Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Uważajcie na zakup opon przez Allegro ...

Pangrys
 Share

Recommended Posts

2 Sierpnia zakupiłem Vectrę. Vectrę Kombi rzecz jasna :)

Oddałem ją na serwis bo długo stała i parę rzeczy trzeba było zrobić. Wymiana tulei ,łączników , poduszek i całego tam tałatajstwa w tylnym zawieszeniu :) Oczywiście wszystkie filtry, olej, żarówki i takie tam pierdoły . Jednocześnie zasugerowano mi zmianę opon, bo te na aucie nie nadawały się nawet na huśtawkę w ogródku jordanowskim dla dzieci. Popytałem tu i ówdzie i stwierdziłem że Fuldy Eco Control będą dla mojej Niuni najlepszym wyborem . Znalazłem na Allegro rzeczone oponki w całkiem sympatycznej cenie . Sprzedający raczej wzbudzał zaufanie ilością pozytywnych komentarzy. Kupiłem je w sobotę, od razu za nie zapłaciłem i zadzwoniłem do firmy u której zakupiłem opony, i tam się dowiedziałem,że jeśli dziś wpłaciłem (tj w sobotę) to najpóźniej we wtorek oponki zostaną do mnie wysłane.

W czwartek wczesnym rankiem miałem wyjechać po żonę i syna nad morze i chciałem ich odebrać w pełni sprawną, nowo zakupioną Vectrą :)

W środę ok południa kurier przytaszczył mi 4 oponki spięte trzema nylonowymi taśmami. Zapakowałem więc całość do kufra i pojechałem je założyć. W Novax-ie, okazało się się że jedna z opon ma dwa dość głębokie ubytki, które nie wyglądały na uszkodzenie mechaniczne lecz na błąd na formie.

Zresztą oceńcie sami.

http://img405.imageshack.us/i/dsc00271i.jpg/

Opony wbrew pozorom, nie były stare, pochodziły z 22 i 23 tygodnia br.

Zadzwoniłem do sprzedającego, który po chwili rozmowy stwierdził że to niemożliwe by sprzedał mi uszkodzone opony bo on jest od wielu lat autoryzowanym dystrybutorem uznanych marek oponiarskich i nigdy taka sytuacja nie miała miejsca.

Po chwili oddzwonił do mnie ktoś z firmy Sprzedającego i poprosił o zdjęcie uszkodzenia i na tym się zakończył kontakt z tą firmą bo mimo obietnic się nie skontaktowali.

Ja zostałem w sytuacji podbramkowej mając do wyboru dwa wyjścia.

Zakup całkowicie nowej opony i odesłanie wybrakowanej do Sprzedającego lub założenie tylko dwóch i modlenie się o brak deszczu by nie wylecieć gdzieś z zakrętu ...

W jednym zakładzie z polecenia znajomego, podjechałem i tam podmieniono mi oponkę na inny egzemplarz co pozwoliło mi na założenie nowego kompletu opon.

W tym zakładzie stwierdzili, że sami odeślą tą oponę do centrali z prośbą o wymianę na towar pozbawiony wad.

Tak więc w czwartek pojechałem nad morzem w pełni sprawną i obutą jak należy Vectrą.

Dziś po powrocie napisałem do kolesia jak sprawa wygląda i co się dowiedziałem ??

Np. że oni nie są do końca pewni czy u nich kupiłem ta oponę... Fakt, nazywam się Rockefeller i zakupuje sobie po kilka kompletów opon dziennie tylko po to by szargać komuś i tak nie najlepszą reputację ... Żałosne .

Na życzenie Adminów mogę załączyć, całą korespondencję ze Sprzedającym by udowodnić iż w niczym nie koloryzuję.

Jaki morał płynie z mojej opowieści ... nie kupujcie na ostatnią chwilę i nie kupujcie i sprzedawców, którzy nie potrafią dbać o klienta. Wszak muszę zakupić jeszcze zimówki i na pewno nie kupię u tego człowieka ...

