Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

16 cali stal strukturalna ET39

knorski
 Share

Recommended Posts

Witam.

Wydaje mi się, że podejdą.

W katalogu jednego z dealerów znalazłem takie do Vectry Combi:

"Rozmiar: 6,5J x 16“, strukturalna

Nr kat.: 10 02 187, cena XXX,XX zl

Nr części: 13198627

Odsadzenie: 39

Mocowanie: 5 śrub

Nr kat. kołpaków: 60 06 077, 60 06 256

Nr części kołpaków: 13198634, 13240543"

• 4 weeks later...

Podłącze się pod temat - bo plan mam podobny

na lato mam alu 17'' 215/50R17

na zimę planuję struktury 16''

a jakie opony zimowe proponujecie do tych 16'' felg ??? jaki profil jaki producent ?

--

jacek

na których mi licznik nie będzie przekłamywał ???

na które są lepsze ceny ?

podstaw do

http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/

dając jako pierwszą taką jak wychodzi z VIN

cenowo napewno 205/55 będzie sporo tańsza niż 215/55. Co do 205/60 to nie wiem ale jak je widziałem na innych autach to trochę balonowato mi wyglądały (może to przywidzenie ;)).

Gdy podstawiałem jako wzorzec 215/50/17 to 205/55/16 jest sporo niższa a to na zime skutkuje rycie spodem ;)

Dlatego wg mnie optymalnie bedzie jednak 205/60 bo jednak na zime lepiej miec auto wyzej i ciut wiekszy balon żeby nie zawieszac sie w głębokim śniegu a nie niski profil i pogiete fele ;)

• 3 weeks later...

Gdy podstawiałem jako wzorzec 215/50/17 to 205/55/16 jest sporo niższa a to na zime skutkuje rycie spodem ;)

Dlatego wg mnie optymalnie bedzie jednak 205/60 bo jednak na zime lepiej miec auto wyzej i ciut wiekszy balon żeby nie zawieszac sie w głębokim śniegu a nie niski profil i pogiete fele ;)

Witajcie,

Czy te struktury 16" da się założyć do Signum ze sportowym zawieszeniem, które w oryginale ma felgi 7,5Jx18 + opony 225/45?

Nie mam pewności co do tarcz i szczęk hamulcowych?

Jeśli chodzi o opony to z kalkulatora, średnica koła z oponą wzorcową wychodzi mi 659,7mm.

- dla 215/55/R16 średnicę wylicza na 642,9 mm,

- dla 205/60/R16 średnicę wylicza na 652,4 mm

Tak, że też skłaniałbym się ku 205/60/R16.

Witajcie,

Czy te struktury 16" da się założyć do Signum ze sportowym zawieszeniem, które w oryginale ma felgi 7,5Jx18 + opony 225/45?

Nie mam pewności co do tarcz i szczęk hamulcowych?

Oczywiście że założysz ;)

To ze fabrycznie miał koła 18 nie ma znaczenia, istotne są właśnie hamulce a te w 1,9CDTI są najmniejsze i wchodzą nawet felgi 15 cali

Właśnie do ojca Signuma Z19DTH kompletuje zestawik na takich felgach + opony 205/60/16

Edited by hapko

Oczywiście że założysz ;)

To ze fabrycznie miał koła 18 nie ma znaczenia, istotne są właśnie hamulce a te w 1,9CDTI są najmniejsze i wchodzą nawet felgi 15 cali

Właśnie do ojca Signuma Z19DTH kompletuje zestawik na takich felgach + opony 205/60/16

No właśnie nie do końca jestem pewien czy signum z obniżonym podwoziem sportowym (wg VIN oznaczenie XJ2) ma takie same hamulce jak w innych signumach - czy może też coś "usportowionego" tam zapakowali...

A jakie opony byś polecił / szukasz jakiegoś konkretnego modelu?

No właśnie nie do końca jestem pewien czy signum z obniżonym podwoziem sportowym (wg VIN oznaczenie XJ2) ma takie same hamulce jak w innych signumach - czy może też coś "usportowionego" tam zapakowali...

nic innego tam nie zapakowali (chyba, że to były radiowóz to może mieć 302)

A jakie opony byś polecił / szukasz jakiegoś konkretnego modelu?

