Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Przygasające światła, kontrolki itp.

HarryBDG
 Share

Recommended Posts

Witajcie.

A więc niedawno zauważyłem, że na wolnych obrotach (biegu jałowym) przygasają mi światła, kontrolki - jednym słowem wszystko co świeci :D

Nie jest to przygasanie na stałe. Przygasa i za sekundę znowu świeci dobrze, za kolejną sekundę znowu przygasa i za 2 sekundy świeci prawidłowo.

Dzieje się tak tylko na luzie. Obroty nie falują, tak więc nie wiem co to może być.

Ładowanie sprawdzane w porządku - w całym zakresie obrotów jest takie samo i przy włączonych światłach i dmuchawie wynosi: 13,9-14V.

Dodam, że 2 miesiące temu Viki dostała nowy alternator i pasek wieloklinowy.

Co jest za to przygasanie odpowiedzialne?

Podejrzewam albo napinacz paska do wymiany, albo regulator napięcia - ale tego bym nie chciał :P bo dużo roboty z wyciąganiem alternatora :angry:

Chociaż z drugiej strony regulator napięcia OK - bo ładowanie jest takie samo w całym zakresie obrotów. (13,9-14V)

Z góry dzięki za odp.

Dawid

Edited by HarryBDG

jezeli kontrolka ladowania nie wariuje to tak jak pisze Popiell, mozliwe ze szczotki.

bo robiles altka ale tylko regulator :P jak byl na wierzchu to mozna od razu zrobic regulator, sprawdzic mostek, szczotki, lozyska :))))))))

sprawdz najpierw naciag paska :P

14V na swiatlach jest ok ;)

chinole czy lepsze wlozyles do altka ?

jak sie zachowuje kontrolka ladowania ?

Ja nic nie wkładałem do altka :P

Kupiłem zregenerowanego, bo w moim wszystko się popaliło i nie było sensu reanimacji :D

U mnie całe uzwojenia czarne były.

Kontrolka ładowania OK, tzn. po rozruchu silnika gaśnie (nieraz po rozruchu na baaaaardzo mały ułamek sekundy błyśnie, ale to chyba normalne).

Załączam foto alternatora - kupiłem po kompletnej regeneracji z roczną gwarancją.

a może szczotki w alternatorze kończą się???

Myślę, że nie, bo altek 'nowy'.

jezeli kontrolka ladowania nie wariuje to tak jak pisze Popiell, mozliwe ze szczotki.

bo robiles altka ale tylko regulator :P jak byl na wierzchu to mozna od razu zrobic regulator, sprawdzic mostek, szczotki, lozyska :))))))))

Alternator cały regenerowany - jak wyżej.

post-37481-1281302942,655_thumb.jpg

post-37481-1281302948,3034_thumb.jpg

post-37481-1281302955,0646_thumb.jpg

post-37481-1281302963,1965_thumb.jpg

Ja miałem tak w poprzednim aucie, i własnie regulator był super a szczotki skończone i światła wariowały a jak włączyłem radio i wzmacniacz to już masakra ISTNA CHOINKA :piwoj:

ja miałem tez alternator po przebiegu ok 10 tyś!!

Edited by popiell

jak miga kontrolka to bym powiedzial mostek :)

ja u siebie mam eleganckie ladowanie i kontrolka wogole nie miga itp. przekrecasz to swieci. zapalasz i jak jest ladowanie to ma zgasnac. jak wylaczysz zaplon to sie pojawi.

sprawdz tez mocowanie kabli do altka - czy nie sa luzne albo w slabym stanie :P

Edited by Ravcio1985

ja u siebie mam eleganckie ladowanie i kontrolka wogole nie miga itp. przekrecasz to swieci. zapalasz i jak jest ladowanie to ma zgasnac. jak wylaczysz zaplon to sie pojawi.

podepnę się do tematu....

jakie powinno być napięcie na akumulatorze (ładowania) przy prawidłowo działającej instalacji elektrycznej?

W którym miejscu jest mierzone napięcie pokazywane przez OP-COMa (lub inne fejsy) i na ile wskazania komputera są prawdziwe??