Co i Wam radzę

PS

Umawiam się z przedstawicielem Fuldy by sprawdzić czy te opony są oryginalne i czy na pewno są w pierwszym gatunku ...

Edited by Pangrys

ale to też pokazuje jak sobie sami tworzymy klopoty na własne zyczenie.

czy malo jest serwisów opon na miejscu??? te serwisy same biją sie o klienta i wystarczy powiedzieć że na tej i na tej ulicy byly takie opony tańsze i okaże się że ten też coś utnie z ceny.

miałeś poprostu szczęście że dotałeś tylko takie opny i że pojechałeś nad morze. bo mogłeś mieć gorsze i nikt by ci przysługi nie zrobił a twój wyjazd mógły być droższy o drugi komplet opon.

Na 2 oponach jest dokładnie taki sam wzór ? Dziwią mnie sprzedawcy opon na allegro że w żaden sposób nie zabezpieczają towaru, moim zdaniem takie opony powinny być minimum zawinięte w folię, a najlepiej jakby były w kartonie i na to folia. Też dostałem z zamawianych 2 szt jedną podobnie uszkodzoną, ale przy kurierze spisany został protokół szkody i praktycznie w 24h dostałem nowa oponę, a ta uszkodzona poszła w tym samym dniu do sprzedawcy. Niestety paczki (a w zasadzie towar) nalezy dokładnie oglądać przy kurierze. Oby Fulda się nei wyparła i możliwe że wymienią, ale jak stwierdzą uszkodzenie w transporcie i jak nie masz protokołu spisanego w obecności kuriera i to z datą odbioru towaru, to niestety ale nic nie zdziałasz.

Widzisz, człowiek chciał zaoszczędzić i wyszło jak wyszło ...

Nauczka na przyszłość ale jeszcze czekam na opinię Przedstawicielstwa Fuldy bo szczerze mówiąc są przesłanki by podejrzewać że nie są to pełnowartościowe opony . 21 sierpnia mamy spota w Wielkopolsce to pokażę na żywo, co jeszcze wzbudza moje wątpliwości.

Z oponami robie tak ze upatrze sobie model w internecie poczytam opinie obczaje cene razem z przesylka i zalozeniem i ide do pierwszego lepszego oponiarza i mowie ze chce takie i takie opony ale moge mu zaplacic za nie tyle i tyle i ani grosza wiecej jak mu pasuje to biore od reki a jak nie to ide dalej i co robi koles?? pokrzywi sie podrapie po glowie posprawdza w koputerze poczym kaze wjezdac na podnosnik a ja w razie czego moge podjechac w kazdej chwili z reklamacja.Na allegro nie oplaca sie kupowac opon ze wzgledu na gwarancje.

Guest mattpl

Kupiłem niedawno 2 takie oponki 195/65 fuldy eco control na allegro od tego użytkownika a ma sporo negatywów http://allegro.pl/show_user.php?uid=3054446 . Wszystko z nimi ok... Według mnie jest to wina kuriera, trzeba było obejrzeć oponke bo podejrzewam, że akurat ta z tymi wcięciami była spięta na zewnątrz nie w środku ?

Edited by mattpl

Guest Skowronn

Może to reklama, ale jeżeli ktoś chce zamówić opony to polecam ten sklep: http://www.netcar.pl/

Korzystam od paru lat, zamawiam opony do swoich aut, dla rodziców etc.

Opony są na następny dzień, nie placi się za przesyłke, cena nie jest wygórowana i co najważniejsze, jak po roku wyszedł mi bąbel to nie wymienili mi na gwarancji jednej opony ale poprosili o odesłanie 2 żeby na osi były identyczne. Po 2 dniach dostałem nowe opony z listem zawierającym przeprosiny.

Szczerze to wole zapłacić trochę wiecej za profesjonalizm niż zamawiać na allegro gdzie sprzedawać może każdy..

