Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Brak światła biegu wstecznego

Guest SayTronic
 Share

Recommended Posts

Guest SayTronic

Witam!

Moje problemy z VIKI się nie kończą :(

Mianowicie od początku brak światła cofania. Bezpieczniki Ok co może być nie tak??

Jezeli bezpieczniki sa ok, zarowki zakladam ze tez. Ja bym posprawdzal styki, zmierzyl przewody od bezpiecznikow do lamp i bezpiecznikow do wlacznika cofania no i oczywiscie wczesniej sprawdzil ten wlacznik.

Nie wiem jak to jest dokładnie w vectrach A, natomiast przy vectrach B jest czujnik od biegu wstecznego (przy skrzyni), który może być za to odpowiedzialny. Mam ten sam problem :)

W VA tez jest taki czujnik, a przynajmniej w przedliftowych. Znajomy wymienial u siebie. W mojej bylej VA poliftowej nie ruszalem tam nic, wiec nie jestem pewien.

Guest SayTronic

A gdzie może być ten włącznik dokładniej i jak wygląda, jak go sprawdzić. Czy ten czujnik to to : http://allegro.pl/item1155378941_czujnik_swiatla_cofania_opel_astra_corsa_vectra.html

Dodam także że przestało mi działać to światełko w środku.

No i jeszcze nie działają mi światła przeciwmgielne z tyłu. Niestety przez to cofnęli mnie dzisiaj przez to na granicy :( Proszę o szybką pomoc

Edited by SayTronic

A gdzie może być ten włącznik dokładniej i jak wygląda, jak go sprawdzić. Czy ten czujnik to to : http://allegro.pl/item1155378941_czujnik_swiatla_cofania_opel_astra_corsa_vectra.html

Dodam także że przestało mi działać to światełko w środku.

No i jeszcze nie działają mi światła przeciwmgielne z tyłu. Niestety przez to cofnęli mnie dzisiaj przez to na granicy :( Proszę o szybką pomoc

Tak, to ten czujnik. Jest przy skrzyni, odpinasz kostkę, masz tam dwa PINy, zwierasz je i patrzysz czy świecą światła cofania. Jak świecą, to czujnik do reanimacji/wymiany - krótko zwięźle i na temat :)

Guest SayTronic

Czujnik wymieniony, lecz okazało się także że kostka jest na nic.

Lecz pytanie o przeciwmgielne tylne światełko w środku.

Drugie pytani:

Wczoraj urwli mi na parkingu drugie lusterko mam elektryczne (tym razem prawe lewe jest manualne)

I czy możliwe że przez to padło ogrzewanie szyb??

Edited by SayTronic

Czujnik wymieniony, lecz okazało się także że kostka jest na nic.

Lecz pytanie o przeciwmgielne tylne światełko w środku.

Drugie pytani:

Wczoraj urwli mi na parkingu drugie lusterko mam elektryczne (tym razem prawe lewe jest manualne)

I czy możliwe że przez to padło ogrzewanie szyb??

Oczywiście, zależy jak kable to zniosły czy nie wydarło nie zwarło, ogrzewanie tylnej szyby jest połączone z podgrzewaniem lusterek.

Także popatrz na kable możliwe, że bezpiecznik padł, w ostateczności przekaźnik w co wątpie.

2.0xe - przekaznik 4 i 5 (liczac od lewej, przekaznik r5 jest pod R4)

Zasadniczo jak widze, to w kazdym modelu jest tak samo.

Pozdrawiam

Edited by recces