Nawet gdybyś miał najwieksze tarcze i zaciski (pomijając OPC) to i tak strukturalne 16 wejdą.

Jeszcze nie widziałem auta z zawieszeniem sport któreby miało niestandardowe hamulce, takze kupuj, zakładaj i nie kombinuj za dużo ;)

Opony... ja u siebie mam akurat Nokiany WR G2 a do Signuma pójdą Matadory Mp59 Nordicca 205/60/R16 92 H

Edited by hapko

Nawet gdybyś miał najwieksze tarcze i zaciski (pomijając OPC) to i tak strukturalne 16 wejdą.

Jeszcze nie widziałem auta z zawieszeniem sport któreby miało niestandardowe hamulce, takze kupuj, zakładaj i nie kombinuj za dużo ;)

Opony... ja u siebie mam akurat Nokiany WR G2 a do Signuma pójdą Matadory Mp59 Nordicca 205/60/R16 92 H

BTW,

Orientujesz się czy śruby stożkowe od oryginalnych alu będą pasowały do tych strukturalnych z kołpakiem?

I jeszcze jedno pyt. Czy po zmianie z 18" na 16" będę musiał techem coś zmieniać? Czytałem kilka opinii (nie wiem czy uzasadnionych), że ABS może szwankować?

Edited by lmbdx

BTW,

Orientujesz się czy śruby stożkowe od oryginalnych alu będą pasowały do tych strukturalnych z kołpakiem?

I jeszcze jedno pyt. Czy po zmianie z 18" na 16" będę musiał techem coś zmieniać? Czytałem kilka opinii (nie wiem czy uzasadnionych), że ABS może szwankować?

Chyba masz jakieś "urazy" po poprzednich autach.

Śrub jest jeden rodzaj i żaden ABS nie będzie szwankował, nic nie przestawiaj.

Przyjdzie jeszcze czas żeby wydać kase na techa ;)

• 8 months later...

Przepraszam ale odgrzewam :). Czy ktoś by mógł jeszcze sprawdzić w EPC i potwierdzić czy strukturalne 16 GM- ET 39 będą pasowały do hamulców oryginalnych z silnika 3.0 CDTI ?

Z góry dzięki, pzdr.

W epc przy tych felgach nie ma na wykazie 3.0 Są tylko: Z16XE, Z16XEP, Z18XE, Z18XER, Z18XEL, Z20NET, Z22SE, Z22YH, Z19DTL, Z19DT, Z19DTH.

Dzięki wielkie. Może szef Hapko tu zajrzy, bo parę postów wyżej napisał, że struktury wejdą do wszystkich, za wyjątkiem OPC. Także jakby to potwierdził to od razu kupuję komplecik ;).

Sprawa się chyba rozwiązała i pewnie będą pasować, bo w tej chwili mam felgi 16' od Astry III ET37 i kompletnie mi to wyleciało z głowy ;).

Edited by piotrusiek636

Podałem tylko to co pisze epc (na pewno nie jest to pełny wykaz. Sprawdź - bo między et37 a et39 jest niewielka różnica na niekorzyść 39. Ja nie mam mozliwosci sprawdzenia w naturze

Ok tak więc albo ja nie rozumiem do końca "ET" albo powinno być ok, skoro teraz jest ET 37 i jest w porządku, a fabrycznie było ET 41 i również było ok, więc chyba ET 39 też nie powinno sprawić niespodzianki i pasować ?

Edited by piotrusiek636

• 2 years later...

Czyli jak mam oryginalne śruby w Vectrze B od felg aluminiowych to przy strukturalkach zastosować te same śruby ??

Pytam się bo rzeczywiście mam uraz po fiacie , tam do stali były śruby z kołnierzem kulistym , a do alu z stożkowym .

• 2 years later...

Witajcie. Oryginalnie mam letnie 215/50/17, teraz na zimę kupuję 205/60/16. Jak to się ma do wskazywanej prędkości ?? Czy średnica wyjdzie plus minus taka sama ?? jak to obliczyć jaka jest średnica obu opon ?

• 2 months later...