Moje uzupełnienie do tematu Pangrysa. Jakiś czas temu kupowałem opony na baloon.pl. Jedna z opon przyjechała zdeformowana. Podobna ścieżka zdrowia jak opisana wyżej. Oponę w końcu wymieniono ale trwało to prawie miesiąc. Odesłanie oczywiście na mój koszt mimo wcześniejszych zapewnień, że w przypadku problemów oni za wszystko płacą.

Morał jest taki - nigdy więcej opon przez internet. To jest zakup na kilka lat więc jadę do sklepu, oglądam każdą oponę osobiście przed założeniem i kupuję. Za więcej ale oszczędności są czasami pozorne.

Inna historia to uszkodzenie opony Nokian podczas hamowania na równym asfalcie - nastąpił ubytek sporego kawałka gumy z bieżnika. Opona pojechała do ekspertyzy. Ekspert jak to ekspert, opłacany przez dystrybutona Nokian'a stwierdził, że na pewno opona stała w chemikaliach, jechałem 350km/h i nastąpiło z pewnością uszkodzenie opony z tego powodu. Podziękowałem za Nokiany - tanie były ale nietrwałe, lekkie hamowanie i odpada ci kawał gumy. To tyle co chciałem dodać do tematu.

rzeczywiście Skowronn nie są wygórowane ceny nawet przystępne. No i jak taka szanująca się firma że cały kpl. zwraca bo na jednej miałeś bąbel no to godne polecenia.

No tak JVC ale nie wszyscy mają pecha kupując opony przez neta. Normalne jest że opony kupujemy raz na parę sezonów lecz z taką sprawą jak masz Ty można było się sadzic oni mogli miec swojego eksperta zawsze można dac oponę do innego na ekspertyzę. Ja bym nie odpuścił

Ja mam Nokian WR G2 i z czystym sumieniem moge je poliecic, najlepsza zimowka jaka mialem do tej pory, po sniegu zadnych problemow, odprowadzenie blota posniegowego super i w dodatku opona bardzo cicha.

Nokiany WR G2 super oponki, plasują się w czołowce w róznych testach, przy czym nie mają wygórowanej ceny, przejezdziłęm zime na takim nowym komplecie i byłem pozytywnie zaskoczony. Zakupione poprzez allegro u największego dytrybutora chyba w polsce i to w najlepszej cenie.

a tak z ciekawośći to jakie miałeś nokiany?

Modelu nie pamiętam ale to były jedne z droższych z dostępnych wtedy Nokianów, kupowane z 40% rabatem bezpośrednio u importera. Opony, szczególnie zimowe zajmowały czołowe miejsca w testach niemieckiego Auto Bilda więc to mnie skłoniło do zakupu.

Opony kupuję tylko poprzez internet. Lecz omojam z daleka allegro. Przeszukuję różne sklepy internetowe porównuję ceny, opinie ludzi którzy już jeździli na oponach i wybieram model oraz najlepszą ofertę. Jeszcze nigdy nie miałem jakichkolwiek przykrych doświadczeń co do jakości, zgodności towaru z opisem lub przesyłką. Często ludzie, którzy pracują w owych sklepach dzwonią i osobiście doradzają wybór opon, niekoniecznie tych jakie akurat wybrałem. Polecam ponieważ już wiele kompletów opon kupiłem w ten sposób dla siebie i znajomych i nigdy nie było kuchy.

Wielokrotnie pisałem do sprzedającego i jakoś konkretnego odzewu się nie doczekałem. Dziś więc wystawiłem sprzedającemu negatywa.

Opony do wysyłki spięte taśmami co zostawiło ślady na oponach. Opony nie zabezpieczone nawet kawałkiem folii czy kartonu. Jedna z opon z wyraźnymi ubytkami, nie powstałymi w trakcie transportu. Kiepski kontakt i towar chyba II jakości ...

