Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Odpływ wody z klimatyzacji

Recommended Posts

Witam ! Mam pewien problem z klimatyzacją. Chodzi o to, że woda z klimatyzacji dostaje się do wnętrza auta (dywanik kierowcy). Odpływ nie jest zapchany, z pod samochodu wylewa się sporo wody po dłuższej trasie. Podczas użytkowania klimy w mieście na krótkich odcinkach wykładzina była wilgotna, ale po przejechaniu ok 400 km dywanik był cały nasiąknięty wodą. Wilgoć wchodzi od strony pedału gazu. W zeszłym roku czyszczona była nagrzewnica ( nie chciało lecieć ciepłe powietrze). Facet w serwisie powiedział, że jakiś tunel od klimatyzacji może być pęknięty, a za samo rozebranie kokpitu chcą 600 zł. Rozebrałem sam cały dół kokpitu jednak nic nie widać. Miał może ktoś podobny przypadek ?

Guest akurnik

Pewnie masz pękniętą obudowę nagrzewnicy. Wystarczy nawet niewidoczne pęknięcie i woda znajdzie sobie drogę na zewnątrz. Proponuję zaopatrzyć się w lusterko i latarkę. Rozebrać dół deski rozdzielczej, wysunąć tunel, wyjąć osłony nagrzewnicy z prawej i lewej strony i zerkając na lusterko świecić latarką. Ja tak robiłem i wyciek znalazłem. Uszczelniłem masą do nadwozi (tylko to miałem na szybko) i trzyma.

Pozdrawiam

Guest akurnik

W środku obudowy nagrzewnicy oprócz samej nagrzewnicy jest jeszcze parownik. Z parownika skrapla się woda na sam dół nagrzewnicy i odprowadzana jest kanałem do rury spustowej na zewnątrz auta. Jeśli ktoś kiedykolwiek coś majstrował przy tej nagrzewnicy lub obok i wystarczy że stuknął śrubokrętem to masz jak w banku mikroszczelinę. Plastik użyty do nagrzewnicy jest dość cienki. Ja np. miałem przeciek przy mocowaniu lewego wkrętu mocującego plastik tapicerski. Uchwyt śruby się wyłamał i tamtędy zasuwała woda prosto na prawą nogę.

Guest akurnik

Tak jak mówiłem lusterko, latarka i ktoś kto będzie cały czas włączał i wyłączał pełny nawiew. To włączanie i wyłączanie nawiewu jest konieczne, żeby skumulować skropliny. Wtedy po wyłączeniu wentylatora jak go po chwili znowu włączysz na "4" to skroplin będzie o wiele więcej i wtedy zobaczysz skąd leci.

Pozdrawiam