Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Vectra 2,0 diesel

Guest reduta123
 Share

Recommended Posts

Guest reduta123

Witam,

z góry proszę o przeniesienie tematu we właściwe miejsce jeśli go założyłem w złym :)

Mam Vectrę 2,0 kombi dti z Austrii, rok prod 2003. Samochód kupiłem od komornika ale bez żadnych papierów (książka serwisowa, itd.). Udało mi się go zarejestrować choć trwało to 3 tygodnie. Nie mam jeszcze stałego dowodu rejestracyjnego.

A teraz do rzeczy. Czy ktoś ma taki wózek? Poproszę o jakieś podstawowe dane techniczne. Ile to ma KM? Jakie spalanie - mi na razie wskazuje że ok 8,5l. Trochę duże. Podobno powinno być ok 7litrów ON. Termostat wskazuje między 60-80 stopni, czytałem na 1 forum że powinno być więcej, czyzby nie dogrzany samochód i dlatego tak pali??

Mam komunikat o światłach (menu niuemieckie) mijania że cos tam źle wypoziomowane. Ale byłem na przeglądzie i je ustawili a komunikat jest dalej? Zgasić go po podłączeniu do kompa?

Pali mi się ABS. Prawdopodobnie czujka, ile może kosztować?

Nie mam łapy 1 do silnika, ma ktoś na sprzedaż?

Proszę o ewentualną pomoc dla laika :)

Mam takie cuś, z tym że w sedanie. Silnik ma 101 KM. Spalanie - zależy od sposobu jazdy. Na pewno na zimnym silniku troche wiecej "wciaga".

Co do tej temperatury - mi sie zdaje ze temperatura na poziomie 80 C to normalna wartosc:) Chyba nie ma powodów do niepokoju (jeśli się myle to mnie poprawcie).

Edited by sprat

Proponuję zalać furę do pełna przejechać 100 km i znowu dolać do pełna :) i tak ze dwa razy będziesz wiedział jakie spalanie i czy komp w ciula nie leci :P

Mam Vectrę 2,0 kombi dti z Austrii, rok prod 2003.

Mam takie cuś, z tym że w sedanie. Silnik ma 101 KM. Spalanie - zależy od sposobu jazdy. Na pewno na zimnym silniku troche

Wątpię żeby byl taka sama bo z 2003 to powinna już być VC :)

Ale czy 8,5l to norma dla niego?

na krótkich odcinkac niedogrzana to może i norma...

Zmierz przy tankowaniu ale nie po 100km tylko wyjeździj od pełnego do rezerwy

A teraz do rzeczy. Czy ktoś ma taki wózek? Poproszę o jakieś podstawowe dane techniczne. Ile to ma KM?

Poszukaj danych silnika Y22DTH (bez różnicy czy w VB czy VC

Mam komunikat o światłach (menu niuemieckie) mijania że cos tam źle wypoziomowane. Ale byłem na przeglądzie i je ustawili a komunikat jest dalej? Zgasić go po podłączeniu do kompa?

Napisz jaki to komunikat - jeśli dotyczy ksenonów to samym ustawieniem ani kasowaniem go nie zgasisz - trzeba usunąc usterkę

Pali mi się ABS. Prawdopodobnie czujka,

Prawdopodobnie to lepiej odczytaj błedy (kompem) to może się dowiesz coś blizszego bo wymienisz pół auta i nie trafisz

Nie mam łapy 1 do silnika, ma ktoś na sprzedaż?

od tego masz dział KUPIĘ

PS. ktoś to przeniósł do VB diesel - może określ czy to na pewno VB bo 2003 to VC

Edited by zubek73

Temperatura właściwa to ok 90 stopni (zwykle jest to niecałe 90). Jak jest mniej mimo przejechanie dłuższej trasy to termostat do wymiany. Kolego poczytaj trochę forum. Na wszystkie Twoje pytania padły już odpowiedzi.