Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Zakleszczona skrzynia

Guest bucus
 Share

Recommended Posts

Witam, mam problem z zakleszczoną skrzynią. Auto stało zgaszone na biegu, na jedynce. Zmieniłem bieg na luz bez sprzęgła - nigdy nie było problemów z takim zmienianiem. Po jakimś czasie wsiadam, odpalam auto a okazuje się, że lewarek jest w pozycji na luzie, a wrzucony jest bieg - dwójka konkretnie. Na żaden inny nie moge wrzucić. Pytanie czy to problem z lewarkiem czy może coś ze skrzynią. Miał ktoś kiedyś podobny problem? Może trzeba odkręcić lewarek od wybieraka i spróbować ustawić luz ręcznie albo nie wiem co. Bo to chyba raczej nie problem ze skrzynią

Edited by bucus

• 1 month later...

Mam to samo, tyle że na 4 mi się zablokowała. Auto stoi u teścia w garażu, ale podjechaliśmy do mechanika żeby coś doradził. Kazał zmienić ten element, bo podobno to daje w pupcie.

983a30f0ba63387dmed.jpg

Edit

Jest jakaś uszczelka pod tym?? W sumie to raczej na pewno jest, ale nie wiecie jaka?? Bo zrobił mi to teść... wszystko chodzi ładnie, ale leje spod tego olejem ze skrzyni :(

Edited by krzysiak

W załączniku uszczelka i jej numerki. Czy po wymianie tego elementu znikły Ci luzy na wybieraku (góra dół i na boki) o ile wcześniej miałeś luzy? Bo u mnie jest duży luz do przodu - do tyłu, troche denerwujące to jest.

post-22630-1284633273,0805_thumb.jpg

Na razie zostało stare... auto musiało być uruchomione do rana, a stało się to wieczorem. Po niedzieli będę chyba zmieniał ten element to zobaczę czy jest różnica. Dzięki za dane o uszczelce ;) Też mam luz na wybieraku.

Edit

Dziś doszliśmy czemu ciekło :P Po prostu przez nieuwagę... zapomnieliśmy kiedyś dociągnąć 1 śrubki (dostęp do niej jest tragiczny) przy tym elemencie i chyba dlatego ciekło. Już jest dociągnięta i jutro poczynię obserwacje pod autem ;)

Jutro muszę kupić olej i dolać ze 2 setki.

Edited by krzysiak

Czyli nie wymieniałeś tego elementu na zdjęciu wyżej?

Na razie nie... po prostu "rozkleszczyłem" skrzynię i złożyłem na nim (w sumie to nie ja a teść... ja wtedy "docierałem" jego octavie :P ). Koło listopada planuję rozebrać silnik (zmiana pierścieni i uszczelniaczy zaworów) to zmienię go.

Edit

Po kilkunastu godzinach stania nawet kropli pod autem, także na szczęście obyło się bez kosztów ;)

Edited by krzysiak

Mi skrzynia zakleszczyła sie na czwartym biegu, tzn niby byl luz ale wrzucona byla czworka, pomoglo ruszenie na biegu i przejechanie sie kawalek i sie odblokowala

U mnie 10km jazdy nie pomogło przy tym samym objawie...