Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Malowanie kierunków lamp vb kombi

wwo16V
 Share

Recommended Posts

Witam

Mam szybkie pytanko.

Jak pomalować kierunki lamp kombi z białych na czarny. Mam specjalny lakier do lamp ale nie wiem jak do tego się zabrać.

Może ktoś Mi powiedzieć jak dokładnie tylko kierunki zrobić na oryginalny wzór poliftowych ?

pozdrawiam

oklej tak zeby psiknac tylko kierunek i cofania - biale pola ;)

Bolek by Ci powiedzial bo malarz i ostatnio malowal :P

odtlusc lampe, prysnij 2 warstwy na lampy - delikatnie sciemnic ale tak zeby swiatlo cofania i kierunku bylo mocne i widoczne :P

ja robiłem tylko kierunki.

Całość by do mojej vb nie pasowała.

tak zrobiłem jak w oryginale. Kierunek ciemniejszy od wstecznego. Jeszcze tylko polerka i lampy trochę pości ten ciemny kolor i wyjdzie jak polift.

pozdrawiam

Tak myślołem :P Właśnie kumpel miał jakiś czas temu problemy z wypłatą odszkodowania z powodu malowanych lamp tylnych jak go koleś najechał... tyle że on miał naprawdę ciemne.

Edited by krzysiak

A teraz powiedzcie jak to wygląda od strony prawnej?? Bo sam mam ochotę sobie delikatnie prysnąć całe tylne lampy ;)

wedle prawa lampa musi mieć odblask, niestety najczęściej spray (zależy jeszcze jaki) sprawia że odblaskowy element klosza traci swoją funkcjonalność

Mnie nawet nie boli fakt ewentualności zabrania dowodu... a właśnie ten, że w razie czego mogę nie dostać kasy z ubezpieczalni...

święta prawda

można by tak pomalować jak te tu http://cgi.ebay.co.uk/Vauxhall-Vectra-Smoked-Tinted-Rear-Lights-1999-2002-/270618092189?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM

do kombi niestety takich nie znalazłem :unsure:

odblask jest, homologacja pewnie też więc jakby co nie problemu

Edited by Alvaro

Żeby to były tańsze, to bym sobie sprawił, bo akurat mam sedana :D W sumie można by też i tak pomalować żeby został odblask...

Edited by krzysiak

krzysiak - możesz sobie sam zrobić :P bo to oryginalne tylko pomalowane...

Różnica polega na tym że przed malowaniem został zamaskowany kawałek odblasku (różne są metody, niektórzy robią szeroko jak tu, inni kilka cienkich pasków żeby się mniej rzucało w oczy), potem lakier i zdjęcie maskowania...

na VVOC był kiedyś how-2 na ten temat...

Edited by Nomad_fsoak

Wiem wiem... tylko ciekawe czy to nie jest tak ja z dziennymi (kupione ciemne z homologacją) a "dziennymi" (malowane) ;)

edit

na razie i tak mam duzo roboty przy aucie...ale może kiedyś jak będę malował środki przednich ;)

Edited by Ravcio1985
zbedne przerwy, nie da sie uzyc innych slow...? R1985

• 3 weeks later...