Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

pisk paska

berrok
 Share

Recommended Posts

witam wszystkich

mam problem a raczej problemik tzn po odpaleniu auta słychać pisk tak jakby pisk paska. Po przejechaniu jakiegoś odcinka drogi ok 10 km niknie i nie słychac go. Pasek sprawdzony wymieniany niedawno. Sprawdzone jeszcze starą metodą tzn przyłożyłem mydło do paska i pasek też przestaje piszczeć. wszysto by było jasne tylko że pasek jest właśnie niedawno wymieniany a piszczy. Jeżeli ktoś ma pomysł dlaczego to proszę o radę.

pozdrawiam

witam wszystkich

mam problem a raczej problemik tzn po odpaleniu auta słychać pisk tak jakby pisk paska. Po przejechaniu jakiegoś odcinka drogi ok 10 km niknie i nie słychac go. Pasek sprawdzony wymieniany niedawno. Sprawdzone jeszcze starą metodą tzn przyłożyłem mydło do paska i pasek też przestaje piszczeć. wszysto by było jasne tylko że pasek jest właśnie niedawno wymieniany a piszczy. Jeżeli ktoś ma pomysł dlaczego to proszę o radę.

pozdrawiam

zapewne napinacz jest juz zuzyty

myślisz iż to jest powód popiskiwania? Ciekawe jaki koszt wymiany napinacza?

140zł oryginał firmy DAYCO (pierwszy montaż) jeśli masz smykałkę bez problemu wymienisz sam http://allegro.pl/item1175710363_napinacz_paska_opel_astra_h_1_9_cdti_bedzin.html

Guest JankesNS

kolega ma racje. Zmień napinacz, napewno pomoże. Z drugiej strony jak zmieniałeś pasek to nie warto oszczędzać i nie zmienić napinacza. Teraz to i tak musisz zrobić.

spotkałeś się osobiście z tym problemem?Czy przypuszczasz że to może być napinacz?

Skoro pasek masz nowy i dalej piszczy - to pozostaje wina zużytego napinacza

• 1 year later...

u mnie też pikało wymieniłem rolkę napinacza i dalej pika. Czy to cały napinacz trzeba zmienić,czy sprzęgło alternatora . . . POMOCY bo nie wiem już co mam robić a szlak mnie trafia :(

podpinam się do problemu, pisk w mojej vectrze dochodzi właśnie z okolicy paska rozrządu / napinacza czyli z lewej strony silnika..., dziwna sprawa, bo wszystko wymieniałem w czerwcu, pasek rolki nawet pompę wody która jest na tym samym pasku, na materiałach nie oszczędzałem, a i mechanik z górnej półki...

co polecacie?

mam to samo. pasek i rolki wymieniane 2kkm temu, niecały miesiąc minął. Pasek Gates, popiskuje na samym początku, na jałowym, do przejechania kilkuset metrów. Zakup smar silikonowy w sprayu i natłuść go od czasu do czasu, albo to olej.

Edited by Przemo_CK

podpinam się do problemu, pisk w mojej vectrze dochodzi właśnie z okolicy paska rozrządu / napinacza czyli z lewej strony silnika..., dziwna sprawa, bo wszystko wymieniałem w czerwcu, pasek rolki nawet pompę wody która jest na tym samym pasku, na materiałach nie oszczędzałem, a i mechanik z górnej półki...

co polecacie?

pasek rozrządu a pasek wieloklinowy to dwie różne rzeczy, to że wymieniałeś rozrząd nie ma nic wspólnego z paskiem wieloklinowym, rozrząd jest pod paskiem akcesoriów, a powodów piszczenia możeb być kilka np. napinacz, rolka prowadząca, sam pasek, sprzęgiełko alternatora lub sprężarki klimy

sprawdź pasek wieloklinowy

• 8 years later...

Witam, mam problem z piszczacym paskiem. 

Zaczęło się od tego jak meches wymienił rozrząd, po odebraniu auta pasek piszczał przy odpalaniu i zscwierkotal tak ze trzy razy oraz przy niższych obrotach typu ruszanie bez gazu. 

Zdjąłem pasek osprzętu odpaliłem, cisza. 

Założyłem nowy pasek firmy Gates. 

Pierwsze dwa odpalenia cisza, potem przy kolejnych już piszczy, ale za to nie piszczy już przy niskich obrotach tylko i wyłącznie przy odpalaniu. 

Ja  miałem pasek nowy Dayco i też świergotał, kupiłem Conti i teraz  mam spokój :luz:  może warto spróbować.

2 minuty temu, wigo napisał:

kupiłem Conti

Też na Conti śmigam. Cały rozrząd i pasek wieloklinowy only Conti

Jest tu jakiś związek z tą wymiana rozrządu? Bo przed wymiana była cisza, mam dwa filmiki też ale nie mogę tu dodać, znajomy mój obstawia sprzęgło alternatora 

Edited by Suchy955

11 minut temu, darioG73 napisał:

@Suchy955 żeby się nie męczyć spróbuj tego,jak nie zadziała trzeba szukać dalej.https://allegro.pl/oferta/cx-80-preparat-do-paskow-klinowych-500ml-9546027334

sprawdzałeś działa to na piszczące paski w samochodzie?

Przed chwilą, Mover napisał:

sprawdzałeś działa to na piszczące paski w samochodzie?

Jeśli to pasek,to działa.Sprawdziłem.

Przed chwilą, darioG73 napisał:

Jeśli to pasek,to działa.Sprawdziłem.

ok dzięki 

Popsikalem pasek WD 40 nadal piszczy. 

Dodam że jak odpalam rano to jest cisza dopiero jak się rozgrzeje trochę lub jak jest gorąco to piszczy 

Edited by Suchy955

39 minut temu, Suchy955 napisał:

Popsikalem pasek WD 40 nadal piszczy. 

Dodam że jak odpalam rano to jest cisza dopiero jak się rozgrzeje trochę lub jak jest gorąco to piszczy 

Chyba dlatego piszczy.WD40?????

WD ma właściwości smarujące i jest tu nie wskazany.

Edited by darioG73

Wyszło że to alternator, sprzęgiełko zatarte, zblokowałem je lekko śrubokrętem te zębatki w środku i próbowałem kręcić w jedną i drugą, nie rusza ani w jedną ani w druga