Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Odpływ wody z klimatyzacji


Recommended Posts

Witam ! Mam pewien problem z klimatyzacją. Chodzi o to, że woda z klimatyzacji dostaje się do wnętrza auta (dywanik kierowcy). Odpływ nie jest zapchany, z pod samochodu wylewa się sporo wody po dłuższej trasie. Podczas użytkowania klimy w mieście na krótkich odcinkach wykładzina była wilgotna, ale po przejechaniu ok 400 km dywanik był cały nasiąknięty wodą. Wilgoć wchodzi od strony pedału gazu. W zeszłym roku czyszczona była nagrzewnica ( nie chciało lecieć ciepłe powietrze). Facet w serwisie powiedział, że jakiś tunel od klimatyzacji może być pęknięty, a za samo rozebranie kokpitu chcą 600 zł. Rozebrałem sam cały dół kokpitu jednak nic nie widać. Miał może ktoś podobny przypadek ?

Link to comment
Share on other sites

Guest akurnik

Pewnie masz pękniętą obudowę nagrzewnicy. Wystarczy nawet niewidoczne pęknięcie i woda znajdzie sobie drogę na zewnątrz. Proponuję zaopatrzyć się w lusterko i latarkę. Rozebrać dół deski rozdzielczej, wysunąć tunel, wyjąć osłony nagrzewnicy z prawej i lewej strony i zerkając na lusterko świecić latarką. Ja tak robiłem i wyciek znalazłem. Uszczelniłem masą do nadwozi (tylko to miałem na szybko) i trzyma.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Guest akurnik

W środku obudowy nagrzewnicy oprócz samej nagrzewnicy jest jeszcze parownik. Z parownika skrapla się woda na sam dół nagrzewnicy i odprowadzana jest kanałem do rury spustowej na zewnątrz auta. Jeśli ktoś kiedykolwiek coś majstrował przy tej nagrzewnicy lub obok i wystarczy że stuknął śrubokrętem to masz jak w banku mikroszczelinę. Plastik użyty do nagrzewnicy jest dość cienki. Ja np. miałem przeciek przy mocowaniu lewego wkrętu mocującego plastik tapicerski. Uchwyt śruby się wyłamał i tamtędy zasuwała woda prosto na prawą nogę.

Link to comment
Share on other sites

Guest akurnik

Tak jak mówiłem lusterko, latarka i ktoś kto będzie cały czas włączał i wyłączał pełny nawiew. To włączanie i wyłączanie nawiewu jest konieczne, żeby skumulować skropliny. Wtedy po wyłączeniu wentylatora jak go po chwili znowu włączysz na "4" to skroplin będzie o wiele więcej i wtedy zobaczysz skąd leci.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...
UP