1. W moim przypadku podczas jazdy pod obciążeniem (przyspieszaniu na 4 lub 5 biegu) przy prędkości obrotowej od 1400 do 4000 obr/min nic nie powoduje i ciągle mam 13,3V...

2. Napięcie w instalacji elektrycznej uruchomionego po nocy silnika (zimnego) wynosi ok 13,6..

czytałem posty i tematy, że napięcie bez względu na prędkość obrotową silnika, oraz to czy samochód stoi czy jedzie powinno być non stop 13,9-14V - to samo podaje instrukcja "sam naprawiam"

Edited by adam_hybrid86

aku dobry -> 12,5 - 12,7 V

ładowanie bez swiatel - 14,4 V

ładowanie ze swiatlami - ~ 14 V

"12,5 - 12,7 V aku dobry" jeśłi jest eksploatowany przy dobrym ładowaniu :P

mój roczny aku na wyłączonym zapłonie ma teraz 12,1 V

rozumiem, że to 14 V to z jakim maksymalnym odchyleniem 0,1V??

dlaczego mam 13,3V przy 1300 obr i przy 4000 obr/min... wymienić ten układ prostowniczy z diodami czy cały alternator do regeneracji?

Na ile wskazania komputera są prawdziwe i w którym miejscu jest mierzone napięcie pokazywane przez OP-COMa (lub inne fejsy)??

Edited by adam_hybrid86

13,3 V to bardziej regulator :)

mostek sluzy to robienia pradu stalego ze zmiennego ;)

moj ma 12,55 V a ile lat ma nie wiem ... kupilem VB juz z takim i smiga :P co jakis czas dlugie trasy, wiekszosc jazdy po miescie :) zero problemow z aku :)

13,3 V to bardziej regulator :)

mostek sluzy to robienia pradu stalego ze zmiennego ;)

moj ma 12,55 V a ile lat ma nie wiem ... kupilem VB juz z takim i smiga :P co jakis czas dlugie trasy, wiekszosc jazdy po miescie :) zero problemow z aku :)

no ale powiedź w końcu czy jest ok czy do du**, czy zostawić czy regenerować.... :)

Edited by adam_hybrid86

na swiatlach 13,3 to malo w VB :)

skoro mam 13,3 to gdzieś mi cały 1V znikł.. czyli wina alternatora.. nigdzie indziej strat nie może być??

Edited by adam_hybrid86

tak Ci wychodzi z altka :P

sprawdz przewod miedzy altkiem a aku. jakie napiecie na nim sie odklada :P

gdzie kupic regulator do DTI.. w ASO "regulator zespolony" kosztuje 346,54 zł

na allegro do benzyny oryginał GM kosztuje 65 zł.. albo to co innego...

Edited by adam_hybrid86

regulator w sklepie moto :P tylko nie chinola a jakis lepszy :P regulator dobierasz do altka jaki masz :P

sprawdz jaka firma i ile A :P

w EPC podane że alternator bosch 120 A

kup chinola :P za 3m-ce znowu bedziesz robil ;)

a do wymiany regulatora trzeba wyjmować alternator?? a co z samym alternatorem (szczotki itd.)??

Edited by adam_hybrid86

Pasek jest OK.

Kontrolka też OK. Gaśnie zaraz po odpaleniu.

Sprawdzane napięcie ładowania OP-COMem i wynosi 13,9-14V w całym zakresie obrotów.

Nie wiem co już może być... światła nadal 'wariują' na postoju, a obroty nie falują.

a do wymiany regulatora trzeba wyjmować alternator?? a co z samym alternatorem (szczotki itd.)??

a no trzeba :) jak jestes szejkiem :D to zrob caly altek od razu - nie bedziesz musial go rozbierac znowu bo np. mostek padnie albo szczotki ;)

....

13,9-14 -> regulator jest dobry :)

mostek ma inna funkcje :)

posprawdzaj przewody masowe - przy aku, przy kielichu amora :) oraz przy altku.

jak masz miernik to miernikiem zmierz na aku ladowanie .. ciekawe czy bedzie takie jak na op-comie :P

Edited by Ravcio1985