jest a sferyczne?? (Jak by co to mnie poprawiać w cenach)

I najważniejsze!!!

Niestety zamienniki są kiepskie. Tanie ale jakość..?!!! Fatalna!!!

Kupiłem takie aby nie dostać mandatu a i tak będę szukał używki ale oryginalnej.

JAK UWAŻASZ ŻE CI POMOGŁEM TO WIESZ CO WCISNĄĆ !!!!!!!!!!

Ja zmieniałem lusterko na zamiennik i nie narzekam. Oczywiście jakość wykonania znacząco odbiega od orginału, ale jak dla mnie może być. Brakuje mi tylko właśnie lustra asferycznego. Może uda mi się znaleźć takie u mnie w okolicy na szrocie. Jak już będę je miał to z pewnością skorzystam z twojej podpowiedzi

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

Pozdrawiam :33:

A można zmienić z manualnego na elektryczne ?

Edytowano przez Wasyl68

mozna.

jak sie ma instalke pod elektryczne to latwiej.

jak nie ma to dorobic

Ja i tak niemiec w takich tematach,ale mam apetyt na wymianę.

Tak teoretycznie serie samochodów jednej marki i modelu powinny mieć instalacje taką samą. Firmie się nie opłaca projektować innej instalacji do samochodu bez elektrycznych lusterek lub czegoś tam. Po prosu te kostki gdzieś są schowane i niewykorzystane. Ja tak robiłem ze swoim starym kadettem. Wystarczyło podpiąć sterowanie wysokością świateł i dwa silniczki i wsio śmigało na już istniejącej instalacji(i bezpiecznik podpiąć). Więc bardzo możliwe że kable już masz tylko podłączyć trzeba. Chociaż też może być problem z drzwiami. Przeważnie jest tak, że gdy są elek. szyby to i lusterka są sterowane i podgrzewane. A wtedy do drzwi idzie wiązka przewodów jak "kciuk". Jak nie masz elektryki to najzwyczajniej tych przewodów nie ma, są gołe drzwi na zawiasach. Jeżeli będziesz miał robić nową instalkę to mi się wydaję że nie warto. To już jest jakaś ingerencja w auto a jak piszesz, że nie za bardzo się znasz to nie wiadomo jak na tym wyjdziesz. Ale jak już byś się porwał na to zadanie to z chęcią bym o tym poczytał na forum.

Pocieszające jest to że szyby mam w elektryce,tak więc upatruję szansę że może się udać

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Czyli jest szansa ze masz istalacje pod nie.

Najlatwiej zrzucic tapicerke i obczaic

Koledzy powiedzcie mi jaki mam kupić wkład do lusterka. Aktualnie mam normalne płaskie lusterko z podgrzewaniem(chodzi oczywiscie o lewe lusterko) a chciałbym je zmienic na asymetryczne tak żeby zminimalizować martwe pole. Czy mogę kupić samo lustro i nakleic na to co mam(czy będzie efektywne wtedy podgrzewanie), czy raczej caly wklad.

Edytowano przez vici b

kupujesz szklo lusterka z kreska i znaczkiem podgrzewania [tak maja oryginalne podgrzewane z martwym polem].

zwroc uwage na to ze przedliftowe lusterka/szkla sa inne niz poliftowe

masz polifta wiec musisz kupic poliftowe

Edytowano przez Ravcio1985

Ok dzięki

czym sie rozni szkielko lusterka przedliftowego a poliftowego ? ? 

wielkoscia i ksztaltem

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...