Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Przyciemnianie szyb

Guest Sebaaa123
 Share

Recommended Posts

Guest Sebaaa123

Mam proste pytanie i potrzebuje tylko gora trzech konkretnych odpowiedzi.

1.Chcialbym przyciemnic szyby ale podobno strasznie policja za to trzepie i ciezko z przegladem czy to prawda ??

2.Jak juz przyciemniac (przod i tyl) to czy folia bedzie dobrym rozwiazaniem ??

3.Jaki mniej wiecej kosz przyciemnienia bocznych szyb z przodu,z tylu i duzej tylnej szyby ??

1. Prawda jest taka, że przyciemnić możesz sobie tylnie szyby (boczne w drzwiach i tylnią), przednich bocznych jak i samej przedniej lepiej według mnie nie, gdyż mimo iż określają to pewne normy to wiele zależy od interpretacji przepisów przez policję. Jeśli chcesz mieć święty spokój to daruj sobie przednie szyby, chyba, że chcesz mieć zabrany dowód.

2. Raczej tak, dużo zależy od samej jakości folii.

3. Ostatnio jak się pytałem to koszt przyciemnienia szyb tylniej i bocznych wynosi 280zł. O przednie się nie pytałem, bo jak mówiłem lepiej nie przyciemniać.

Guest Sebaaa123

Hmm czyli tylne wraz z tylna moge zrobic tak ciemna jak chce ?

Z przodu jakby co to chyba trzeba by bylo szybe cala kupic a nie folie,ale dobrze wiedziec ze mozna robic tyl,jutro podjade zapytam sie o cene.

Nie zapomnij jednak, że folia musi mieć atest, resztą się nie przejmuj, bo jeśli chodzi o tylne większych obostrzeń nie ma. Usługa przyciemniania u mnie w Łodzi kosztuje 280zł, ale może też być różnica w cenie u ciebie.

Edited by Dancik

tylne to sobie możesz nawet zamurować przednich niestety nie możesz już przyciemnić bo są przyciemnione i nawet jet napis 70%, jeżeli przyciemnisz przód to mozesz przy kontroli drogowej steracić dowód rej. i na przeglądzie mogą być problemy bo moze nie podbić diagnosta

U mnie na każdej szybce jest wybite 70%

Jakieś 4 miesiące temu miałem nietypowe szyby przednie a mianowicie.Pasek zielony na szybioe czołowej przechodził na szyby boczne ( szybki GM )

Jednak po stłuczce z słupkiem padła i nie mogłem dostać podobnej . Lepszy efekt niż przyciemnianie ( na własne ryzyko )

Sam byłem świadkiem jak koleś zrywał folię , aby mu blacharze dowodu nie odebrali .

Witam kolegów ma combi i poszukuję kogoś kto za rozsądną kase przyciemni mi całą viki (przednia zostaje taka jaka jest :) ) dodam że jestem z okolic Lubina woj dolnyśląskie u mnie wołają za boczne szyby 50-80zł szt tylna 160zł kosmos

kjk13 popatrz co chopaki napisali

cena kolo 280 zeta

Ty podales podobna cene na dodatek w kombi

wiec taniej chyba sie nie uda

DJ Hapciu a co maja blacharze do zabrania dowodu ??

DJ Hapciu a co maja blacharze do zabrania dowodu ??

jak masz przednie boczne zaczarnione to wezma chyba ze zerwiesz przy nich jak sa ugodowi :D

Bolkowi wzieli w lublinie dowod za czarne szyby przod boczne :P

Nie wiem czy zauwazyl ktos ze chlopak ma sedana a za sedany wolaja zawsze wiecej bo wiecej roboty gorszy jest dostep ja zaplacilem teraz w wekend za wszystkie szyby prócz czolowej 450 zl w Sieradzu z dorzywotnia gwarancja na montarz z bardzo bobrej jakosci folja nie pamietam nazwy jakas tam firma z USA

Pozdrawiam :)

sedan sedanem

a w kombi wiecej szyb ;)

caly tyl bez bocznych z przodu kolo 280 zeta jak napisali

ale nie w kombi ;)

tam dochodza wieksze szyby boczne

Ravcio mi chodzilo o ''blacharzy''

chyba ze tak mowicie na panow w niebieskich mundurkach

to ze oni tak trobia to ja dobrze wiem ;)

był u nas chłopak który za kombi wszystkie szyby bez przedniej brał 300zł cena super i super wykonanie kolega ma już 2 lata i jest piękinie ale sie wyprowadził i nie można go zlokalizować. a za kombi jest tak boczne przód 80zł x2 boczne tył po 50zł x4 i tylna 160 x 1 = 520zł cała viki

Dodam że od wewnętrznej strony na folii był numer do którego dował zaświadczenie iż ta folia przepuszcza 70% światła (wiadomo kit) ale kilku sie nabrało już.

