Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Piszczy pasek,dymi akumulator,nie dzialaja wskazniki

Guest womar
 Share

Recommended Posts

Prosze o pomoc! Mam problem chyba z napieciem? Wyglada to tak: Zaczal dosc intensywnie piszczec mi pasek klinowy a wraz z tym zaczely szalec wskazówki zegarów (stawały,oswietlenie zegarow wylaczalo sie) Troche naciagnalem pasek teraz jest sztywny choc wczesniej tez nie byl luzny... I dalej jest jak jest -pasek piszczy,zegary szaleją a na dodatek zaobserwowalem ze z zaworka akumulatora leci para i jest gorący. Co to moze byc? Prosze o pomoc.

Prosze o pomoc! Mam problem chyba z napieciem? Wyglada to tak: Zaczal dosc intensywnie piszczec mi pasek klinowy a wraz z tym zaczely szalec wskazówki zegarów (stawały,oswietlenie zegarow wylaczalo sie) Troche naciagnalem pasek teraz jest sztywny choc wczesniej tez nie byl luzny... I dalej jest jak jest -pasek piszczy,zegary szaleją a na dodatek zaobserwowalem ze z zaworka akumulatora leci para i jest gorący. Co to moze byc? Prosze o pomoc.

Sprawdz kolego ładowanie bo zdaje mi sie że regulator padł i masz za duże ładowanie. Najlepiej nigdzie nie jezdzic przed sprawdzeniem bo mozna cos popalić, jeżeli ładowanie bedzie za duże.

....zatarły się łożyska ...

....a jak para poleciala już z aku..to i jego szlag mógł trafić....

.....przed przeglądem altka i jego naprawą już nic nie mierz ....

Zastanawia mnie w jaki sposób naciągłeś pasek w tym silniku ???? bo tam jest napinacz.

Uwierz mi ze mozna... Wlasnie naciagnalem lekko ten napinacz ( klucz 19 obrot w prawo wtedy delikatnie poszedl w strone zdrzaka i klucz 16 dokrecanie calego napinacza) pare mm da rade... Alternator wlasnie wymontowalem i jade go zawiesc do naprawy...

sprawdz: regulator, mostek,. lozysko, szczotki i co jest juz slabe wymieniaj.

najlepiej wszystko dla swietego spokoju :P

Wlasnie zawiozlem do naprawy. W serwisie alternatorów powiedzieli ze napewno lozyska i regulator, a co do reszty do jutro sie okaze...

Alternator naprawiony okazalo sie ze do wymiany byl regulator napiecia i lozyska. Teraz laduje tyle ile powinien i nic nie piszczy i na szczescie nie podzedl aku...