Długo nie musiałem czekać za odpowiedzią :D

[Odpowiedź z: pon 23 sie 2010 18:27:16 CEST] Prosiłem Pana zeby Pan przesłał mi te opony a do tej pory nie otrzymałem wie c uważam ze oszukuje Pan wszystkich czekam na odpowiedz kiedy dostane opony żeby udowodnic allegrowiczom prawde !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pomijam drobny fakt, że w korespondencji z tym panem wytłumaczyłem mu jasno i wyraźnie, dlaczego nie odesłałem mu opony ... Ciekawe jak niby miałbym mu odpowiedzieć na łamach Allegro by

udowodnic allegrowiczom prawde !!!!
:dash:

ja kupiłem na w ubiegłą zimę 4 sztuki opon zimowych Dębica frigo 2. Oczywiście pierwsze mankamenty wyszły przy wyważaniu kół. Same felgi alu miały koło 5-10 g max. po założeniu opon rozbieżności sięgnęły rzędu 90g max. Oczywiście opony reklamowałem i zobaczyłem przy okazji w jaki sposób są składowane w sklepowym magazynie - oczywiście jedna na drugiej pod sam sufit. W efekcie na tej dolna opona jest spłaszczana przez 10 opon nad nią. Może w ciągu tygodnia się nic nie stanie natomiast takie składowanie przez kilka miesięcy swoje robi.

po drugie...

Kto kupuje używane opony..... chyba samobójca bo mi zależny na bezpieczeństwie moim i rodziny. Sądzę że jeśli ma się pieniądze na samochód i paliwo o można odżałować 800 zł na komplet nowych opon ze średniej półki. Używane opony (CO GORSZA BIEŻNIKOWANE) są niewiadomego pochodzenia i wcześniej czy później potencjalny zysk zniknie.

po trzecie...

Jeśli dobrze pamiętam i nic się nie zmieniło to nieużywane opony wyprodukowane do 3 lat wstecz względem dzisiejszej daty mogą być sprzedawane jako NOWE.

po czwarte...

zdrowy rozsądek. Przepisowo opona może śmigać do wysokości bieżnika 1,6 mm. Wyobrażasz sobie jazdę w zimie z oponą 2 mm? Racjonalnie 3-4mm to graniczna wartość zimówki.

Edited by adam_hybrid86

ja kupiłem na w ubiegłą zimę 4 sztuki opon zimowych Dębica frigo 2. Oczywiście pierwsze mankamenty wyszły przy wyważaniu kół. Same felgi alu miały koło 5-10 g max. po założeniu opon rozbieżności sięgnęły rzędu 90g max.

Ja tam pomykalem na frigo 2 i bylem z nich zadowolony,w sniegu naprawde sie spisuja a troche km na nich zrobilem.

Jedna wada ich jak dla mnie to halas na suchym asfaldzie.

A co do bieznika zimowek to zimowka spelnia swoje zadanie gdy ma powyzej 4 mmm jak ma mniej to zlom :)

• 5 months later...

po czwarte...

zdrowy rozsądek. Przepisowo opona może śmigać do wysokości bieżnika 1,6 mm. Wyobrażasz sobie jazdę w zimie z oponą 2 mm? Racjonalnie 3-4mm to graniczna wartość zimówki.

Zimówkę uważa się za zdartą gdy ma poniżej 4mm bieżnika. Teraz coraz częściej nowe opony mają tzw. zimowy ogranicznik na czterech milimetrach.

Tak, więc tym bardziej podziwiam kupujących używane zimówki na allegro, gdzie sprzedający piszę: " opona posiada ok. 5 mm bieżnika co stanowi połowę bieżnika nowej opony i można przejechać na niej kilkanaście tys. km"

Można to ją oddać do recyklingu, bo często ma uszkodzoną stopkę i nawet do bieżnikowania się nie nadaje!

A zwożą to z zachodu całymi tirami- głupi naród zaśmieca swój kraj!

^^^^^

dokładnie, 1,6mm tyczy się tylko opon letnich, przy zimowej jest przyjmujemy wartość graniczną 4mm lub korzystamy z wskaźnika który znajduje się pomiędzy klockami bieżnika