Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Nie świeci stop w klapie bagażnika (diody led)

Loko2004
 Share

Recommended Posts

Witam. Mam problem nagle przestało mi świecić światło stopu w klapie bagażnika w mojej vectrze (Vectra C GTS 2003 1,8 16V). Sprawdziłem lakonicznie bezpieczniki i są ok., nie wiem który jest odpowiedzialny za światła stopu ale skoro świecą obie żarówki w reflektorze to musi być w porządku. Dziś rozebrałem tapicerkę w klapie bagażnika ale w żaden sposób nie idzie dostać się do świateł diodami, wszystko jest zabudowane i uszczelnione, nie ma żadnych śrub ani nic. Czy ktokolwiek wyciągał już tą lampę? Jest jakiś sposób? Próbowałem czymś ją podważyć od zewnątrz ale boję się że połamię ten kruchy plastik. Co ewentualnie powinienem sprawdzić, kostkę docisnąłem przez taki otwór w obudowie lampy od środka. Wcześniej świeciła mi lampa z diodami oprócz jednej z diod.

Edited by Loko2004

Miedzy klapą a karoserja u góry sa poprowadzone przewody moze sie którys przelamal co jest powodem twojej dolegliwosci sprawdz przewody o których wspomnialem

Pozdrawiam :)

Właśnie sprawdzałem te przewody i kostkę i nic nie pomogło

Dziś obejrzałem na allegro jak wygląda ta lampa z diodami gdzie jest zaczep itp, ale i tak za cholerę nie idzie tego wymontować. Przez tą małą szparę nie da się odchylić zaczepu od środka bagażnika.

Panowie a możecie mnie oświecić który bezpiecznik jest od tej lampy stopu z diodami na klapie bagażnika? Może to bezpiecznik, ale dziwnie bo reflektory właściwe świateł stopu świecą. W instrukcji znalazłem że od świateł stopu jest bezpiecznik 6 pod kierownicą, ale on nie jest przepalony. A jak go wyciągnełem to światła stopu działały czyli wynika jakby to nie był ten

Edited by Loko2004

Właśnie sprawdzałem te przewody i kostkę i nic nie pomogło

Dziś obejrzałem na allegro jak wygląda ta lampa z diodami gdzie jest zaczep itp, ale i tak za cholerę nie idzie tego wymontować. Przez tą małą szparę nie da się odchylić zaczepu od środka bagażnika.

Panowie a możecie mnie oświecić który bezpiecznik jest od tej lampy stopu z diodami na klapie bagażnika? Może to bezpiecznik, ale dziwnie bo reflektory właściwe świateł stopu świecą. W instrukcji znalazłem że od świateł stopu jest bezpiecznik 6 pod kierownicą, ale on nie jest przepalony. A jak go wyciągnełem to światła stopu działały czyli wynika jakby to nie był ten

Kolego tak jak już pisali poprzednicy nie ma dedykowanego bezpiecznika. Światło to nie jest również zasilane razem z bocznymi światłami stop. Jest zasilane z 8 pinu złącza XR6 tylnej centrali elektrycznej. Rysunki masz w załączeniu.

Sprawdz jeszcze omomierzem czy masz dobrą masę na lampce.

post-25893-1282075608,3571_thumb.jpg

post-25893-1282075617,465_thumb.jpg

Edited by tomek23

Sprawdziłem napięcie dochodzi tylko do tej niebieskiej kostki z której lecą też kable do wycieraczki i szyby elektrycznej. W kostce poprawiłem styk i wyczyściłem odrdzewiaczem. Ale nadal napięcie nie dochodziło do miejsca przed kostką przy lampie z diodami, w którym ściagnełem izolację żeby sprawdzić. Jak zrobiłem obejście niebieskiej kostki to napięcie dochodziło do tego miejsca, ale lampa z diodami nadal nie świeciła. jak podłączyłem prostownik to i tak bez skutku. czyli na moje oko coś jest z ta niebieską kostką i panelem z diodami którego nie mogę wyciągnąć.

post-13806-1282295212,1957_thumb.jpg

post-13806-1282295224,7603_thumb.jpg

• 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
Guest Piotrek 

cześć,mam problem z 3 światłem stop.na początku przy hamowaniu lekko się żarzyło a teraz wcale nie świeci.Mam vectre c 1.8 benzyna , sedan 2002 r.może ktoś miał podobny ,na forum jest podobny problem ale z GTS.W sedanie nie widzę żadnej kostki jak w GTS.

