Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

oświetlenie wnętrza

Guest Koko24
 Share

Recommended Posts

Guest Koko24

Witam, jestem nowym użytkownikiem forum a jednocześnie nowym właścicielem Vectry B więc na wstepie chciałbym się przywitać. Mam taki mały problem z oswietleniem przy podsufitce, które nie świeci, wymieniłem żarówkę i zaczęło świecić ale nie gaśnie przy zamknięciu dzrwi i temu też sie nie dziwie bo popdłączoy mam jedynie kabel prądowy i masowy, są widoczne także dwa inne kable ale nie wiem co z nimi zrobić bo nie mam miejsca w lampce do ich podłaczenia. Klosz tej lampki jest zwykły bez żadnych przycisków. Proszę o pomoc, z góry dziekuje

ktos podlaczyl staly plus i minus - przez co lampka swieci caly czas :dash:

srodkowa lampka jest zasilana 2 przewodami - kolor czerwony i kolor szary a Ty pewnie masz podpiety czerwony brazowy czyli zle.

widac to na ponizszym foto.

po drugie masz 4 kable do lampki - tzn. ze masz instalacje pod lampke 3 zarowkowa

tutaj masz jej rysunek z podlaczeniem

lampkarodkowa.th.jpg

Edited by Ravcio1985

Guest Koko24

nie mam takiej lampki jaa pokazałeś a podpięte mam tylko dwa kable czerwony i szary. Na tym zdjeciu jak widać jest muiejsce na cztery przewody a u mnie tylko na 2. jutro zrobie fotki wolnym czasem i pokaże, może to troche pomoże.

ja cie krece ...:dash:

pokazalem Ci ta lampke zebys wiedzial ze pod taka lampke masz instalacje [przy okazji pokazane jest jak ja podlaczyc]

wiem jaka masz lampke - na 1 zarowke i podpiete do niej maja byc przewody - czerwony i szary.

jezeli tak podpieta jest lampka a nadal zarowka swieci to znaczy ze pokretlo od wlacznika swiatel jest wyciagniete. wcisnij je !

mozesz tez sprawdzic wlacznik drzwiowy - ten cycek ktory wciskaja drzwi jak sie zamykaja ;)

Guest Koko24

Pokrętło jest wciśnięte a włącznik drzwiowy raczej działa bo gdy otworze drzwi a mam kluczyki w stacyjce to załącza się brzęczyk

jezeli napewno masz podpiety czerwony i szary do srodkowej lampki i wlozona zwykla zarowke i nadal caly czas swieci to przyjrzyj sie multitimerowi - on podaje mase na przewod szary przez co zarowka swieci :)

informacje o multitimerze -> http://www28.zippyshare.com/v/64539324/file.html

najlepiej jakbys go podmienil z jakims kolega co ma VB i sprawdzil czy sie poprawilo :D

wlacznik swiatel - spr

wlacznik drzwiowy - spr

zostaje multitimer :)

Edited by Ravcio1985

Guest Koko24

Dzięki za pomoc stary, spróbuje coś z tym zrobić, tylko zastanawia mnie jedna sprawa,czy ten multimetr odpowiada jednocześnie za brzęczyk i za gaszenie tego światła wewnętrznego??

odpowiada za brzeczek i za srodkowa lampke i.... tu masz opisane za co :P

Multitimer obsługuje:

- kierunkowskazy i światła awaryjne

- sterowanie rytmem pracy wycieraczek przednich i tylnej

- tylne światło przeciwmgłowe i reflektor przeciwmgłowy przód

- opóźnienie wyłączenia światła wewnętrznego (kolo lusterka)

- oświetlenie wskaźników i brzeczek ostrzegawczy

- ogrzewanie lusterek i szyby tylnej

nie sugeruj sie tym ze multi odpowiada i za brzeczek i za lampke. w multim masz wiele malych ukladow, kazdy odpowiedzialny za co innego :) nie musi pasc wszystko czym steruje. wystarczy ze padnie 1 uklad np. od brzeczka :)

Guest Koko24

AAA to rozumiem dzięki, a jeśli dobrze zrozumiałem z tego linka co mi dałaś tzn. z tej instrukcji w nim zamieszczonej to ten multimetr znajduje się w tym samym miejscu co bezpieczniki?

Guest Koko24

no tak tak to zrozumiałem, tylko tam jest ta głupia kolejnośc wyjmowania tych gratów, zgram sobie to najlepiej na laptopa i pobawie sie wolnym czsem w garażu bo chciałem to zrobić jeszcze przed wyjazdem

Guest Koko24

Tego to już sie doczytałem ale dziękuje za streszczenie ;)

Nie wymontowałem jeszcze tego multimetra ale czhyba to nie ma sensu bo przełozyłem lampke od kumpla z Vectry identyczna z ta którą pokazałesś Ravcio1985 na zdjęciach i wszystko było OK. Przypuszczam ze ktoś włożył tą lampke tylko po to zeby dziury w podsufitce nie było, chyba musze rozejrzeć sie za taką :(

ta lampka z ciemnym kloszem rozni sie od tej omegowej tym ze ciemna nie ma zadnego ukladu w sobie tylko sciezki sa z blaszek, natomiast ta omegowa ma uklad i mozliwe ze on jest problemem albo przyciski w niej.

to multiego nie ruszaj, zakup lampke ta czarna i po sprawie.

Maxior ma taka tutaj ---> http://forum.vectraklub.pl/index.php/topic/112525-sprzedam-czesci-do-vectry-b/ za 20zl + wysylka

• 2 years later...

witam . Ja miałem u siebie właśni jakas ciemną lampkę na jedną długa żarówkę . Ale było za ciemno jak się ja włączalo w nocy to zamontowałem od saaba 95 98-02 taka na dwie żaróweczki troche inne niż była wcześniej , jest w niej jakiś czujnik chyba od klimy ale lampka działa bez jego podłączania . Trzeba tylko lekko zwezic te piny w lampce jakimiś obcinaczkami i jest ok . Święci świetnie i wygląda jak oryginał . Pozdrawiam