Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Przewód chlodziwa płynnego ZŁĄCZKA

Guest tyzio
 Share

Recommended Posts

Witam. Jestem posiadaczem VECTRY B 1999 r (po lifcie), 1.8 benzyna z silnikiem X18XE1.

Moj problem polega na tym, ze robili mi klime (wymiana nieszczelnego weza na nowy), niestety przy demontazu rozsypalo sie "jakies plastikowe (ponoc bialego koloru) laczenie", miedzy jedna rurka a druga. Ten niby plastik wchodzi w kielich zaznaczony ponizej na obrazkach, a calosc lokuje sie pozniej w mniejsza rurke. Teraz pytanie do Panstwa, czy ktos jest moze w posiadaniu takiego cuda, a jesli nie moze ma jakis pomysl jak to wszystko ze soba sensownie polaczyc ???

WIdok ze schematu EPC

Widok w rzeczywistosci

Z gory dziekuje za ewentulane porady.

Pozdrawiam : :rolleyes:

Edited by tyzio

Hej część ta nazywa się Numer producenta: 1850919 Numer GM: 90543326

ZESTAW, WEWNĘTRZNY, SZYBKIE ZŁĄCZKI, PRZEWÓD CHŁODZIWA WYSOKIEGO CIŚNIENIA

http://www.sklep.szpot.pl/p/pl/90543326/zestaw+1850919.html, ale jak to sie wymienia rozebrałeś może ten element

Hej, dzieki za tego linka ;) Natomiast, co do rozbiorki, nie pomoge, poniewaz to fachowcy z tego zakladu jakos to wszystko wymontowali. Tylko teraz, nie powoluj sie na zdjecie, sciagnalem je z Allegro, aby po prostu pokazac jak to wyglada w rzeczywistosci. Mysle, ze demontaz tego wszystkiego wymaga nie lada akrobacji z kluczami i srubokretami. Mi chodzilo jedynie o ta nieszczesna "zlaczke". Jeszcze raz dzieki za linka, pozdrawiam :)

u mnie też była nieszczelna ta złączka i wystarczyło wymienić w niej 2 oringi i założyć zabezpieczenie i połączenie jest już szczelne koszt wymiany i oringów 40 zł

Z tym ze u mnie wlasnie ta zlaczka sie rozsypala=skruszyla przy rozbiorce i tu jest wlasnie problem :angry2:

Edited by tyzio

u mnie też było wszystko wyjęte ze środka i na początku rurki założone 2 oringi i później zabezpieczenie seger i to wszystko połączenie jest szczelne. Jak chcesz to możesz kupić cały zestaw naprawczy.

Myślę że tak. Zawsze można zadzwonić i zapytać. Myślę że takie zabezpieczenie można też kupić w sklepie motoryzacyjnym tylko pewnie trzeba znać średnicę.