Edited by Piotrek 

• 3 months later...

Witam spalil mi sie ostatnio dodatkowy stop i nie jestem do konca pewien czy trzeba calego wymieniac czy tylko diody i jak go zdemontowac???Jesli ktos to juz robil prosil bym o podpowiedzi

Miałem tak samo w VC GTS 2003r :unsure: Na początki jakby 2-3 diody słabiej świeciły aż w końcu komputer pokazał mi że mam spalone 3 światło stop :klaps: ale reszta diod świeciła normalnie opróczy tych w/w 2-3.Wyjąłem światło przeczyściłem styki ale okazało się że to nie to.Wymiana na nowe z alledrogo.pl pomogła.Teraz wszystkie diody świecą równomiernie.

Co do wyjęcia tego światła to trzeba podważyć z zewnątrz jakimś płaskim śrubokrętem.Mi wyszło bez problemu :yahoo:

• 1 month later...

Witam.Mógłbyś opisać w których miejscach trzeba podważyć aby coś nie urwać. Wg instrukcji jest opis iż trzeba coś wiercić od środka aby się dostać do tego światła . Ile zapłaciłeś za światło . Pozdrawiam

Edited by ik26

• 4 weeks later...
Guest kibaska

czołem,

mam problem ale troszkę inny, dwa dni temu zaświecił mi się komunikat, że mam spaloną żarówkę prawego stopu, dziś miałem chwilę czasu podjechałem na stację kupiłem żarówkę, zdemontowałem tapicerkę... patrzę wszystkie żarówki dobre... myślę styki, wtyczka.. poprzecierałem, poczyściłem... nic

pomierzyłem kabelki czy jest prąd i na lewej bez problemu, na prawej (tylko na stopie) brak, rozebrałem izolację, żeby zobaczyć kabelki w przelotce klapy, wszystko ok... kable nie poprzecierane i nie połamane... nówka sztuka

pomoże ktoś?

była faktycznie spalona , tylko zasugerowałem się, że prawa, BO NIE ŚWIECIŁA NA KLAPIE, a przecież na klapie nie miała świecić , okazało się, że spalona była lewa stopu, ( w nadwoziu )

Edited by kibaska

przecież na klapie nie miała świecić , okazało się, że spalona była lewa stopu, ( w nadwoziu )

bo trzeba uczyć się na błedach innych ;) (czytać forum)

w kilku miejscach o tym pisałem, m.in:

Witam.Mógłbyś opisać w których miejscach trzeba podważyć aby coś nie urwać. Wg instrukcji jest opis iż trzeba coś wiercić od środka aby się dostać do tego światła . Ile zapłaciłeś za światło . Pozdrawiam

Od środka moim zdaniem nic nie poradzisz. Najlepiej podważać z zewnątrz, jest trochę zabawy. Mi i tak popękały zaczepy. Światło stop wszędzie włacznie z serwisem kosztuje 270-300 zł i nie ma zamienników. Ja kupiłem od typa na allegro nowe oryginalne GM za 95 zł, nie wiem skąd ma takie ceny, ale mogę polecić:

http://allegro.pl/lampa-swiatlo-stop-diody-led-opel-vectra-c-i1515501731.html

Witam. Nie rozumiem czemu piszesz od "typa" ja również od niego kupiłem za 100 zł z przesyłką. Allegrowicz jest jak najbardziej w porządku. Przesyłka dotarła i tu uwaga na drugi dzień Pocztą Polską.Pozdrawiam.

Witam. Nie rozumiem czemu piszesz od "typa" ja również od niego kupiłem za 100 zł z przesyłką. Allegrowicz jest jak najbardziej w porządku. Przesyłka dotarła i tu uwaga na drugi dzień Pocztą Polską.Pozdrawiam.

