Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sprężyna weszła w podłużnicy

Guest SayTronic
 Share

Recommended Posts

Guest SayTronic

Witam!

Jak widać moje problemy z VIKI chyba dopiero się zaczęły :(

Dziś stała się straszna tragedia a mianowicie na dołku straszny huk. Zajechałem do domu zaglądam pod spód a tam sprężyna w podłużnicy. Amortyzator pociekł olejem.

Teraz pytanie ile to może kosztować. Czy opłaca się robić?? Czy amortyzatory trzeba będzie wymienić??

Zamieszczam foto.

Reszta zdrowa oprócz dziury w bagażniku oraz skorodowanego nadkola. Widać na zdjęciu

post-46014-1281626113,8246_thumb.jpg

post-46014-1281626210,4847_thumb.jpg

post-46014-1281626227,1679_thumb.jpg

Wszystko zależy czy resztę blachy masz w dobrym stanie...jeśli tak to warto to zrobi,jeśli się sypie to auto na żyletki...U mnie jednym aucie urwało się ucho na którym trzyma się tylnia belka,znalazłem blacharza który zrobił mi to za 100zł...Twoją usterkę też da się naprawić,pytanie tylko czy ci się opłaci...

Guest SayTronic

Jutro wszystko będę wiedział. Przypomniało mi się że kolega ma podnośnik i Dobrą spawarkę. Zrobię to sam w końcu odrestaurowałem Warszawę :)

Teraz tylko pytanie jakiej blachy mam użyć??

Z amortyzatora wyciekł olej wymieniać??

Chciałbym także samochodzik troszeczkę podnieść a konkretniej tył co radzicie??

Jeśli chodzi blachę to ci nie pomogę,amorek jak poszedł olej z niego to definitywnie do wymiany jest kolego,a jeśli wymienia się takie elementy to najlepiej obydwie strony żeby auto prosto stało a nie było przekrzywione na jedną stronę...

Wyspawac i bedzie dobrze :)

Nie martw sie,to choroba VA. W mojej Corsie A bylo to samo,sprezyna otworzyla mi tylna kanape. Wiec szlifiera w reke,pozniej uzylem starego szyberdachu z Merca (blacha jak z czolgu) na laty i spawara zrobila swoje.

Amory wymien oby dwa.

Guest SayTronic

Wielkie dzięki. Amorki już zamówione :) Wziąłem cały komplet od razu przód zrobie za jednym zamachem.

Chciałbym podnieść troszkę swoja VIKI czy sprężyny z normalne wersji są dłuższe??

Mi tez wpadła sprezyna 5 lat juz tak jezdze dzis mialem to zrobic ale pękł mi przewód hamulcowy .. przepraszam ze sie podebne wie ktos ile potrzeba rurek do viki A c20ne? znalazlem taką aukcje jakie końcówki muszą byc ??

Popatrz ja dzis zrobilem sobie sprezyne wpadła mi juz dawno z lewej strony.Przy okazji dalem nowe amortyzatory KYB japonskie gazowe z tyłu

post-2161-1281792436,9075_thumb.jpg

post-2161-1281792504,8717_thumb.jpg

post-2161-1281792523,8118_thumb.jpg

Edited by Saselek

Guest SayTronic

Witam ponownie:)

Prawa strona już zrobiona jutro dam fotki. Od razu biorę się za lewą stronę, okazało się że na odcinku 15cm podłużnica pęknięta na pół.

Koszt robienia 70zł więc myślę że warto :)

Guest kemoth5

ja właśnie dzisiaj zawiozłem auto do blacharza, tylny kielich w hatchbacku był niemal już cały do wycięcia, po 4 godzinach zadzwonili że już gotowe, ładnie pospawane, i zabezpieczone od razu masą bitumiczną, elegancka robota za 100 zł...

Cieszcie sie ze u was tak tanio wyszlo... Ja z poprzednia wiki pojechałem do blacharza policzyl sobie 400zl za wyciecie i wspawanie dwoch nowych podluznic... ;/

Guest SayTronic

ooooo Skąd wziął takie ceny??

Z wymianą amortyzatorów + spawanie i wycięcie podłużnic przy czym mechanika materiał a tylko moje amortyzatory i nowe sprężyny (przód + tył) wyniosło mnie 180zł

no niestety on kupowal calkowicie nowe ze sklepu chyba podluznice... w kazdym badz razie w nowej viki w przyszlym roku tez to bede musial zrobic takze bede szukac kontaktu z okolic lodzi ;)

to że sprężyna wchodzi w podłużnicę vectry to niestety jest norma. sam to przerabiałem po obu stronach. za pierwszym razem się troche podłamałem bo było to trochę ponad miesiąc od kupna auta. naszczęście znajomy mechanior zaprosił mnie do siebie i po kiklu godzinkach auto już brykało. obyło się beż wstawiwnia noiwych podłużnic, naspawaliśmy blachę na dziurę i jeżdziłem autem trzy lata i nic złego się z tym nie działo. naprawdę nie ma co się tak tym przejmować. należy jednak pamiętać ze nie należy tak jeżdzić bo może dojść do wyrwnia uchwytu belki a wtedy to koszty już pewnie poważnie wzrosą. mam nadzieję że trochę podniosłem na duch wszystkich tych którzy mają ten problem.