Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Jaka opona na 7J

maniecki23ix
 Share

Recommended Posts

Witam zastanawiam sie nad zakupem oponek na moje aluski. Zastanawiam sie nad dwoma rozmiarami mianowicie 155/60 lub 165/50 ale 155/60 jest to opona ze smarta fortwo więc w miare łatwo do zdobycia ale lepiej wygląda opona 165/50 a to ciężko zdobyć. Co polecacie. Zapraszam na stronke www.tyrestretch.com tam sa fotki takich naciągniętych oponek. Mam nadzieje że doradzicie coś.

• 3 weeks later...

155 albo 165 matko takie opony to do corsy albo malego badziewia. Do vectry min 175 ale t na felge 5,5J, na 7 J idealnie pasuje 195 lub 205 oponka :)

a;e to za mało cali jak by miał 9 i opone 165/40 ewentualnie 45 to wtedy by bylo ok

No tak tylko że 9J chyba nie wejdzie na przód, a na tył to może być. Dla mnie 165/40 na 9J to zbyt hardcorowo. Szukałem szerszych alusków o cikawym wzorze to był komplet 4x9J lub 2x7,5J i 2x9J ale to już zbyt mały ET i by wystawało za bardzo. Obecnie mam zamiar przekulać na oponach 2x195/45 i 2x50.

Który mądry chce wsadzić 165 na 9 cali?????????? Jak tego nigdzie nie naciągną w normalnej wulkanizacji, do tego typu spraw mają jakąś tam maszynke,

apropo 7 cali, to daj 175, to jakiś komfort powinien byc, bo jak za mocno naciągniesz to ranty mogą niewyrobić czasem, chodzi mi o krawężniki itp.

z tym naciaganiem to bez przesady kolego... 165 to do roweru... wyglad bedzie smieszny a pozatym przy ostrym hamowaniu mozesz sie zdziwic , pamietaj ze vectra swoje wazy i opona tez musi dac rade z przyczepnoscia. jak juz chcesz sie w to bawic to tak jak wyzej pisali, daj na tyl 9" opona 205 i wsio

• 1 month later...

Lekki odkop tematu.

Zakupiłem aluski Ronal R15 (model) 15x7J ET25 i planuje załozyć na to oponki 175/55/15 77T (412 kg na oponę) czy taki indeks nośności może być do vectry czy musi być większy?? Obecnie kulam się na 15x6J ET28 i opona 195/45 ale planuje je sprzedać i założyć te nowe po polerce lub je pomaluje. Nie chce zakładać za szerokich opon (max 185/55) żeby to jakoś jechało, ale też wyglądało.

Byłbym wdzięczny za fotki oponki 175/55 na 7J i 185/55 na 7J bo na tyrestrech za dużo ich nie ma i nie które są kiepskie

Wpadłem na pomysł aby na przód dac 175/55 a na tył 185/55 czy dobre rozwiązanie??

Edited by maniecki23ix

Odpowiem trochę pokrętnie ;)

Jak na 7J założysz 175 (o ile wogóle naciągniesz) to będzxie german style raczej niż zwykłe koło

Na 7J zalecana szerokość to 215. Myślę, że 195 jeszcze ujdzie ale 175...

Który mądry chce wsadzić 165 na 9 cali?????????? Jak tego nigdzie nie naciągną w normalnej wulkanizacji, do tego typu spraw mają jakąś tam maszynke,

apropo 7 cali, to daj 175, to jakiś komfort powinien byc, bo jak za mocno naciągniesz to ranty mogą niewyrobić czasem, chodzi mi o krawężniki itp.

kto mądry ?? ten kto to potrafi zrobić żeby było elegancko ... a z taka opona będzie wyjebiście wyglądało ...

Odpowiem trochę pokrętnie ;)

Jak na 7J założysz 175 (o ile wogóle naciągniesz) to będzxie german style raczej niż zwykłe koło

Na 7J zalecana szerokość to 215. Myślę, że 195 jeszcze ujdzie ale 175...

Na 7J opona 175 wejdzie bez problemu gdy oponiarz posiadana inflator. Mi chodzi o to czy opona z nośnością 412 kg na oponę można ja zakładać do viki. Własnie ma byc german

kto mądry ?? ten kto to potrafi zrobić żeby było elegancko ... a z taka opona będzie wyjebiście wyglądało ...