Oczywiście, że jest jak najbardziej w porządku, dlatego go polecam.

Napisałem "od typa" w sensie potocznym tak samo jak się mówi np. "od gościa" itp, bo osobiście go nie znam:)

• 9 months later...

Mam taki błąd:

B3884 - Przerwany obwód środkowego światła hamowania

(04) - Obecny

I teraz pytanie:Czy to 3 swiatło stop jest spalone czy gdzies przerwał się kabelek?

Czy w przypadku spalenia sie tego światła komunikat będzie taki sam czy np "spalone 3 światło stop"

Jeszcze nie rozbierałem i nie zaglądałem tam.Jak rozumiec ten komunikat o błedzie?

• 2 weeks later...
Guest hydepark

Mam taki błąd:

B3884 - Przerwany obwód środkowego światła hamowania

(04) - Obecny

I teraz pytanie:Czy to 3 swiatło stop jest spalone czy gdzies przerwał się kabelek?

Czy w przypadku spalenia sie tego światła komunikat będzie taki sam czy np "spalone 3 światło stop"

Jeszcze nie rozbierałem i nie zaglądałem tam.Jak rozumiec ten komunikat o błedzie?

Witam,

ja tez mam taki problem trzecie światło stopu bardzo słabo świeci...i komunikat

Pany moze ktos wie gdzie to znalesc taniej niz w ASO dziekuje za pomoc ja na allegro nic nie widze takiego .

Znalazłem tego Pana z allegro podaje linka jezeli ktos by chciał zamówic te swiatelko

http://moto.allegro.pl/lampa-swiatlo-stop-diody-led-opel-vectra-c-i2047374525.html

• 3 years later...

Siemanko troszkę odkurzę temat.

Chłopaki pisali coś o jakiejś kostce w miejscu gdzie kable prechodzą z klapy w karoserie.. ? Gdzie ona do ładnie jest? W karoserii czy klapie? Bo oczywiście mi też nie działa i nie wiem czy to wina samego światła czy przewodów. O tyle jest dziwna sytuacja, że moim zdaniem po odpaleniu komputer powinien mi pokazać komunikat a mi pokazuje dopiero jak nacisne hamulec... Powiem Wam że jak naciskam światło w klapie to słyszę i widzę że dostała się tam woda. Nak się po prostu gąbkę nacika i słychać syczenie wody no ale to przecież ormalne przecież auto się myje pada deszcz itp. a jakby nie patrzeć to samo światło nie jest szczelnie przytwierdzone do karoserii tylko dalej jes uszczelka... No ale nic może gdzieś podeszło i nie wiem zgniło i nie działa. Interesuje mnie tylko to czemu odrazu po odpaleniu ni pokazuje komunikatu jak przy każdej innej żarówce tylko dopiero jak nacisne hamulec.

Nie chciałym wydawać niepotrzenie światła jeśli to być może nie w nim jest problem. Czy po prostu szukam dziury w całym z tym kompem czy kupywac STOp wymieniać i nie marudzić :P

Pozdróweczka i dzięki za odp

Najpierw go wyjmij i sprawdź czy może nie uda się go odratować.

I logiczne jest, że dopóki uklad nie działa to system bie wykryje błędu z nim związanego czyli że lampka nie świeci. Wciskasz stop, lampka nie działa i dopiero wtedy komputer dostaje zwrotny sygnał że nie działa...

I logiczne jest, że dopóki uklad nie działa to system bie wykryje błędu z nim czyli że lampka nie świeci. Wciskasz stop, lampka nie działa i dopiero wtedy komputer dostaje zwrotny sygnał że nie działa...

Nie wiem po co ten sarkazm no ale powiedz mi dlaczego tak nie jest z pozycjami mijania bądź halogenami? Jeżeli żarówka jest przepalona od razu po odpaleniu auta wyskakuje komunikat.

• 1 year later...

nie świeciło mi kilka diód w stopie kupiłem tydzień temu drugą lampę ale za chwilę sie jedna dioda spali bo ledwo świeci niestety nie poinformowano mnie o tym da się przelutować tą diodę od poprzedniej lampy?