Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

5-ty bieg nie chce wchodzić

Guest aferapolicyjna
 Share

Recommended Posts

Guest aferapolicyjna

Witam!

Mam problem z piątym biegiem, otóż podczas jazdy nie chce zupełnie wchodzić - najczęściej wbijam wzamian trójkę. Jednak gdy jadę wolno tj. 40 - 50 km/h ten problem nie występuje, tzn piąty bieg wchodzi gładko, to samo na "sucho", czyli na postoju piątka wchodzi bez problemu.

co może być tego przyczną? VB 1.8 z 97 r

pozdrawiam

Może któraś poducha silnika już padła i dlatego nie wchodzi. Przejrzyj poduszki silnika i poduchę skrzyni, jak nie porwane, to regulacja biegów, opisywane już na forum.

• 1 month later...
Guest aferapolicyjna

Wcześniej pisałem że problem jest przy większych prędkościach, ale jednak prędkość nie ma tu znaczenia tylko temperatura, jeśli silnik, a pewnie co za tym idzie skrzynia jest rozgrzany to problem się nasila, albo nawet 5 biegu w ogóle nie można wbić. Jeden mechanik powiedział, że to problem ze smarowaniem bo 5 bieg jest na końcu i w zasadzie ciężko coś poradzić - pozostaje wymiana na drugą skrzynię, natomiast drugi że trzeba wymienić jakieś delikatne końcówki, czy łączenia, które są w tej skrzyni...

Może ktoś miał podobny problem?

• 1 month later...

Witam i co poradziles sobie z tym problemem 5 biegu? Mam taki sam problem. Dopiero w srode zabiore sie za ogledziny olej, jablko i wybierak puki co na sucho temat rozgryzam.

Guest aferapolicyjna

witam!

Ja narazie zostawiłem to tak jak jest - brak funduszy - teraz gdy zimno jest znacznie lepiej, problem nasilał sie przy mocno rozgrzanym silniku... no ale lato przecież kiedyś wróci ;) Daj znać jak będziesz już wiedział co i jak

pozdrawiam

U mnie rozleciala sie ta guma tzn ta tuleja spadla z tej gumy i przez to 5 bieg zle sie wbijalo. Podlozylem troche innej gumy a od gory dalem podkladke taka aby nie wyleciala ta tuleja i zalozylem zawleczke i malina:) Moze ktos powie druciarstwo ale mysle ze to przezyje caly wybierak a kupic uzywke 50-100zl to tez nie wiadomo ile pochodzi

5bieg.jpg

Zdjecie zapozyczone z allegro.

Jednak problem powrocil i co sie okazalo byl szczelony jeszcze przegub kulisty zaznaczony czerwona szczalka ten od strony bialej kostki. Luz byl ogromny(gora-doł) a nie powinien byc. Rozebralem to i rozwalony byl plasticzek w tym przegubie nie mial juz rantu ktory trzymal ta metalowa obejme co idzie do bialej kostki. Z braku czasu na kobinacje zmuszony bylem kupic uzywke 100zl na miejscu u mnie w miescie. Mozna popytac moze sa reperaturki u Stachowiaka do tego wybieraka bo z tego co widze do innych modeli sprzedaje. Takze kolego sprawdz ten luz bo tak jak piszesz u mnie takze na zimny bylo OK a na cieplym silniku lipa. Oczywiscie przy okazji sprawdz olej, wymien bolce i zregeneruj luz na jablku aby do tematu nie wracac.

Pozdrawiam. Napisz jakie efekty

5bieg1.jpg