Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Brązowo białe przewody jak je podłączyć ?

Guest Bad_Soldier
 Share

Recommended Posts

Guest Bad_Soldier

Witam dziś próbowałem zamienić radio nie oryginalne podłączone na zwykłe kostki iso (8 pinowe) chciał bym podłączyć radio CDR 500 aby móc korzystać z TIDA oraz pilota w kierownicy głośniki wiadomo idealnie podchodzą plus i masa wiadomo ...moje pytanie zostały wewnątrz pełno brązowo białych kabli nie wiadomo od czego czy mogę je byle jak podłączyć według schematu który posiadam ? zostają również mi inne kable typu niebiesko czerwony z kostki tej większej są dwa takie same ...( ja w ogóle chce włożyć 3 kostki 8 pinowe wpiąć bo i tak z tych fuknij sie chyba nie korzyts ..( sterowanie anteną , Mute)

2. wie ktoś gdzie jest bezpiecznik od radia próbowałem podłaćzyć i mi sie zwarka zrobiła bo były odizolowane ?

post-40133-1281714317,9088_thumb.jpg

bezpiecznik F22 od radia. zobacz tez na samym radiu bezpiecznik.

nie mozesz byle jak.

brazowo-biale przewody od radia ida do mida :P

zeby sie nie pomylic sprawdz ciaglasc danego przewodu i bedziesz wiedzial do ktorego pinu mida/tida idzie a dzieki temu bedziesz wiedzial jak go podlaczyc do radia.

to samo tyczy sie niebiesko-czerwonych ;)

a patrzyles tutaj -> http://forum.vectraklub.pl/index.php/topic/106360-opis-zlaczy-glownych-w-nogach-kierowcy-wszystkich-drzwi-czamkaalarmu-el-szyb-diagnostyki-sygnalow-ecu-licznika-multitimera-haka-i-innych/ plik RADIO :)

pin 17 radia [brazowo-bialy] --- pin 9 tid/mid

pin 18 radia [brazowo-bialy] --- pin 10 tid/mid

pin 22 radia [brazowo-bialy] --- pin 11 tid/mid

Guest Bad_Soldier

pin 17 radia [brazowo-bialy] --- pin 9 tid/mid

pin 18 radia [brazowo-bialy] --- pin 10 tid/mid

pin 22 radia [brazowo-bialy] --- pin 11 tid/mid

już wiem które to które kabelki i poopisywałem sobie ale nie wiem jak podłączyć do kostki

dokłądnie pod które piny w dużej kostce podpiąć jest ich 10 a nie 17-22 jak piszesz ;/ 1,2,i 4 podłączyłęm dobrze ...nic mi nie pokazuje

jako SDL 9 pin oraz SCL 10 pin jak również MRQ 11 pin tak je podpiołem

piny radia

26..........22

21..........17

16......13

12......9

8.......5

4.......1

pin 17, 18, 22 znajduja sie w zlaczu 10pinowym.

wiecej o zlaczu jest napisane tutaj --> http://forum.vectraklub.pl/index.php/topic/106360-opis-zlaczy-glownych-w-nogach-kierowcy-wszystkich-drzwi-czamkaalarmu-el-szyb-diagnostyki-sygnalow-ecu-licznika-multitimera-haka-i-innych/

Guest Bad_Soldier

nie czaje tego wogóle kierownica działa głośniki tył też ... przód coś niebardzo szumy słychać ale coś słychać a wyświetlacz wogóle nie świeci radio łądnie gra (cała kierownica działą

masz może GG: ? mój numer 3756297 jak byś miał 5 minutek

Guest Bad_Soldier

podłączyłęm dokłądnie jak napisałeś i wyświetlacz nic nie pokazuje ( date tylko widać i jak wcisnę 2 przycki od ustawiania daty to pokazuje sie ustawienie daty i godziny a samej zawartości radia brak ...

głupi nie zauważyłem :) ale podłaaczyłęm wasnie teraz jak kazałeś i nic nie widać a radio pięknie gra !

a podlaczyles pin 7 w kostce iso.... czerwono-szary idacy co wyswietlacza... on podaje +12V po wlaczeniu radia na wyswietlacz przez co znika data a pojawiaja sie informacje z radia :)

Edited by Ravcio1985

Guest Bad_Soldier

pin 7 dmy to +12 coś jeszzce trzeba podpiąć bezpośrednio ten kabelek też razem skręcić i wpiąć w +12 niema nic onim w schemacie !

ale pod 7 demke podchodzi+12 a pod 8 semke masa a według twojego schemtau jakiś inaczej kurcze dwa rożne schematy

Edited by Bad_Soldier

z pinu 7 radia wychodzi sygnal +12V m.in na wyswietlacz.

co to daje -> wyswietlacz dostaje +12V przez co znika data a pojawiaja sie informacje z radia - jaka stacja, czestotliwosc itp.

sprawdz czy napewno podlaczyles dobrze piny brazowo-biale i zobacz czy na pinie 7 jest napiecie po wlaczeniu radia.

kostkaradio.th.jpg

Edited by Ravcio1985