Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

chwilowa blokada skrzyni biegów

Guest tu-123
 Share

Recommended Posts

Guest tu-123

panowie co raz częściej blokuje mi bieg 1-szy i 2-gi ale tylko na chwilę muszę dodać,że wówczas sprzęgło też jest jakiś inne?trochę pokombinuję lewarkiem i sprzęgłem i jakoś wraca wszystko do normy; gdzie szukać przyczyny?

Może kończy ci się sprzęgło, albo masz zapowietrzone, a może tylko regulacja biegów wystarczy, lub też ciężko ci wchodzą te biegi i warto by wymienić olej w skrzyni na jakiś dobry (nie Opla). Twój opis problemu jest mało dokładny - sprecyzuj co się dokładnie dzieje.

Guest tu-123

precyzuje;w czasie jazdy gdy zachodzi potrzeba redukcji do 1-ki np.światła,mam problem z wrzuceniem 1-ki tzn.napotykam cholerny opór ,wygląda to tak jak bym źle naprowadzał lewarek ,tak samo dzieje się z 2-ką.następnie wciskam sprzęgło dwu,trzy krotnie i udaje wrzucić bieg i jest dobrze do czasu ,dziś zdarzyło mi się raz ale mało przejechałem (30km),zastanawia mnie co się dzieje i od czego zacząć szukać?

A jaki masz luz na lewarku zmiany biegów ? Jak mocno lata na boki to zacznij od naprawy tego elementu. U mnie też był problem z 1 i 2 biegiem, ale koszulka termokurczliwa i smar załatwiły sprawę, lewarek jest stabilny i nie ma dużych luzów, biegi wchodzą w miarę płynnie.