Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

sprawdzenie poziomu oleju F35

adam_hybrid86
 Share

Recommended Posts

Witam

Podczas prac elektrycznych zauważyłem lekki wyciek oleju prawdopodobnie ze skrzyni biegów.

Wobec tego czy ktoś mniej więcej może mi powiedzieć gdzie znajduje się korek kontrolny i ewentualnie korek do spuszczenia oleju w celu wymiany?

Silnik Y22DTR Vectra B i skrzynia jak dobrze wyczytałem F35 - chyba ta sama co w vectra C z tym silnikiem....

P.S

nikt nie wie?

Edited by adam_hybrid86

Ja wiem, korek spustowy jest z dołu a do wlewania z boku skrzyni ,slaby dostęp.

Zaopatrz się w lejek i wężyk inaczej nie nalejesz.Jeśli odkręcisz śrubę z boku i wyleje się olej to nie musisz dolewać śruba ta jest jednocześnie wskaźnikiem poziomu oleju.

Kolego chyba mylisz skrzynie. Ostatnio sam chciałem sprawdzić stan oleju i od boku nic nie ma, jak już to od góry śruba na imbus - ciężko wykręcić, albo czujnik wstecznego - bez większych problemów - jest jakby od tyłu skrzyni, nad półosią.

Wymieniałem taka skrzynie w 2006 lub 07r.

Dla mnie bok skrzyni to strona od zderzaka lub od ściany z kabiną pasażerską.

F-35 ma wlew i kontrole stanu od strony kabiny na wysokości mniej więcej półosi.

Wymieniałem taka skrzynie w 2006 lub 07r.

Dla mnie bok skrzyni to strona od zderzaka lub od ściany z kabiną pasażerską.

F-35 ma wlew i kontrole stanu od strony kabiny na wysokości mniej więcej półosi.

w Viki B i C ma ta samą skrzynię F35 w 2.2 DTi (lub innym)? przełożenie chyba 3,61. W Aso, mówili, że do korka trudny dostęp i sama robota 170 zł. Mi nie chodzi o spuszczanie/dolewanie oleju. Tylko na początek o kontrolę ilości - wiem, że czasami przez korek kontrolny się jednocześnie wlewa olej.

F-35 były i Saba i Opla(takie oznaczenia) i jeszcze jakieś tam,rożne przełożenia jak słusznie stwierdziłeś (5) ale korek do sprawdzania i wlewania jest zawsze w tym samym miejscu.Masz zdjęcie ale pochwala się należny mimo,że jestem pewien na 90% bo jak pisałem parę lat już opłynęło od wymiany.

Aha jeśli wsadzisz palec przez ten otwór i będzie olej na palcu to jest o.k

Edited by Ireneusz3901

F-35 były i Saba i Opla(takie oznaczenia) i jeszcze jakieś tam,rożne przełożenia jak słusznie stwierdziłeś (5) ale korek do sprawdzania i wlewania jest zawsze w tym samym miejscu.Masz zdjęcie ale pochwala się należny mimo,że jestem pewien na 90% bo jak pisałem parę lat już opłynęło od wymiany.

Aha jeśli wsadzisz palec przez ten otwór i będzie olej na palcu to jest o.k

to jest niby z Viki C. Domyślam się że tabliczka to góra skrzyni i z góry mamy czujnik wstecznego biegu.. Czyli korek będzie przy lewej półosi (czyli od strony kierowcy).

Edited by adam_hybrid86

• 4 weeks later...

Ja wiem, korek spustowy jest z dołu a do wlewania z boku skrzyni ,slaby dostęp.

Zaopatrz się w lejek i wężyk inaczej nie nalejesz.Jeśli odkręcisz śrubę z boku i wyleje się olej to nie musisz dolewać śruba ta jest jednocześnie wskaźnikiem poziomu oleju.

Czy na 100% w skrzyni f35 manual jest korek spustowy oleju? W ASO oraz mechanik powiedzieli mi że nie ma. Ja osobiście zaglądając pod auto widziałem od spodu skrzyni jakąś śrubę w korpusie. Powiedziano mi żeby całkowicie spuścić olej należy odkręcić boczny dekiel.

Mozesz sie sam przekonac odkrecajac srobe jesli wyleci troche oleju to sie nic nie stanie.

Dekiel,myslisz o tym zaslaniajacym 5 bieg?Tez mozesz odkrecic ale o ile pamietam jest i tak wyzej niz sroba.

• 3 years later...

Witam

Dzisiaj wymieniałem uszkodzoną osłonę przegubu i uszczelniacz skrzyni biegów F35 silnik Y22DTR. Po wyjęciu przegubu od ostrony kierowcy zauważyłem korek który, służy do sprawdzenia ilości oleju, a poniżej po przeciwległej korek do spuszczania oleju ze skrzyni biegów. Olej spuszczony, opiłki z korka wytarte, olej zalałem przez otwór od przegubu.

Olej można wlać przez ten korek przy lewej półosi / ciut powyżej i w strone tyłu auta (na imbusa /torxa - nie da się nie zauważyć) - wtedy wiemy, że poziom jest OK bo wlewa sie do przelania.

Edited by zubek73

• 5 years later...