Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Nowa sonda lambda - jaka i gdzie kupić?

Guest giedymin22
 Share

Recommended Posts

Guest giedymin22

Witam....mam maly problem...byłem u mechnika zeby pozbyc sie strzałow z wydechu...zobaczył ze jest odpieta sonda lambda...stwierdził ze trzeba by bylo wymienic na nowa bo ta jest niesprawna....mam wybor..kupic samemu albo zeby mechanik zamawiał...narazie chce sam zobaczyc co sie da zrobic...szukałem na allegro ale nie ma do mojego silnika zamiennikow...jesli zgadza sie litrarz to nei zgadza sie rok produkcji auta...znalazłem tylko NGK ktora kosztuje 400zl..a to sporo...szukałem zamiennikow ktore kosztuja okolo 130zl...jak juz napisałem wczesniej nie moge znaleźc pasujacych do mojego auta (vectra b 1.8 16v 116KM rok produkcji 1997r)..moze ktos zna jakis sklep internetowy? proszę o pomoc

hmm jezeli masz 4 kolorowe kable chyba czerwony zolty czarny i albo bialy/niebieski to nie bedzie zamiennika tylko oryginalna NGK/NTK mnie ona wyniosla ok 360zl jezeli dobrze pamietam.

Guest giedymin22

wlasnie tego się obawiam...bo nic nei moge znaleź...tylko do silnikow 1.6 i 2.5są...najczesciej spotykane zamienniki...uzywanej tez nei oplaca sie kupowac

silniki x18xe i x20xev mają sondę pięciowoltową którą jest niestety droga i nie można jej zastąpić A co do sond za 130zł to szkoda kasy, do innych silników też sie nie nadają bo zazwyczaj są strasznie wolne itd itp

Guest giedymin22

sporo kasy...najtansza to chyba za 360 widziałem;/ jeszcze jest taki motyw ze sonda jest odpieta ale check się nie swieci...czy moze dopiero będzie się świecił jesli sonda jest podłączona (niesprawna sonda) a moze przyszlo do glowy poprzedniemu wlascicielowi zeby odlaczyc diode od checka...

Guest baca_cwaniak

Witam....mam maly problem...byłem u mechnika zeby pozbyc sie strzałow z wydechu...zobaczył ze jest odpieta sonda lambda...stwierdził ze trzeba by bylo wymienic na nowa bo ta jest niesprawna....mam wybor..kupic samemu albo zeby mechanik zamawiał...narazie chce sam zobaczyc co sie da zrobic...szukałem na allegro ale nie ma do mojego silnika zamiennikow...jesli zgadza sie litrarz to nei zgadza sie rok produkcji auta...znalazłem tylko NGK ktora kosztuje 400zl..a to sporo...szukałem zamiennikow ktore kosztuja okolo 130zl...jak juz napisałem wczesniej nie moge znaleźc pasujacych do mojego auta (vectra b 1.8 16v 116KM rok produkcji 1997r)..moze ktos zna jakis sklep internetowy? proszę o pomoc

daj na pw to Ci po rabacie załatwię

ten bol mnie spotkal z kupnem nowej ale wczesniej probowalem z uzywana i tylko tak naprawde kase na nia wyrzucilem bo tez check wyrzucalo. po kupnie nowej wszystko loto jak powinno ^^ tylko nie zapomnij bledu wykasowac po wymianie sondy.

ahh moj byly szef ma taka zasade ze jak sie zaswieci kontrolka to trzeba ja zakleic albo odlaczyc bo sie zj***la ... tak jak jego mozg bo oleju niema w silniku ani plynu to on swoje madrosci pokazuje odlaczajac ja ... brak slow tak zalatwil autko firmowe c. Jumper a bylo takie fajne na poczatku.

Edited by Strykus87

• 3 months later...

witam musze zmienic sonde pytanie lepiej wsadzic GM czy jakiegos BOSCHA ?

Może macie jakies namiary gdzie mozna tanio i oryginal kupic to prosze priv :)

Dzieki za pomoc

Ja miałem też problemy z sondą i powiem szczerze że moim zdaniem to BOSCH wchodzi w rachubę i to tylko orginał.

• 6 months later...
Guest krzysiekkj86

Witam potrzebuje wymienić sonde lambda w Vectra b 1.8 16v ecotec sedan 85kw 96r . Byłem u mechanika i wszystkie zamienniki nie dzaiłają i niestety musze mnieć oryginał 5 volt . Uświadomił mnie o jej cenach w zakresie 480-600 zł . Czy mam jakąś alternatywę ? sonda 5 volt 4 przewdowa rózne kolory . Na szrocie chcą za taką sondę 100 zł ale coś mi się niechce wierzyć zapewnieniom że to oryginał .

Bez przesady - oryginalną sondę kupisz za ok. 300-350zł

Zamienniki se odpuść a używki to loteria

• 3 weeks later...

witam,

moze mi ktos wskazac jaka kupic sonde do vectry B z '99 (silnik X20XEV - sonda 4 żyłowa). chodzi mi o producenta i ewentualnie jakis symbol.

pozdrawiam i z gory dzieki za odpowiedz.

a o czym jest ten temat??

Nic w tej sprawie się nie zmieniło

jesli to do mnie ta odpowiedz to nie widze w temacie zadnego symbolu wskazujacego konkretnie na dana sonde, jedni pisza o boschu inni o ngk inni o oryginalnej GM... tak wiec nie rozumiem Twojej odpowiedzi...

pozdro

Mam ten sam silnik i miałem ten sam problem z sondą. Niestety nie udało mi się dostać zamienników. Cała impreza kosztowała 700zł. Pozdrawiam.

• 4 weeks later...
Guest fakszirak
tutaj kupiłem uniwersalną sondę NGK do mojej 1.6 16v w cenie 160 zł. Sonda 4 żyłowa (dwa białe, dwa szare). Kupowałem na miejscu, niestety nie wiem czy prowadzą sprzedaż wysyłkową. Dodam że przed tym też kombinowałem z zakupami przez internet, jednak wyszło najtaniej w moim sprawdzonym sklepie na miejscu, polecam sprawdzić twój.

• 1 year later...

Witam planuję wymianę sondy lambdy w mojej viki x18xe. Moje pytanie jest następujące - czy sonda od x20xev się nada? Znajomy mi mówił że w x20xev i x18xe1 są takie same a już w samym x18xe jest inna i tego się nie da ominąć - po prostu się nie nadana. Z góry dzięki za wypowiedzi ;)

Napisany Dzisiaj, 13:08

Sond ado x20xe i x18xe jest taka sama. X18xe1 ma inną sondę!!

Właśnie też tak uważam, miałem kiedyś na warsztacie anglika z18xe (to samo co x18xe1) i mial 2 sondy jedną przy kolektorze wydechowym a drugą przed tlumnikiem środkowym. Dobra w takim razie dzięki za podpięcie do tematu i wyjaśnienie wszystkiego :)

Edited by Crazik

• 5 months later...