Patros powiedz mi czy to dobre połączenie na przód 175/55 a na tył 185/55?? Chce zachowac resztke komfortu, ale też opony 165 mają za mały indeks nośności jak dla viki więc padło na 175 na przód i na tył 185 wszystkie o profilu 55. Boje się że opona 175 też moze być za słaba dla viki więc zakupie 195/45 lub w ostateczności 185 ale to naciągu prawie nie będzie

Edited by maniecki23ix

jak na 7 cali chcesz założyć 175 to nie będzie aż takiego widocznego naciągu ale owszem będzie ... co do 195 to moim zdaniem jak nie chcesz naciągu to w sam raz to już lepiej 205.... a jak chcesz naciąg to 175.

zobacz u niego jak to wyglada http://www.polskajazda.pl/Samochody/Volkswagen/Golf/33266 .. popatrz na VW na polska jazda i tam zobaczysz wszystko jak to wyglada a ja poszukam takiej stronki co sa opony i profil i pokazuja jak wyglada naciag na danej feldze

tu wszystko bedziesz widzial jak co wyglada :)http://www.tyrestretch.com/index.php

troszke sie orjentuje na ten temat bo chcialem do siebie szeroka stal wsadzic ale z tylu 9" a z przodu 7,5" :)

Edited by Patros

jak na 7 cali chcesz założyć 175 to nie będzie aż takiego widocznego naciągu ale owszem będzie ... co do 195 to moim zdaniem jak nie chcesz naciągu to w sam raz to już lepiej 205.... a jak chcesz naciąg to 175.

zobacz u niego jak to wyglada http://www.polskajazda.pl/Samochody/Volkswagen/Golf/33266 .. popatrz na VW na polska jazda i tam zobaczysz wszystko jak to wyglada a ja poszukam takiej stronki co sa opony i profil i pokazuja jak wyglada naciag na danej feldze

tu wszystko bedziesz widzial jak co wyglada :)http://www.tyrestretch.com/index.php

troszke sie orjentuje na ten temat bo chcialem do siebie szeroka stal wsadzic ale z tylu 9" a z przodu 7,5" :)

Patros powiedz mi czy do viki można zakładac opony z nośnością 412 kg na opone czyli łacznie 1648 kg. Najbardziej martwi mnie ta nośność bo o oponie 165 moge zapomnieć już na dzień dobry z racji nośności i potem dostępności (tylko jako nowe).

Jak sprzedam moje obecne aluski to zakupie oponki 2x175/55 i 2x185/55 żeby z tyłu był jakiś komforcik

Edited by maniecki23ix

nie no nei 165 to za mało ale mówiłem o naciągu że wtedy prawdziwy kozacki naciąg jest ... przecież to jest wiadome że jak będziesz miał oponę 165 założona np na 9" to to nie jest już jazda jak dotychczas tylko trzeba uważać na dziury na ranty felg no i na zakrętach nie wchodzić z za***ista prędkością kiedyś gadał mi znajomy wulkanizator że chłopak miał własnie cos w podobnie naciąg i przy raptownym skrecie przy dosc sporej prędkości (nie pamiętam dokładnie) opona mu się zwinęła z felgi ...;/

dobrze myślisz zob tak jak napisałeś 175 na przód i 185 na tył i jakiś tam naciag bedzie nie za duży ale tez bedzie spoko wyglądać do tego gleba rozpórki i jest nisko i szeroko :)

Edited by Patros

czy do viki można zakładac opony z nośnością 412 kg na opone czyli łacznie 1648 kg.

Trzebaby poszukać w danych technicznych nacisku na osie. Na drugim kompie mam chyba gdzieś takie szczegółowe dane VA. Jutro postaram się nie zapomnieć zajrzeć (jak zapomnę a chcesz to sprawdzić to puść PW)

Patros jak mi pokażesz naciąg 165 na 9 cali to zwróce CI honor... i która wulkanizacja Ci to założy realnie, no i w końcu pokaż jak ty to zrobiłes bo tylko gadasz że juz jakiś czas temu miałes miec i co?? Zmiana planów.....

czemu ...?

bo chciałem na 14 szeroka stal zrobić ale do vectry 14 na szerokiej stali to nei porozumienie musi byc 15 wtedy to ładnie wygląda wiem bo znajomy miał takie 14 i na niej opony 175 tylko wysokosc chyba 45 ... byś sledzil temat to bys wiedział o co chodzi...

i zwracaj honor...

Haha jak ja juz mam szeroką na 14 pentgramach, jedn afelga zrobiona i wysżło 9.5 cala, jak skończe to pokaże, ale do tych fot to wstydziłbym się jezdzić, powód chyba wiadomy dla tych ktorzy wiedza o co chodzi w tym klimacie.

Jak będziesz miał tak założona opone na fele, albo inaczej, jak bedziesz mial naciągniętą oponę na felge 9 cali, dasz glebe i tylko pozaginasz ranty to wtedy będziemy rozmawiać.