Moze wyjasnijmy kilka kwestii.

Mianowicie cos takiego jak atest nie istnieje, gdyz ani policja ani sama firma niczego takiego nie wystawia nie zada. Jesli cos takiego ktos proponuje to jest to kit i do niczego sie to nie przydaje. Sam policjant jesli czegos takiego rzada znaczy to ze jest poprostu niedouczony i powinien zmienic fuche.

Kolejna sprawa.

Oznaczenie na szybach 70% to oznaczenie minimalnej przejrzystosci szyby. W Polskich przepisach szyby przednie mozna przyciemnic do max 30%, czyli prawie wcale nie widoczną folią.

Nastepnie, policja jak narazie chyba tylko w kilku miastach posiada miernik przejrzystosci szyby auta, na tej podstawie badane sa szyby przednie, jesli miesci sie w normie to ok, jesli nie to dowodzik out.

Zwykle tez zabieraja za lekko przyciemnione przednie, np gdy policjant stwierdzi "na oko" ze moze to zagrazac bezpieczenstwu w ruchu drogowym. Co w prawdzie jest smieszne, gdyz na oko to sobie mozna ....... Po to własnie sa testery przejzystosci/przepuszcalnosci swiatła. Ale jak wiadomo nawet bez testera nie ma sie co kłocic z pieskiem, mozna by było, ale to juz sady, sprawy i mozliwosc wtopy. Jesli jest sie pewnym co do folii, mozna poprosic o badanie testerem, zapewne było by to mozliwe.

Tak wiec przy robieniu przodu, najlepiej upewnic sie ze folia ma mniej niz 30% i wtedy mozna sobie przyciemniac.

Co do tyłu, to mozna i czarną farba pomalowac i za to nikt sie nie czepi, pod warunkiem ze mamy prawe zewnetrzne lusterko,:P

Prawdopodobnie cena bardzo zbliżona jeśli nie identyczna bo w szczecinie za oklejenie "tyłu" też biorą 280 zł

a gdzie w szcecinie chca tyle za oklejenie i czy w sedanie czy w habecie ?

heh, ja kiedys mialem lagunke czarna i wszystkie szyby (oprocz przedniej oczywiscie) byly przyciemnione. Zatrzymala mnie policja, zmierzyla przednie boczne testerem, wyszlo im, ze jest ok. Ale ... Ale ich bylo dwoch i powiedzieli, ze jak chce to moge jechac, ale i tak mi dowod zabiora. No i zdzierac musialem przy nich te boczne przednie. Eh, makabra. Taka ciezka robota to byla, oczywiscie zrobilem to niedokladnie, bo do zrywania folii mialem tylko palce i paznokcie. Takze potem jeszcze raz musialem je czyscic, ale to juz zlecilem firmie.

Takze, nawet jesli zmierza miernikiem, a maja swoje widzimisie to i tak sie przyczepia. A wiadomo, ze jak nie do tego, to do tamtego.

A zatrzymali mnie jak prułem 30km/h. Pewnie jakbym jechal szybciej to by tych ciemnych szybek nie dojrzeli ;p.

Teraz sam sie zastanawiam nad przyciemnieniem szyb w swojej viki kombi. W lodzi pewnie tez cena za to ze 350zl za tylnie boczne + tylna?

• 2 weeks later...
Guest marecki 88

co do szyb w vb.to fajnie wygladaja boczne tylnie można ale nie boczny przód sam miałem i musiałem zrywac choc jezdziłem na nich z 3 miechy jesli ktos wie gdzie na warm-mazurach robia okopcenie szyb niech napisze

• 2 weeks later...

Koledzy nie chcę zaśmiecać forum więc piszę w tym temacie u mnie w Lubinie woj dolnośląskie jest salon który zajmuje sie przyciemnianiem szyb, przyciemniają szyby dla salonów opel chevrolet a od listopada mercedes salon daje gwarancje dwa lata a producent folii dożywotnią gwarancję że nie wyblaknie koszt to 60zł szyba boczna tylna 120zł i teraz pytanie koszt np. vectra b combi to (cała wszystkie szyby bez przedniej) 480 zł przy pięciu autach jest wstanie zejść z ceny 10 zł z szyby czyli wynosi 410 = 400zł gdyby było więcej chętnych jest możliwość jeszcze negocjacji cen czy ktoś z was jest chętny do takiej modyfikacji :)